Tanrının varlığını bir cümleyle kanıtlayın desem?..

Sadece bir cümleyle yaratıcının varlığını kanıtlayabilir misiniz?

En güzel kanıtlayanı en iyi cevap seçiyorum..

Güncellemeler:
Sorum yanlışlıkla kaldırılmıştı, şimdi tekrar açıldı..Sorumu yanlışlıkla kaldıran moderatörü kınıyorum :)

0|0
22|26

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 22

• tanrı yı kanıtlamak öncelikle her insanın kendi içersinde tanrıyı kanıtlaması farklıdır( inanlar için tabiki) biri için yerde ki taş, biri için sevgi ,biri için insan bedeni,biri için güneş,biri için ay,biri için indirdiği kitap,biri için okyanus ,biri için düşlemesi ,biri için sadece inanmak istemesi bence yanlış olan insanların tanrıyı genellemeler ile kanıtlamaya çalışmas ve bunu kabul ettirmeye çalışması herkes dilediği gibi inanıp içinde yaşasa ... her insanın içindeki tanrı farklı özelliklidir farklı mucizeler içerir genellemey ve kanıtlamaya hiç bir zaman çabalamadım karşımdaki inanır ya da inanmaz ben mutlumuyum gerisi benim için mühim değil

2|1
    0|0
  • beni en çok etkileyen şey dünyada 24 saat boyunca hiç susmadan ezan okunması..dünyayı öyle bir ayarlamış ki mereidyenler arası 4er dakika zaman farkı var ya bir önceki meredyende ezan bitince diğer meridyende başlıyor..24saat boyunca ezan..muhteşem bir şey;)

1|3
    0|0
  • zaten önemlı olanda tanrının varlıgının kanıtlanmadan var oldugunu bılmektır.

4|4
    0|0
  • beni en çok etkileyen kanıtı söyleyim öyleyse ... parmak izindeki şekiller ve detaylar, kişiye özeldir. Şu an dünya üzerinde yaşayan ve tarih boyunca yaşamış olan tüm insanların parmak izleri birbirinden farklıdır. tek yumurta ikizleri dahi farklı parmak izine sahipler

1|3
    0|0
  • bildiğim en iyi kendi tecrübe edindiğim olay yüzlerce doktora gitmeme rağmen elimdeki bir sürü siğile iyileştiremediler mucize taşla dua okuyarak Allah ' a inanarak geçti :)

3|3
    0|0
  • Öfff...Buraya insanlar " inançları " gereği kanıtlar sunsa da anlayacak mısın veya anlayacaklar mı? Hayır..Parmaklarımı yormanın gereği yok. Taşak geçmek için açmışınız zaten, verilen cevaplardan belli oluyor.

4|4
    0|0
  • Allah hepimize irade vermiş ve inanıp inanmamayı bize bırakmış..Ne biz irademizi inanç yönünde ilerletirken bişi kanıtlamak zorundayız ne de siz bize..Herkesin kendi bileceği iş ama kanıt irademizin varlığında bence..

2|2
    0|0
  • dua , namaz , ic huzur

2|2
    0|0
  • Siteden alacagin cevap:

Kuran

2|5
    5|4
    • Ki olmasi gereken de o tanrinin varligina dair somut kanit olsa herkes inanirdi ve efsaneye gore "inanip inanmama" olayi olmazdi

• Biz '' KUR'AN- I KERİM'' diyoruz, saygısızlık yapmayın inanmasanız bile. Bir sürü Hristiyan ve Yahudi, Katolik arkadaşım var*hiç biri sizin gibi yakışıksız bir şekilde ağzına almadı kutsal kitabımızı.

• Ben kuran diyorum, bunda saygisizlik yok. Dediklerim de beni ilgilendirir senin benim gibi insanlara saygi gostermediginden adim gibi de eminim zaten

• Kusursuz denge, insan vücudu, bir bebegin anne karnında ki o resmi hatta gelişimi. Bir insanın yavrusunu karnın da tasıması. Hatta ondan dogması. O biyolojik düzen ve mucize...

1|2
    0|0
    • Yani bu kusursuzluk kendiliğinden olşamaz mı diyorsun?

• Kanıtlayamam..Patlamayı öne süren ben değilimki..

• herşeyi sorgulayacaksak bunu da sorgulayalım bu patlama niye oldu?

neden oldu?

nasıl oldu?

madem tanrı veya herhangi bir varlık yoktu bu patlama nasıl meydana geldi?

o savundukları şey bile aslında bir yaratıcının olduğunun kanıtıdır.

• yokluğunu bir cümleyle kanıtlayın desem?

1|2
    0|0
    • Hiçbir şey tesadüfen oluşamazsa, Tanrı nasıl oluştu?

• Cevap bu değil..

• size göre değil bana göre bu. Yaratan'ı zaten beşeri gibi ölümlü, canlılar gibi yaşayan, hayatını idame ettiren, bizlere özgü kavramlarda olduğunu düşünmek hata. Güç ve irade olarak zaten bizlerle kıyaslanamaz ki zaman kavramını da koyabilelim izafiyet noktasında.

