Kadın hakları ihlali nasıl engellenebilir?

Kadınların başlıca sorunları şunlardır.

-İş ve çalışma hayatında kadınlara yönelik negatif ayrımcılık.

-Dünya çapında kadınların eğitim - öğretim hakkından yoksun veya ikinci planda bırakılması.

-Bir çok devletin hukuki düzenlemelerinde kadın erkek ayrımı yapılması ve bilhassa miras hukuku ve medeni hukuk düzenlemelerinde kadınlara negatif ayrımcılık uygulanması.

-Dünyada birçok bölgede, kadınların eş seçme, evlilik, boşanma ve diğer temel medeni haklarının tanınmaması.

-Kadınlara yönelik fiziki şiddet ve psikolojik baskının en çağdaş ülkelerde bile tam anlamıyla kırılamamış olması.

Bu tabuların ve kadınlara yönelik negatif ayrımcılığın yeryüzünde son bulması için neler yapılabilir?

Ben bu ihlalleri hiç bir zaman medeni kanunun veya devletin engelleyebileceğini sanmıyorum.Asıl çözüm insanların beyinlerinde ve düşüncelerinde,yani önce kişiler gelişmeli diyorum.Zaten bütün kötülükler insanların ürünü değil midir.

Sizin düşünceleriniz nelerdir bu konu hakkında?

Güncellemeler:
Soruya cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.Henüz cevap vermemiş arkadaşlardan da cevap vermemelerini rica ediyorum.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Kadına saygı duymak gerek ilk önce lafta değil her zaman onu göstermelisin. Anladın sen onu.

0|0
    0|0
    • Ben kadınlara her zaman saygı duyarım daha öncekiler sadece bir tepki kontrolüydü..:)

• Kaç kez karşılaştık hayatta seninle yüz yüze,

lafla saygı olmaz diyorsun.O halde lafla saygısızlık ta olmaz.Ve sen beni saygısızlıkla suçluyorsun.Senin için laf ve yazıların önemi olmadığına göre sana veya diğer site üyelerine nerede saygısızlık yapmışım?Çünkü hiçbirinizide tanımıyorum ben.Yalnız yazılarınızı görüyorum.

• Bak alınganlık yapıyorsun işte. Saygı uyma lafını da genel söyledim hem senin kadınlar için önceden verdiğin cevaplar hem de sorunun cevabıydı o. Saygı duydulan bir şeye haksızlık yapılmaz daha çok hak ettiği verilier.

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...