Tam olarak hazır hissetmiyorum, ne yapıcam?

Selâmün aleyküm arkadaşlar , bildiğiniz üzre psikoloji okuyorum. 3. sınıfım. staj deneyimim oldu.çocuklar ve yetişkin madde bağımlıları üzerine.

sorun şurada; ben kendimi yetişkin psikoloğu olarak hazır hissetmiyorum. çocuklarda tüm sorunlarla ilgilenirim çözmeye çalışırım. başarılı da sayılırım. ama iş deneyimim de daha uzman olmadığım için her kesime bakıcam. ve yapamamaktan korkuyorum,yeniyim işte :( yapabilirim dimi? moral verin bana bizlerinde ihtiyacı var =/

0|0
11|22

En İyi Erkek Görüşü

• Yaparsın ne varki, bu hayatda herşey insanlar için kendini sıktıgın şeye bak. gönüllü tedavi olabilirim :SS

1|0
    0|0
    • :) teşekkürler sorunun olursa beklerim

• İyi hayırlı olsun, bari insanlara belirt, illaki piskolojik sorunları olanlar gidicek diye bir şart yok, bence her insan piskologa en az yılda bir gitmeli.

• evet kesinlikle

Erkekler Ne Diyor 21

• Yapabilirsin

tek ihtiyacın moral ve cesaret

Herkes meslek hayatının başlangıcında

Bu gibi tedirginlikler yaşar

1|0
    0|0
  • benim üzerimde bir deneyim kazanmak istersen ben burdayım. benim bağımlılığımı ortadan kaldır sana ne istersen veririm (süleyman gibi hissettim kendimi ha)

1|0
    0|0
    • :) hangi madde?

• hayır bu ojeler şeffaf dışarıdan belli olmuyor sürüldüğü :) ve sağlık için bu,tırnak yiyen herkese veriyorlar

• hmm evet araştırdım biraz ama yine de parlar ya belli olur rezil oluruz sonra :) neyse deneyeceğim mutlaka. geçerse dile benden ne dilersen:))

• takıldığın yerde kitaplardan yardım al korkmana gerek yok hepsi arıza zaten :*

1|0
    0|0
  • git master a kendini gelistir zate o zaman guvende gelir.

1|0
    0|0
  • cümleye girişin ve avatarın çok uyumlu herşeyde önce.soruna gelirsek senin çözemeyeceğin sorun yok

1|0
    0|0
  • sen herşeyin üstesinden gelirsin. ama acele ediyorsun gibi geldi bana.sabırlı ol. birden sıçramak yok öyle hayatta. merdivenleri ağır ama emin adımlarla yürüyeceksin

1|0
    0|0
  • Ya daha okul bitecek önünde zaman var dur bunları düşünme o zamana kadar toparlarsın,geliştirirsin kendini ve inan yapabileceğine inandıktan sonra emin ol yaparsın.

1|0
    0|0
  • yaparsın tabı nıye yapamayasın kımse anasının karnında ogrenmıyor bu ıslerı gecen sene ılk stajımda bende ne yapacagım dıye dusunuyordum ama o ısler oyle olmuyor.zaten stajda is ogrenıyorsun strese gerek yok

1|0
    0|0
  • herkes anasının karnından psikolog doğmuyor yolda sokakta ailenle akrabalarınla pratik yapmak özgüvenini arttırır diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • yaparsın sen :) merak etme gelemeyenlerin dertleri daha buyuk gelenler kucuk seyler için gelir

1|0
    0|0
  • Aleyküm selam. Çocukların problemlerini sen mi çözüyorsun yoksa çocukların çözmesi için rehberlik mi ediyorsun ? Benim bildiğim rehberlik etmen gerekir. Senin de kendine güvenin yok. Sana da kişisel rehberlik uygulamak lazım. Sen de bir rehberlik hocandan bu konuyla ilgili destek al. Bir-iki kere işin içine girsen muhtemelen hemen kendine güvenin gelir zaten.

0|0
    0|0
  • bence sen başarırsın !

1|0
    0|0
  • Aleyküm Selam. Senin bahsettiğin olan yarın sabah olacak şey değil ki. Önünde en az 2-3 senen var. Bu 2-3 sene içerisinde kendinde eksik gördüğün yerleri tamamlamaya çalış. Bırak iş "tecrübeye" kalsın. Emin ol hiç kimse işinin ilk gününde tecrübeli olmuyor. Hepsinin çözümü zaman. Sen yeter ki iste ve çalışmana devam et.

