Sadece spor yaparak kilo verilir mi?

Arkadaşlar öyle haftada 5 kilo vermek değil niyetim. Ama ben yemeği kesmeden spor yaparak kilo vermek istiyorum. Spor yapıyorum nasılsa fazla yiyim gibi bir düşüncem yok tabii ki. Eskisi kadar yiyeceğim ama üzerine spor yapacağım. Sabah yarım saat akşam yarım saat olmak üzere günde 1 saat koşu,60 mekik,10 dakikalık esneme hareketleri. Bunları yaparak kilo verebilir miyim? Arkadaşım vücudunu yormaktan başka hiçbir işe yaramaz diyor. Çevremde çok sporcu var hepsi de iri yarı. Aksine sıkılaşırsın ama aynı zamanda kaslanırsın hiç kilo veremezsin diyor. Kasların erimesi yağların erimesinden zor onun yerine yemeği kes yeter diyor. Sizce hangisi doğru?

0|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

• düzenli beslenme ve kardiyo yaparak istediğin kadar yağ yakabilirsin kulaktan dolma sözleri dinleme

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sporcu bir insan yemegi kesmez dengeli ve saglikli beslenir şok diyetlerden uzak durarak gunluk kalori limitini aşmadan protein agirlikli besleniceksin sporun faydasini ancak boyle gorursun yemegi kes diyen kimseye aldirma yalnizca sagliksiz gidalardan uzak dur paketlenmis gidalar fast foodlar beyaz ekmek rafine seker yag orani yuksek yiyecekleri hayatindan cikar kizartma yerine haslama ye beyaz ekmek yerine gunde 2 3 dilim kepekli ekmek et sebze meyve tuketeceksin kalori limitini asmayacaksin lifli ve posali gidalar tuketeceksin glisemik endeksi dusuk meyveler yiyeceksin şeker ve karbonhidrat alimini azaltacaksin yalnizca vucudunun ihtiyaci kadar beslenir egzersizlerlede kaloriden açik verirsen kilo vermeye baslarsin kas kutleni cogaltarak daha siki ve fit gorunursun kasli kisi ayni kiloda olan diger kisilerden daha siki ve daha zayif ayni capta olan kisiden daha fit gorunur evet tartida agirdir tartidaki rakama gore zayifladigini dusunen yag yerine su kaybeden kas kaybeden kisiler zayiflamis olmuyorlar onemli olan aynadaki goruntudur ilkokul donemimden bu gune kadar spor yaptim kas kutlem var fakat hic bir zaman iri gorunmedim cevrendeki bilincsiz tecrubesiz kisilere aldanma ayrica gunde bir saat kosu 60 mekik 10 dk esneme ile kas yapabilecegini dusunuyorsan bunada gülerim kas kütlesi olusturmak o kadar kolay birsey degildir sen bunlara yaparak sadece kalori kaybedersin bir kisi bir sene boyunca agir antrenmanlar yapsa vucut gelistirmek icin ugrassa senede en fazla 6-7 kg kas kütlesi kazanabilir ve senin yapabilecegin egzersizler kas calisan bir kisinin gunluk yaptigi antrenmanin yanindan bile gecemez :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Geçen sene bizzat o dediğini denedim, sadece sıkılaşma yaşadım; kilo veremedim...

0|0
    0|0
  • Hayır verilmez. Beslenme düzenlenmedikçe spor bir işe aramaz. Sadece kondüsyon katar.

0|0
    0|0
  • %70 beslenme %20 spor %10 dinlenme sen karar ver :D

0|0
    0|0
  • Beslenme sart

0|0
    0|0
  • Verilir

0|0
    0|0
    • Ya nie bilincsiz yorumlar yapiuosunuz.. nerde verilir. Rejim yapmadan sporla kilo verildigi nerde gorulmus. Yanlis yonlendirmeyin bari

• 60 mekik ve 10 dakikalık esnemeyi saymazsak 1 saatlik tempolu koşu seni zafıylatabilir ama yorucu bir tempoyla yaparsan

0|0
    0|0
  • çok zor

0|0
    0|0
  • Adi Geldi Hediyen olsun

0|0
    0|0
  • Diyet de yapman gerek

0|0
    0|0
  • öyle bişey malesef yok :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• hayır

0|0
    0|0
  • Ya sacmalama. Kilo vermek istiyosan tutucan o bogazini. Aynen dogru demisler. Irilesirsin. Katana gibi olursun. Kes yemek yemeyi.. yemeklerden yarim saat once elmali sirkeli su. ic. istahini onler.

