Yağ oranımı düşürmek istiyorum?

2 gün spor salonunda, 3 gün de evde spor yapıyorum. Yağ oranım %16-17 arası. Bu şekilde haftada 5 gün spor yaparak (her gün en az 20 dakika), yağ oranımı ne kadar sürede %13-14 arasına düşürebilirim? Bir de günde 3 lt su içsem yağ oranımı düşürmeye yardımı olur mu?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• profesyonel sprocu ve kas kutlenız cok fazla olmalı heralde %13 hedefledıgıne gore :) egerkı bı kas kutlen yoksa yag oranın dustugunde olacakları ben sana soyluyım 1. Üreme dönemin kesılecek '2. yuzun cokecek kı bu kalıcı bır kasar 3. etlerın sarkacak yumusayacak ve yag depolar hale gelecek sen sen ol %13 hedeflerken cıddı cıddı dusun Şu an aslında ıdeal bır orandasın hatta az bıle dıyebılırım spor gecmısın yoksa %19 20 ıdealdır

0|0
    0|0
    • eşekkür ederim. aslında benim derdim karın kaslarımla ilgili. Kaslarım epey belirgin, o çizgi baştan aşağıya belli oluyor. Ama yemek yiyip bir şeyler içince sanki göbekliymişim, hiç kasım yokmuş gibi duruyor. O nedenle kaslarımın bir şeyler yiyip içsem dahi görünür olmasını sağlamak için yağ oranımı biraz daha aşağıya çekmeye karar verdim. Evdeki tartı %15-16 arası gösterip duruyor ama ne kadar doğru bilemiyorum... tam olarak istediğim böyle bir görüntü aslında; femabs.tumblr.com/.../fuckyeah-shaymaria-chris-cruz

• evet hiit kardiyo yapıyorum zaten şu son 2-3 haftadır hiite yüklenmeye başladım 40 dk boyunca kardiyo yapıyordum normalde ağır tempolu ama hem vücudumu şaşırtsın hem de zamandan kazanayım diye hiite geçtim. ama süt ve süt ürünlerini ilk defa duydum gerçekten. Çok fazla tüketmiyorum ama azaltmayı deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak. Hani abur cubur alışkanlığımda yok, haftada en fazla 1 kere o da gofret falan olur canım çok çekerse... bu kadar uğraşa rağmen sonuç olmaması sinirimi bozuyordu. gerçekten işe yarar tavsiyeler için teşekkür ederim tekrar :)

• rıca ederım ınsallah en ıyı sonucları alırsın

Erkekler Ne Diyor 5

• Sana 2 tane diyet tavsiyesi vereceğim ilki ketojenik diyet diğeri lowcarb diyet bu 2 sini kısaca açıklayayım
    1-Ketojenik diyet:Bunda protein oranını ve yağ oranını artırıp karbonhidratı kesiceksin yağ oranını artırırsak yağlanma olur diye düşünüyorsun şu an ama merak etme karbonhidratı kestiğin için yağlar zararsız konuma geliyor (enerji için) ee vücutta ihtiyacı olan enerji için yağ depolarına saldıracak tabi bunun yanında kardiyo da önemli
    2. Lowcarb diyet:Bundada protein oranı artırılıp karbonhidratı azaltıcaz (ketojenikdeki gibi kesmiyorsun azaltıyorsun sadece mesela 140 gr protein 50 ya da 60 gram karbonhidrat kullanacaksın) yağ tüketiminide azaltman gerekiyor kardiyo bundada önemli

bunların yanında şekeri kesip tuzu azaltman gerekiyor. Soruların olursa mesaj atabilirsin

1|0
    0|0
  • Ben çok denedim. Öküz gibi yiyordum ve öküz gibi spor yapıyordum tabiri caizse. Spor salonuna gidip en ağır şartlarda 2 saat çalışırdım. yemek desen günde 5 vakit yerdim herşeyden. Sadece kilo alıyordum yağ alımım çok azdı ama kilo alımım çok fazlaydı ve ben kilo almak istiyordum. Neyse demem o ki yağ için , yemeklerde yağ kullanmamaya çalış. Biraz tatsız olucak ama yenmicek gibi olmuyor. Ekmek alımını azalt , ekmek yağ değildir ama göbek yapar. Bol bol protein tüket. Akşamları 6 dan sonra yemek yeme. Yiceksen bir meyve veya bir kase yoğurt tüket. akşamları 10 veya en geç 11 de uyu.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim. aslında benim derdim karın kaslarımla ilgili. Kaslarım epey belirgin, o çizgi baştan aşağıya belli oluyor. Ama yemek yiyip bir şeyler içince sanki göbekliymişim, hiç kasım yokmuş gibi duruyor. O nedenle kaslarımın bir şeyler yiyip içsem dahi görünür olmasını sağlamak için yağ oranımı biraz daha aşağıya çekmeye karar verdim. Evdeki tartı %15-16 arası gösterip duruyor ama ne kadar doğru bilemiyorum...

• Gerçek yağ oranı hastaneye gidilip test edilir. Boy kiloya göre edilmiyor ne yazık ki. Bir çok aşaması var yağ oranını gerçekten öğrenmek isteyen biri için. Neyse yağ oranıyla göbek bağımsız ikilidir. Sana protein tüket diyorum mesela bulgur pilavı proteindir. Öğlen eğer 1 tabak bulgur pilavı yesen dahi hafif göbeğin çıkar ki tek yemek tavsi etmiyorum. Atıyorum bulgur pilavının yanında yeşillik ve yoğurt ile muhteşem bir 3'lü ziyafet verebilirsin. Bulgur pilavını sade yersen kilo kaybına yol açar , yağ kaybına değil. Yağ olmayan besinler belli. Bulgur pilavı , haşlanmış yumurta , çorbalar , tavuk eti , kırmızı et (yağsız kısmı) bunları tüketerek hem sağlıklı yaşayıp hem yağ oranını giderek düşürebilirsiniz. Daha birçok besin var bu besinlerin bir çoğu da yeşilliklerden geliyor. Ispanak gibi , pırasa gibi yemeklerden

• çok teşekkür ederim

• Kardiyo yap her gün 30-40 dakka. Bide yediklerine dikkat et. Mümkünse diyetisyene git.

1|0
    0|0
    • şu aralar diyetisyene gidecek zamanım yok :/ genelde 20 dakika hiit yapıyorum

• 40 dakika sabit tempo koşu veya yürüyüş çok faydalı olur. Karbonhidratı az tüketmeye çalış. Bol bol su iç. Kahvaltıda salatalık ağırlıklı ye. Salatalık %90 su.

• çok teşekkür ederim. bol su içiyorum.

• Yag yemme

0|0
    0|0
  • Önce az yiyecden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet olur. Sabırlı olman lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...