0|0
    0|0
  • yapabilrisin kendine güven

0|0
    0|0
  • gördüğüm kadarı ile psikologların ortak özelligi dinlemek. Mesela anlatıyorsun genelde sorunlarından oluşuyor ve sana şöyle diyor işte bu yüzden böylesin nerden biliyorum arkadaşlarımdan biliyorum :D bence yapamayacağın birşey değil yaparsın

0|0
    0|0
  • kıs hatırlasana öyle bir ot muhabbeti olmuştu sen yaparsın ya :)

0|0
    0|0
  • kedi köpeğim yemek yemiyor gelip iki seans yaparmısın

0|0
    0|0
    • ona ilgi göstermelisin =/

• daha ne yapam işten geliyorum gezdiriyorum işe gitmeden 6 kalkıp ounuyorum analamdım yarın veterinere götürcem

• yapamam dersen yapamazsın

0|0
    0|0
  • Geliştirmelisin bence daha kendini

0|0
    0|0
  • zor senden olmaz.git kpss ye hazırlan sen.

0|0
    0|0
  • Henüz okulun dahi bitmemiş, okulun biter çalışmaya başlarsın birkaç yıl sonra rahata kavuşursun ancak pat diye olmaz. Endişelenme zamanı değil henüz hazır hissetmen için henüz hepsi bu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• adı üstünde daha okuyorsunuz,ve öğrenmek içinde staj görüyorsunuz.siz işinizi bu kadar önemsiyor ve endişeleniyorsanız zaten başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok..yapmanız gereken,teori eğitimin yanında pratiğin üstünde durmak.bölüm düzeninizi bilemiyorum ancak,yakın olduğunuz hocalarınıza endişelerinizi açarsanız;onlar da bu yoldan geçtikleri için size daha sağlıklı yardımcı olabilirler..

1|0
    0|0
    • haklısın evet, çok teşekkürler.

• Hayat tecrübelerden ibarettir, biraz zaman ufak tefek hatalar insana çok şey öğretir...

Cesaret ve istekle her zorluğu yenersin, başarılar..

1|0
    0|0
  • Yapabilirsin ! Yapacaksın, yaparsın...

Azmin elinden ne kurtulmuş? Önemli olan istemek gerisi gelir.. :D

1|0
    0|0
    • mutlu oluyorum ihtiyacım varmış bunları duymayaa teşekkürler :)

• :) sağol tatlım sana da başarılar inş. çok mutlu olursun

• Tşkr ederim.. :D Aynı dilekleri sana gönderiyorum... :D

• Aleykum selam melegim, stajda zaten isi ogreticekler zamanla alışacaksın. Sen özgüvenini yuksek tut ben sana guveniyorumm. :) Başarıcaksınnkii :*

1|0
    0|0
  • mesaj girişi şişhane profil resmi taksim

4|0
    1|0
  • Yaparsın sen canım ,bunun eğitimini almış bir insansın sonuçta

1|0
    0|0
  • çok normal bendede vardı o korku ben pskoloji okumuyorum ama stajda gerçekten gerilyor insan

sadece ilk defa yapmanın heyecanı gibi düşün :)

1|0
    0|0
  • Yaparsın sen yapmıycan da kim yapıcak fena halde destekçiniz hınnn hın hınnnn:)

1|0
    0|0
  • Daha 1 senen , yüksek lisansınız ve doktoranız var. Uzman Psıkolog Dr olmak için...

0|0
    0|0
    • işte ben 1 sene sonrasını düşünüyorum o ilk iş bulduğum zamanı..

• süpervizyon alırsam yapablirim. mastr yapmadan.

• hayırlısı olsun..

• hangi ünv sizin? PDR Mİ?

0|0
    0|0
    • pdr değil , psikoloji dedim. siz pdr mi?

• vakıf.

• Özelse bağlı bulunduğunuz vakıfın sizi yönlendirmesi olabilir o açıdan sordum. Referans noktasında yardım edebilirler. Tam burslu musunuz?

• sen niye psikoloji okudunki :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...