Bir insan yeterince zeki olmadığını nasıl kabul eder ?

Bir insan yeterince zeki olmadığını nasıl kabul eder ? evet sorum acık ne kadar zeki olursanız olun sizden daha zeki biri yasıyor sonucta bu sizin yaptıgınız işte en iyi olmadıgını göösterir ve benim gibi birde akademisyenseniz. Ben en iyi olamıcagımı biliyorum deha olmadıgımında farkındayım ama nasıl kabullenirsiniz kendinizi. acıkcası sosyal bir basarı abideside degilim işte yakısıklıda sayılmıyorumdur heral :D

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Senin düşünce tarzın bir kere yanlış. Bak arkadaşım şunu unutma Dünyada doğan insan topluluğunun sadece %2 si doğuştan dahidir. Diğer dahiler çalışarak severek yaptığı için o mertebeye eriştiler. Mustafa Kemal 2. dünya savaşındayken oturup kitap okuyormuş kahyası sormuş paşam kitap okuyarakmı dünyayı kurtaracaksınız demiş. M. Kemal'in cevabı ise şu ben çocukluğumda iki akçe para alırdım bunun birisini kitaba yatırır birisini cebime atardım demiş. Sonra Dönüp eğer ben böyle yapıp kitap okumasaydım şu anki başarılarımı elde edemezdim demiş. Yani diyeceğim o ki Azimli olur iradene sahip çıkar boş işlerle uğraşmadan kendini geliştirmek istediğin konuya bilinçli bir şekilde çalışırsan kazanamayacağın şey yoktur. Bunu kabullenmek şu şekilde olur o kişi daha çok çalışmıştır ve daha çok şey biliyordur sen ise az çalışmış ve az şey biliyorsundur. Bu her yerde etkili olur. Bunu kabullenmek zor değildir. Ben zekalıyım çalışırım kabul ama benden zeki bir arkadaşım var her zaman benden üstündür bana laf sokar alınmam doğruluk payını bilirim çünkü. Ve benden daha çalışkan. Benden üstün olmayıda hak eden birisi. bunları bilmek gerekir. Sonuçta kimsenin hakkını yiyemeyiz. O adam daha bilgililidir ve bunu kabullenmek gerekir değilse aksini iddia edersek iftira etmiş ve kul hakkına girmiş oluruz.

0|0
    0|0
    • Düşünüp cevap veridign için teşşekkür ederim öncelikle ama meslegin düşünmekse calısmak seni kısıtlayabilir ben düşünerek buldugum yaptıgım seyleri seviyorum demek istedigim bu yani ya yeterinc eiyi düşünemiyorsam soru burda tıkanıyor beni :/

• M. Kemal binlerce kitap okumuş, bir ara böyle bir haberimsi vardı..

• Evet zaten anlattığım şey onu belli ediyor. Aldığı harçlığın yarısını kitaba yatırırmış.

Kızlar Ne Diyor 2

• ilerleme başarı engellere takılmakla başlar. engelle karşılaşınca yetersizim deyip köşeye çekilmemeli.

0|0
    0|0
    • birde neden bunlara takılıyorsun. biliyorsun ama kabul edemiyorsun.olsun. bunları düşünmeyi kesip işini yapsan ya.

• hiç bir zaman.. cevap sorunun içinde :P yeterince zeki değil diyorsun abi :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• başarının sırrı hala kendinde eksikler olduğunun, farkında olmaktan gelmiyormu sanki? :)

1|1
    0|0
    • Dediğin mantıklı ama herkes farklı bir piskolojiyle calısmaya tesvik olur ben yapabildigim için yapamadıgımı görmediğim için çalışabiliyorum bu dusunce oluyor kafamda ama bazen bir an geliyor kafanda bir tık atıyor şüphe ediyosun evet bu mantıksızlık egoistlik diyebilirsin ama böyle ve ben degişmek istiyorum tek sorun su degişince isdtedigim hiç bişeyi beceremez hala gelebilirim :D ne hırsım ne de ben kalaiblirim ki şu halimdende memnun degilim :D

• sen diyorsunki ben artık akıl vermekten bıktım. bana aklımın yerinde saydığını hisettirecek ilme sahip olan insanları arıyorum?

• yeterince zeki biri yeterince zeki biri olmadığını kabul eder.

0|0
    0|1
  • Müthiş bir zekayı al dağ köyüne koy.. Bir ortalama zekaya ise fakülte okut.. Güç zekada değil bilgide..

Hee şunu diyorsan: A ile B "aynı yerde" "aynı şartlarda" mücadelediyor.. A zeki B ortalama, A işi bitirir budurmda.. Diğer elindeki önemli faktör "aynı şartlar"..

0|0
    0|0
  • Egoyla doğru orantılı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...