• tanrı vardır demek nasıl tek başına inanmayan bir insana yetmezse yoktur denilmeside inanan bir insanın inancından bişey eksiltmez keşke birisi çıkıp tanrının varlığıyla ilgili elle tutulur gözle görülür bir cevap verebilseydi herkes rahatlardı :) ama zaten bence inanmanın da önemi burdan geliyo tanrı eğer herkesin kendine inanmasını isteseydi bunun açıkca kendini göstererek yapabilirdi ama önemli olan kişilerin kendi aklı mantığı ve kalbiyle ona yönelmesi ve inanması

0|1
    0|0
  • bir resmin ressamı oldugunu biliyoruz bu güzelliklerinde bir yaratıcısı var..

1|2
    0|0
  • Mucizeler..

2|2
    1|0
  • vicdan...

1|1
    0|0
  • Kendine itiraf edemiyorsun ama o varliga inanmak istiyorsun.

(yorum yazma, cevap vermeyecegim)

1|1
    0|0
  • Hangi tanrı gök yer ateş su ?

0|1
    1|1
  • atarlı pilot kalem mesela.

0|1
    2|1
  • Kendi kendine mi oluştu la o kadar şey?.

1|1
    0|0
  • hadi biz yobaziz, tanrimiz cok kotu falan da sizin gibiler tanriya inanmiyorsunuzda ne oluyor? cok mu insan gibi davranislar sergiliyorsunuz ki? cevaplara var...dalga gecmekten baska bir sey yaptiginiz yok. ondan sonra saygi gosterin...

3|3
    0|1
  • Tanrının değil ama ALLAH ın varlığını kanıtlayabilirim !

2|3
    0|0
    • İyi onu kanıtla?

• onu diyorsun birde kanıtlasam nolur sana kantlamasam nolucak önce nasıl hitap ettğine bir bak yazık...

• çok kolay. kanıt cok çık dısarı arastır evreni bak vucuduna bu kadar denge varken hala kanıtmı arıyosun

• Somalideki bebekler açlıktan,kuraklıktan,susuzluktan ölürken tanrı sadece izliyor mu ? İsyanım var.

1|2
    6|1
    • ALLAH insanları blli şekilde herzaman sınar. Belkide bizide acaba onlara veya diğer insanlara ne kadar yardımda bulunduk ya da bulundukmu hep bana hep banamı dedik diye sınıyordur ne dersin? sakat insanlarda var çok zenginde çok fakirde ama dünya imtihan yeri unutulmmalı.

• Somali'deki çocuklar açlıktan ölmüyormuş link

• ne zaman kafirler somalili müslümanları sömürmekten vazgeçerse o zaman açlıktan çocuklar ölmez. pırlantalar nerden çıkıyor bir araştırın ve o yerin durumuna bakın KÖR olmayın bu kadar artık gereçekleri görün. bırakın müslümanların yakasını.

Erkekler Ne Diyor 25

• Çünkü inanıyorum, o kadar. Kanıt- hiç annenin annen olduğu için ya da baban o mu diye test yaptırdın mı? hayır. Ama eminsin. Şimdi senin hatırlamadığın bir geçmiş için DNA testi beklemiyorsun. Aksi durumları elbette ispatlayabiliriz, zeki yaşam formu olmamızdan kaynaklı keşfettiğimiz şeyler var. Ama yine de örneğin bir cam bardakta olan temel yapıtaşlarına sahip olmama rağmen ( proton-nötron-elektron altıda var onlarında sıkmamayım şimdi) neden onun düşünemeyip kendimin düşünebildiğini sorguluyorum, benimde yanında cam bardak gibi kalacağım bir zeka irade yokmudur diyorum, yuh mk koskoca evren illa ki vardır diyorum inanıyorum. İlla ki bir cümle ile kolay olmuyor o işler düşünen bir varlık için. eksi

8|3
    0|0
  • İyi ki var.

İçimize kurduğu vicdan mekanizması yeter..

11|6
    1|0
  • Şimdi demişsin ki sorulara verdiğin cevaplarda Tanrı nasıl oluştu ? Tanrı diye bir şey yok. Allahü teala var. Neyse, Allahü teala ezelden beri vardı. İnsanoğlu beynin ancak %3-%5'lik kısmını kullanabilir. Allahü tealanın varlığını hiçbir insan algılayamaz. Beynini bile tamamını kullanamıyorken ve kullandığın kısmında bile birtakım yanlışlıklar varken bütün evrenin varlığını sadece tek bir sorudan dolayı geçiştirmen sence doğru mu sevgili arkadaşım benim ? Ben de sana bu kadar evren, gezegenler, canlılar nasıl dünyaya geldi desem kendi kendine mi diyeceksin ? Yoktan var etmek sadece Allahü tealaya aittir. O'na inanmak istiyorsan böyle dalga geçerek değilde, gerçek manada düşünerek anlayabilirsin. Ayet-hadis yazmıyorum sana. Çünkü Allahü tealaya inanmayan zaten ayete ve hadise inanmaz. Ancak en azından her şeyin nasıl başladığını kendi kendine sorabilirsin. Mesela sen dünyaya isteyerek gelmedin. Ben de gelmedim. İstediğimiz zaman da ölmeyeceğiz. Dünyanın varlığı, gezegenlerin varlığı, havadaki gazların dengesi mesele ne kadar müthiştir. Oksije, azot, karbondioksit gibi gazların oranı biraz değişse bütün canlılar ölüyorlar. Bütün bunlar kendiliğine olamaz değil mi Ronaldo ? Buna inanıyor olamazsın. O halde bütün bunları kontrol eden bir güç vardır. O güç, senin-benim gibi değildir. O bir dağ, taş, insan vs. değildir. O, yarattığı hiçbir şeye benzemez. Sen O'nun varlığını insanmış gibi düşündüğün için algılayamıyorsun.

