Özgürlüğünü bir objeyle ifade etsen.O ne olurdu ?

''Kuş olsam uçsam'' diyerek özgürlüğü somutlaştıran sen, kuş olup uçsan özgür olabileceğini mi sanıyorsun? Bir saçmayla, bir taşla veya sapanla uçamaz hale geleceğini unutma.

Uçağa atlayıp sorgusuz sualsiz soluğu istediğin şehirde alınca özgür olabileceğini mi sanıyorsun? Senin ihtiyaçların, algın, molaların yorgunluğunla, hastalığınla sınırlı değil mi ? Psikolojinin el verdiği kadar değil mi yapabileceklerin ? Acıktığında yemek yemiyor musun? Susamıyor musun hiç ? Ertelenebilir ama yok sayılamaz cinsel ihtiyaçların yok mu?

Soyut somut tüm kurallardan sıyrılsan dahi özgür değilsin.Karmaşık zihin yapın aç. Bilmeye, görmeye, algılamaya, farkında olmaya..

Felsefe içerikli yorumları okumıycağımı belirtiyim .

Çünkü amacım ne bu kavramı sorgulamak,ne de bu kadar geniş bir kavramı uzun uzadıya tartışmak.. ne de derinine inmek .

0|0
6|28

En İyi Erkek Görüşü

• "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine." demiş büyük üstad.

İnsan ancak tek olunca hür olabilir, bağlarını kopartınca. Bir tepe hayal edin,yemyeşil çimlerinin rüzgarda dalgalandığı. Alabildiğine yeşil çimler. Güneşse göz almaktadır. İlerde uçurumun kenarında ise tek bir ağaç vardır. Bütün tepeyi seyreder. Yıllar görmüştür,fırtınalar geçirmiştir. Ancak orada tek başına dikilir. Tek ve hür...

Yahut bir ceviz ağacıdır Gülhane parkında. Kimse farkında değildir.

Özet geçiyorum: Özgürlük odunluktur. Daha güzel ifade etmek isteyen ağaç demeyi seçebilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Burçak olayım desem çok saçma beni yiyecekler sonrada zıçacaklar aslında sadece midedeyken özgürlüğüm kısıtlancak zıçıldıktan sonra vur patlasın çal oynasın yinede çok saçma bok bu neticede bende boktan biri değilim yani:( buldum imara kapalı arsa olayım ben:/

1|0
    0|0
  • Rakım : 0

Nüfu1

işte özgürlük

1|1
    1|1
  • Bir dagın eteğinden çıkan bir kaynak ve dere olmak isterdim,

1|0
    0|0
  • oksijen elementi olsaydım <3

1|0
    0|0
  • hic keşf edilmeyeek bir bal olabilirdim mesela

yer yüzünde bozulmayan tek gıda ve keşf edilmedikten sonra hep var olacgm dogayla iç içe

1|0
    0|0
  • Ablacım amacn ne yarim aklim var almak ?

1|0
    0|0
  • **** Ankakuşu ***

3|0
    0|0
  • yesil amerikan dolari

1|0
    0|0
  • sarki olurdum..dillerden dillere akar giderdim..kim birinin kafasinin icindeki mirildandigi sarkiya engel olabilir ki ?

1|0
    0|0
  • kalem kağıt

2|0
    0|0
  • ağrı dağı gibi

1|0
    0|0
  • Cennet olurdu. Buradaysa black hole

2|0
    0|0
  • Merak ettiğim tek şey ölüm tatlım o zaman. Anlarsın artık. ^^ Muck

1|0
    1|0
  • Bereket tanrısı heykeli :)

1|0
    0|0
  • yalnızlıktır özgürlük, o yüzden ben :D

1|0
    0|0
  • "motosiklet" üzerinde yana eğilip tekerleğini izlemek

1|0
    0|0
  • Herşeyi kaybetmektir özgürlük!

1|0
    0|0
  • Sırtımdaki Kartal dövmesi..

1|0
    0|0
  • düşünce ...

1|0
    0|0
  • Bulutlar...

1|0
    0|0
  • Sosyal yaşamdan çok uzakta bir ormanda ya da dağ eteklerindeki bir kayın ağacı olabilir.Sevgılımın tabiriyle "odun"

0|2
    0|0
  • deniz

1|0
    0|1
  • 4 pıpısı olan bıblo :)

1|0
    1|0
  • bu soruyu nerden copy ledin :D:D:D

0|0
    1|0
  • söylediklerin doğru .öyle ki özgürlük kadar geniş bir kavramı dahi ifade ederken tek objeyle ifade ediyoruz bazen .Buradaki ironiyi sevdim .

0|1
    0|0
  • söylediklerinin hepsinin hatta daha fazlasının farkında olanbiri olarak zaten özgürlüğe inanmıyorum.sadece sınırlar kimimizn geniş kimimizin dar.dolayısıyla bir objede yok

0|1
    0|0
  • Plak ve Kaset.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...