2000 Kalorilik Diyet Sorusu?

Merhaba Arkadaşlar

Sormak istediğim şey şu:Diyelim ben günde 2000kalori alırsam 500 kalori açığı oluşturuyorum. Yani ihtiyacımdan 500kalori daha az yemiş olacağım.

Benim bu 2000kaloriyi gün içinde nasıl aldığım, nelerden aldığım, ne zaman aldığım önemli mi?

Hepimizin duyduğu üzere zayıflamanın yolu harcadığından az kalori almaktır. Burdan düz bir mantıkla ben o 2000kaloriyi istediğim gibi alıp yine de zayıflayabilmeliyim. Durum böyle değilse sebebi ile birlikte açıklar mısınız?

Şimdiden teşekkürler.

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Sakin oyle zayiflarsin diyenlere inanma tabiki kaloriyi nelerden aldigin bir ogunde ve gunde kac gr karbonhidrat kac gr protein kac gr yag aldigin onemlidir eger gun boyunca aldigin kalorilerin tamamini karbonhidrattan alirsan zayiflayamazsin yag depolarsin

0|0
    0|0
    • ama mantıken ben günde 2500harcayıp 2000 yediğimde kilo almamalıyım. sadece gidenin yerini tekrar doldurmalı ve 500 kaori de açıkta kalmalı. öyle değil mi?

• Bazal metabolizma hizin kesin net 2000 mi egzersizlerle kalori acigi vermeye calis ve karbonhidrati azaltacaksin protein alacaksin protein yerine karbonbidrat ve yag aliyorsan kalori acigini yaglardan degil kaslardan kaybedersin kas kaybetmemek icin protein agirlikli diyet yapacaksin yag kaybetceksin kilo verirken neyin gittigi onemlidir evet dengesiz beslenmeyle gider ama su ve kas kutlesi gider

En İyi Erkek Görüşü

• hayır dostum 2000 kaloriyi sağlıklı şeylerden belli ölçülerle almasın.2000 kaloriyi fastfooddan alırsan bu sana gene kilo olarak geri döner çünkü karbonhidrat ve yağ oranı fazladır ama sen günde 3 öğün proteini oranını arttırıp karbonhidratı ve yağı azaltırsan vücut karbonhidrattan istediği enerjiyi bulamadığı için yağlardan ve kaslardan almak zorunda kalacaktır protein oranınıda arttırdığın için kasları besleyeceksin kas kaybınıda minimuma indireceksin böyle böyle kilo verirsin

0|0
    0|0
    • ama mantıken ben günde 2500harcayıp 2000 yediğimde kilo almamalıyım. sadece gidenin yerini tekrar doldurmalı ve 500 kaori de açıkta kalmalı. öyle değil mi?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Sekeri tuzu hic duruma getiricen asitten cigaradan alkoldrn uzaklascan isin olmucak duzenli ve daha zengin besinler tuketicen bu sekilde olmalim

0|0
    0|0
  • Evet kendine bir çizelge çizersen daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Ye boşver

0|0
    0|0
Yükleniyor...