5|2
    1|0
  • Bana göre "insan vücudu" fazla mükemmel ..

3|2
    0|0
  • Az sonra çarpılır yamularsan en iyi kanıt olur sana :D

2|3
    0|0
  • “Süphe yok ki göklerde ve yerde mü’minler için (Allah’ın varlığına dair) deliller vardır. “ (Câsiye : 3)

4|1
    1|0
    • İşte bende onları soruyorum

• Sorumun cevabı bu değil

• sorunun cevabı bu ama senin duymak için arzuladığın bu değil duymayı arzuladığın şeyi anca o sıfatı haketmiş olan verebilir eğer ben verebilseydim şuan bana biat ediyodunuz ;)

• parçalanamaz denilen atomun parçalanması. parçalarının parçalanması, parçalarının parçalarını parçalamanın deneniyor olması, sonu olmayan bu gidişat. son neresi. çözdüğümüzü sandığımız şeylerin çölde kum tanesi olması. küçük değerli beynimiz ile çözmeye çalıştıklarımız. sonsuz küçük hacime, sonsuz büyük kütle. küçük bedenlere büyük popolar, büyük bedenlere küçük başlar, insanlar falan. neyse ya. ben kaçıyorum. :(

1|2
    0|0
  • iki parmağını gözlerinin önüne koy, hiçbir şey görebiliyormusun ? sen göremiyorsun diye bu dünya yok değildir diyerek açıklamış mevlana zaten

1|2
    0|0
  • Evrenin düzenine ve canlılara bakman yeterli.

0|1
    0|0
  • sırf su evrendekı muhtesem duzen bıle Allahın varlığına delildir bu hayatda hiçbirşey başı boş degildir unutma aldıgın verdiğin nefes bile Allahın varlıgına delildir

3|1
    0|0
  • haydi allahını seven bilmem kaç kişi eksilesin

2|1
    3|1
  • görmesini bilene yerden göğe kadar kaınatta delil var Allahın varlığına dair en buyuk kanıtta Kuran-ı Kerim dir

1|2
    0|0
  • Gördüğün her şey ve görmeni sağlayan organ bile zaten kanıttır.

2|2
    0|0
  • guneşe bak iki dakika gozunu hic ayirmadan anlarsin kafan varsa üstün bir varlıgın oldğuna...

sende kafa olsa bu soruyu sormazsin tanri ney önce ALLAH demeyi bil

1|1
    0|0
  • Kişi kendi inandığını/inancını kendi seçer, sonuçlarını göreceğiz ya da bazı inançlara göre göremeyeceğiz.

0|1
    0|0
  • Hangi Tanrı?

Risk budur.

1|2
    4|1
    • Felsefe yapma :)

• Anlamı her ne kadar önemli olsa da Tanrı daha çok birden fazla çok Tanrılı inanışlardan gelmektedir. Vahdaniyet tek anlamında olanı kullanırsak anlamını daha iyi bulur.

• Tengri :Gök Tanrı'yı ifade eder ve Gök Tanrı da gayet tek takılmaktadır.

• pilot kalem diyorum :))

2|1
    0|0
  • ALLAHada inanıyorum Tanrıyada Atheismede inanıyorum. ve inançlarada şahsen saygı duyuyorum.

1|1
    0|0
  • Allahını seven 999.999.999.999 müslüman aranıyor

2|1
    2|2
  • yaşıyorum varın

0|1
    0|1
  • Bu soru hala burada durabiliyor mu? Resmen saygısızlık kokan soru.

1|1
    0|0
  • ay a güneşe, çamurdan falan yaptığım bişeye taparsam al sana tanrı..gözünle görüyon..ses sistemi de yerleştiririz kulakla da duyarsın :d

0|0
    0|1
  • profesör soğuk gerçekte var mıdır?

0|1
    0|0
  • çünkü ben inanıyorun ve kanıt aramak gibide derdim yok

4|1
    0|0
  • Kanıt dediğin beş duyu organınla algılayabildiklerindir, algılıyamadıklarınsa o özelliklerinden fazlasını yapabilmen gerekmesidir.

4|1
    0|0
Yükleniyor...