0|0
    0|0
    • Onu içtikten sonra nasıl yemek yiyeceğim öğğğ iğrenç yahu >..<

• Sen yemeye devam et.. hatta bide ustune spor yap. Iriles söyle iri iri😁😁😀😀 benim alanim saglikli beslenme yasam koclugu guzellik uzmanligi... birsey diyosak vardir sebebi. Ama sen kendi bildigini yap cicim

• Her ikisini yapmalisin tek sporla olmaz

0|0
    0|0
  • verırsın sonucta yıne aynı yıceksın ama fazla enerjı harcadıgındada verırsın.. ancak enerjı yakıyorum dıye fazla yemeye baslarsan veremezsın.. kılo vucut aldıgı besın degerınden daha fazla enerjı harcadıgında verır zaten.. mısal calısmayan bırı ıse baslar enerjı harcadıgında zayıflar dıyet yapmasada yıne enerjı fazla harcadıgından otomatik olarak verır..

0|0
    0|0
  • Ben sahsen spor yaparak fit kaliyorum istedigim her seyi yiyorum. Ama söyle bir sey var ben zaten saglikli besleniyorum yani yagli yiyeceklere abur cuburlara hamur islerine abanmiyorum.. sebze yemekleri, et yemekleri tuketiyorum. Ekmegide cok kucuk bir dilim yiyorum. Boyle yapabilirsin sen de

0|0
    0|0
    • Bir ara denemiştim öyle bir şey gerçekten işe yarıyordu. Akşamları çorba içip azıcık yiyordum falan ama 1 ay sonunda her türlü çorbadan gına gelmişti gene açıldı boğazım. Yani bilmiyorum nasıl alıştıracağım kendimi. Çikolatayı kesmem mümkün değil ama ekmeği kesebilirim belki :/

• Canim hicbir seyi kesmene gerek yok yani asiri yemedigin surece. Ben ogunlerde bir dilim ekmek yiyorum ekmeksiz olmuyor yani 😄 cikolatayida haftadabir yiyebilirsin. Saglikli oldugu surece istedigin her seyi ye. Ama spor yap hep.

• haklılar ben 2 ayda 20 kg verdim halen devam ediyorum... yemeyi kesmeden hayvan gibi sporda yapsan veremezsin söyleyeyim...

0|0
    0|0
    • 2 ayda 20 kilo :OOO Helal olsun nasıl yaptın? Ya bilmiyorum ben ömrüm boyunca hep çok yedim ama hiç kilo almıyordum arkadaşlarım da hep hayvan gibi yiyorsun nasıl böylesin falan diyordu sonra Allah belamı verdi 12 kilo birden aldım.4 kilosunu geri verdim ama hala var baya kilom.3 günde 750 gr nutella kavanozu bitiyor o da dişimi sıkarak az yemeye çalışarak. Diyetisyen bana ayda 1 kavanoz maksimum dedi. Ölürüm ben ya >.<

• mesaj at anlatayım canım :)

• spordan sonra oturup 1 somopn ekmek cıps kola vs tuketırsen veremezsın dengelı beslenmekte sart tabıkı

0|0
    0|0
  • sporun yanında dıyet yapmadan kilo veremezsın sadece yaglarının kasa dönüşmesini saglarsınn 8 senedir teakwondo kickboks hentbol voleybol ve fitness yapıyorum ve kilo verdiğimi hiç görmedim kıloluyum ama cok sert vucudum var :)
    sporsuz hayat ölü hayattırrr :D

0|0
    0|0
  • Sen diyetle 5 kilo verirsin diyelim. belki belli olmaz ama sporla 5 kilo verirsen 10 kilo vermis gibi olursun. sadece spor olnaz diyetle destekle

0|0
    0|0
  • verılır duzenlı yaparsan

0|0
    0|0
Yükleniyor...