Sizce bu durum isyanı, anarşiyi körükler mi?

Az çok gündemi takip eden birisi olan olaylardan haberdardır. Vergilerin artması, hayatın pahalılaşması, devlet adamlarının halkla dalga geçmesi, adalet sisteminin artık işlememesi, toplumsal sınıf farklarının günden güne ortaya çıkması Türkiye'nin gerçekleri. Peki bu durum bir devrimi tetikler mi? Anarşi gelir mi?

Güncellemeler:
Gençler olmaz diyenleri göreyim.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Sorun her gordugun sakalliyi dede sanman :D

Vergi bir ulkenin geleceginin yatirimidir. Onemli olan yatirilan vergi, artan vergi degil, verginin kimler ve ne emeller altinda kullanildigidir?

Devlet bir film sahnesi gibi, oyunculari ise devlet adamlari, hangi rolde oynayacagini bilemezsiniz... o yuzden izleyici yani " Halk" sadece bakinmakla yetinir olan bitene...

Adalet insanlar tarafindan insanlari kontrol altina alabilmek ve dizginleyebilmek icin vardir. Adalet bir kitaptir yine kimin elinde oldugu ve nasil okuyup tercume ettigine baglidir kitabi!...

Isyan insanin icindeki " Ozgurluk Atesidir, Herseye kafa tutusudur" bak bakalim etrafina kac tane kisi taniyorsun gunumuzde bu ates ugruna yanacagini bile bile buna goz alarak birseyleri degistirmek icin caba verecek? Simdi soruyu tekrar sor bakalim kendine umut var mi?

0|0
    0|0
    • Artan vergi önemli değil mi? Şaka mısın arkadaşım? Benzin veya içki kullanmıyorsun sanırsam.

• tabikide kullaniyorum :D

• O zaman bu dediklerini yok sayıyorum. O kadar paragrafı boşuna yazmışsın bence. :D

Kızlar Ne Diyor 2

• körükleyebilir aslında

0|0
    0|0
  • anarsi gelmicek merak etme nedense "iyiler" herseyi kontrol altinda tutuyor.gerci olan hersey de olmasi istendigi icin oluyor da oraya girmeyelim.

0|0
    0|0
    • Anarşi elbetteki gelecek. :) Önceki soruma yazdığım gibi herşey düzensizliğe gider.

• Bu mantık biraz bana yanlış geliyor. Neden birileri birşeyleri kontrol etmek zorunda? Kendi hayatımızı kendimiz kontrol edemiyor muyuz?

• bir kisi secip,toplumun aldigi karari o kisi uzerinden herkese duyruldugunda O kisi hayatimizi yonetiyor olmaz.bu tur insanlar herzaman olmali yoksa kafasiz sinek gibi herkes farkli yone gider.Nasil bir sinifin ogretmene ihtiyaci varsa insanlarin,halklarin da kendi aralarinda sectikleri temsilcilere ihtiyaci var.

Erkekler Ne Diyor 4

• yaparsın da sonuca ulaşmayan eylem yine halkın sırtına biner. bu düzeni değiştirebilmek için taş ve sopa ile mücadele edilen devire dönmemiz lazım ki şartlar eşit olsun. olağandışı hesaplamaların tamamını kurguya dahil ederek bu düzen oluşturuldu. birşey yapalım derken işleyen sistemde çark oluvermişiz bakarsın,daha da b.k olur mevzu

0|0
    0|0
    • Halkın sırtına bineceğini sanmam. Ama ünlü bir söz vardır ya 'özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.' diye. Seninkisi de o hesap :)

• Yaptığı etkiyle oluşacak tepkiyi hesap edemeyenin saflığı bence bana dokunmayan yılan bin yaşasın çakallığından daha iyidir.

• para yakarak değil,çevreni uyandırmaya çalışarak daha saf bir eylem yap da,birgün bir sebepten toprak olduğunda çakal değil devrimciydi desinler. allah selamet versin

• tepkisiz bir toplumuz artık. anarşi geldiği gibi gider misali.

bu coğrafyada ken yaranır. sitrit faytırda ki ken,yanlış anlaşılmasın.

0|0
    0|0
    • Benim banka basıp paraları yakmak gibi çılgın eylem planlarım var.

• hiçbir şey olmaz..

0|0
    0|0
  • Çok ileri görüşlüymüşsün ya helal :d

0|0
    0|0
    • Görünen köy kılavuz istemez.

• Peki bundan sonra sence ne olacak?

• iktidarın bırakıp gidecek kadar adam olduğunu sanmıyorum. Ama artık halka herşeyi yaptıramayacağını anlayacaklar. Ve kafalarına göre halkı dikte edemeyecekler.

Yükleniyor...