Dünkü maçta ki durum sahasın başka bir yerinde ve hakemin görüş alanı içinde cereyan etseydi yorumunuz ne olurdu?

Dünkü maçta ki durum sahasın başka bir yerinde ve hakemin görüş alanı içinde cereyan etseydi yorumunuz ne olurdu?Dünkü maçta ki durum sahasın başka bir yerinde ve hakemin görüş alanı içinde cereyan etseydi yorumunuz ne olurdu?

Görüş bildirenler (Hem Fenerbahçe, Hem Beşiktaş vd. takım taraftarları...)
Maç Beşiktaş lehine kazanılmış ve hanesine 3 puan yazdırılmış bir maçtır. Olayı başka boyuta getirip çirkinleştirmeden SADECE pozisyon ve soru odaklı cevaplar lütfen...

• EVET Hakem maçı durdurması gerekir
    50% (1)22% (2)27% (3)Oy Ver
  • HAYIR Hakem maçı durdurması gerekmez
    50% (1)78% (7)73% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
hangi spor dalı olursa olsun, oyunu sınırlayan çizgiler içine oyuncular ve hakem dışında dışarıdan hiç bir unsur giremez, teknik direktör, yanda ısınan sporcu, kulubede oturan oyuncu dahil aktif oyuncu olmadığı için saha içine giremez. o çizgilerin dışında taraftar tirübünü yakabilir bu müdahele değildir, koltugu söküp saha içine atma kastıyla fırlatabilir ama saha içine yetiştiremez çoğu zaman gene oyuna müdahele sayılmaz, ama çakmak bozuk para taş , ayakkabı atılması oyunun oynandığı alanın...
içine girerse oyun durur, ayrıca topun olmadığı bölelerde saha içine giriş sözkonusu ise sahaya müdahele kastı oldugu için maç gene durur. Bir çok kişinin iddia ettiği madde rakip takım atak yaparken öteki takımın yedek oyuncu, çim biçeni vs. pozisyonun göl oma ihtimalini sezip sahanın içeni girip durdurması engellemek için uygulanan bir kuraldır. çünkü bu durumda atak yapan takıma haksızlık yapılacağı öngörüldügü için konan bir kuraldır. Benim fikrim bu... :D

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Dün tüm hakem eskilerini dinledim Lig tv 4 hakem sormuş hepsi karar doğru diyor. Ahmet çakar Erman Toroğlu Mustada Çulcu ayrıca kural kitapçığındaki maddeyi okudum. Kural açık ve net ama olsun siz böyle Gsın hakkını savunun ama lütfen ağlamayın daha fazla ya

http://i.hizliresim.com/E8X9WZ.jpg

1|1
    0|0
    • ben soruyu sormakla mükellefim soruyu cevaplamak isteyende cevaplamakla, her zaman senin yaptığın bir şey var soruyu kişiselleştiriyorsun, aşağıdaki gizliyle yok çekememezlik falan filan demişsin, bunlar çirkin şeyler böyle düşünüyorsan lütfen benim sorularımı boş geç, ben gizliden sormuyorum zaten açık nikim görünür hep, ama bukafada değilsen sorularım herkese oldugu gibi sanada açıktır...

• Orada bir kişi diyor sahada 5 işi var ba iyi oku biraz futbol bilgin olsun diyecemde daha takımını tanımıyorsun.. Cenk daha bile Bjkde sanan kişisin seninle tartışılmaz ama olsun belki birşey öğrenirsin..
      Kuralı anlatyım sana bak. Sahaya 1 kişi girerse eğer pozisyon 18 deyse yani. Pozisyon thlike geçene kdar devam eder. Bak 1 kişi ve 18 de var. Ama sahaya 5 kişi girmiş top 18 de değil emin ol top atak pozisyonunda ata olmamış daha ve sahada 5 kişi var orda Marcelo bıçaklansa oyun devam edermi 18 de olsa bile durması lazım.
      Rıdvan Dilmen: "Top ceza sahası dışındayken Mete Kalkavan'a taraftarın sahaya girdiği söylenmişse, hakem %100 hata yapmış demektir."

• @fenerliCıooo karşılıklı yazışmayın lütfen ok.

• Kural belli zaten. Kurallar önceden oluşturulmuş şeyler. Niye çirkefleşiyorlar anlamıyorum.

0|1
    0|0
    • doğru kurallar önceden oluşturulmuştur haklısın katılıyorum.

• Güncelleme ile fikrini açıklamışsın ama kurallar belli. Ayrıca senin fikrinle hareket ederek şöyle bir hikaye uyduralım. İki takım maç yapıyor ve rakip takım da gole gidiyor ve bunu gören taraftar da sahaya giriyor ve maç duruyor. O zaman bunu her gole giden takım için rakip taraftar yapar ve böylece de taraftarsız maçlar oynanır hep. Futbolun da tadı kalmaz.

• zaten saha içine müdahele edilmemesi esastır. güncellemedeki belirtiiğim şey kuraldır , zatn kuluplerimiz avrupa maçalraında güvenliği üst düzeye çıkarırlar ve maçlarda anons yaparlar saha içine girme olmasın diye... şampiyonlar ligi maçları topun oynanmadığı alanda bile olay gerçekleşse takım ataktayken maç durur hemen, önce alan temizlenir spor oynanmaya müsaithale getirilir sonra maça başlanır kural budur. dünkü maçtaki hakem sanssızlığı pozisyonun hızlı akması ve ekstradan ol olması yoksa pozisyon agır akan bir pozisyon olsaydı maçı hakem durudur sonra hakem atışıyla maç başlatılırdı. bu belirtiğim fikri dün bjk nin aldığı 3 puanı etkilemez, yani futbol türkiyedeki gibi yürümüyor, hiç kitap okumayan adamlar şimdi elinde tff nin kurallar prosedürleri gösteren yerdeki maddaleri çıkarıp tartışması garip yani, hemde yanlış maddeyi yanlış yerde tartışıyrlar , sorum biraz daha sporu kahveden çıkarıp başka br gözle göstermek istememdi bu maksatlıydı başka maksat
      yok... eyvallah yorumun iç

• Sayenizde futbol da uydurma kurallar göreceğiz. Onu bunu boşverin de Başakşehir maçını düşünün.

0|0
    0|0
  • Olmamış birseyi niye olmuş gibi sordun amacın provoketörlük mü

0|1
    0|0
    • Çünkü laf atacak bir şey bulamadı kural o kadar açık ki ama içinde kaldı illa sataşması lazım o yüzden sordu :)

• @CBellow bencede öyle

• bak arkadaşım bunlar normal bir soru, soruyu soran olarakta nikim görünüyor zaten, gizlide değilim, herşeyin altında bir şey arar tavrın hoş birşey değil. Açıklama kısmında zaten maç olarak değil ve 3 puanı beşiktaş hanesine yazdırmıştır bunun üzerine konuşulmanın gereğii olmadığı belirten değinmeler yazmışım. Çünkü bu yönlü malesef sende biraz böyle anlayan çıkanların önünü kesmek için belirtim. böyle bir cevap yazmana karşın bu cevabı yazma gereği hissettim. devamını getirmiyeceğim. görüşündür ama prova. kısmını kabul etmem şahsına iade derim, sorularımı kendince maksatlı buluyorsa beni en iyi sorularıma cevap vermeyerek cezalandır lütfen cevap verme ozaman -.-

Yükleniyor...