Kadının çalışma hayatındaki yeri hakkında yorumlar.

Kadının çalışma hayatındaki yeri hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Güncellemeler:
Sizden ricam seviyeli yorumlar yaparak fikrinizi belirtin. En son ben bir Güzel yorum yapacağım.
Hiç kimse kocamın parası yetmiyor çalışmak zorundayım demesin. Kanaat yok iktisat yok zaruri olmayan şeyler lüks haline gelmiş şunu gördüm bunu alalım diyen bir sürü bayan var. eve eşya alıyorsunuz evde siz değil onlar oturuyor
Feminizm gerçeği, çocuklarını kreşlere emanet eden bir yığın yorgun ve çalışmaktan usanan ve hata sevmedikleri mesleklere koşan kadınların gerçeğidir. Kadının en önemli görevlerinden biri, çocuğunu duyguları ile doğru biçimde yetiştirmektir, öyle ki bu çocuk ister kız ister erkek, büyüttüğü vakit, ruhi açıdan sağlıklı, komplekssiz, sorunsuz, zillet duygusu duymadan ve bugün Amerika ve Avrupa toplumlarından genç kuşakların yaşadığı afetlere kapılmadan yetişen bir insan olmalıdır.

0|0
14|15

En İyi Kız Görüşü

• istatistikleri bilmem.sadece kendi fikrimi söylüyorum ki erkek olsaydım eşim çalışsın istemezdim.bayan çok iyi eğitim almalı,okumalı çünkü anne olacak,ama çalışmamalı çünkü yine anne olacak.bu demek değil ki çalışma hayatında kadının yeri yok.sadece kendimi bir erkeğin yerine koyup cevapladım.ama isterim ki kadın hastalıkları doktoru bayan olsun,insanlar rahat etsin.yani bayana da ihtiyaç var.

ancak bir bayan olarak cevap vermek gerekirse de babamdan bile para istemeyen bir insanım,kimsenin eline bakmak istemem.geçinme derdini eşimin omuzlarına yüklemek istemem,yardım etmek isterim.kimseye muhtaç olmayacak olduktan sonra az parayla geçinmeyi bilirim ama şartlarımız daha iyi olsun isterim.imkan varken neden olmasın?

ayrıca tabi ki kimse ayrılma düşüncesiyle evlenmiyor ama boşanma,ölüm gibi durumlar da hayatın gerçekleri.zor durumda kalmamak için meslek edinilmeli,çalışmalı..

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Kadınlar dünyadaki işlerin yüzde 66’sını yapmasına karşın küresel gelirin yüzde 10’una, küresel mal varlığının ise yüzde 1’ine sahipler. Erkekler ise toplam işin yüzde 34’ünü yapmalarına karşın toplam gelir ve malvarlığına hakim durumda.En büyük zorluk ucuz işgücü olarak görülmeleri ve yazılı olmayan kurallardır karşılarına çıkan ..

3|3
    0|0
    • Erkeklere isyan :)

• Tabi ki kadınlara da ihtiyacımız var. Kadınlar olmadan hiçbir şeyin ne tadı ne anlamı olur zaten :)

• Bu ülke, bu insanlar, bu zaman içinde doğduğumuza göre değerlendiriyorum, hakkıyla, namusuyla çalışmalıdır. Ama çalışmak zorunda değildir, bu kadının görevi değildir evlilikte. Bu yüzden ayakları yere bassın vs. denmesi yanlış ama dedirtenler çok tabiki.

2|1
    1|0
    • çok dogru ama gunumuzde gereklı olan eşyalar vs çogaldıgı için erke ın çalıiması az gelıyor ya da eılızde olanla ıdare etmeyı bılmıyuruz

• yani diploma kapı gibi elinde değilse..özel sektörse hele ki, daha ziyade eglencelik konumunda olur. yani kadın bu; sigortasız çalıştırılabilir, az ücrete razı edilebilir, kolay ikna ve yola getirilebilinir.

ama üst olup da erkeklere eziyet eden güçlü kadınlarda yok değil. Allah çingeneye makam nasib etmiş o da babasını kesmiş diye bir atasözü var. bu, tırnak dolayısıyla güç olarak değerlendirilebilir:)

0|1
    0|0
    • çok seviyeli makam sahibi kadınlrda var.illa bir kadın makam sahibi olunca erkeği eziomu hanımefendii.bu kadınlıkla alklı değil kişilikle alklı bunu yapn birsürü erkkde var

• tenzih ederek yazmayı unutmuşum, elbette katılıyorum:)

• Global ekonomi sistem zengini daha zengin yaparken bir çok insanı fakirleştirdi, artık tek tabanca dediğimiz erkek çalışır kadına bakar olayı pek kalmadı! Kadın hem çok daha eğitimli hem çok daha duyarlı oldu ve ekonomik özgürlüğünü aldı. Bugüne kadar yaptıklarının üstüne yaptıkları yetmiyormuş gibi ekonomik desteğinide koydu. Buda bir yandan kadının erkek kadar söz hakkını sağladı. Kadın işine daha bağlı ve duyarlı olduğundan hemde ses ve görünüş olarak tercih sebebi oldu. Yakında bizleri amazon bir dünya karşılarsa şaşmamak gerek:) Beyler dikkat!

2|0
    0|0
  • erkegin çalısma hayatındaki yeri neyse kadının çalısma hayatındaki yeride odur pardonda fark ne yani neden kadınlar çalısmak isteyince farklı bakılır şükür ailemden bu zamana kadar yobazca yaklasımlar gelmedi insanlar kızlarını çahil yetiştiriyor okula göndermiyor sonra kızlar evleniyor evde çocuk bakıyor çalışmıyor kocasına muhtaç kalıyor sonra kocası kötü çıkıyor kocasına karşı gelemiyor çünkü gelirse evden atılır çalışsa alacagı maaş belli her yıl ülkemizde yüzlerce kadın koca şiddetinden ölüyor hastanelik oluyor ne için insanların saçma sapan yobaz yorumları için ablam çalışıyor annem çalışıyor teyzem çalışıyor ailemizde şükür yobaz kimse yok yengelerim yine çalışıyor peki ne kaybettiler eşleri ne kaybetti çocuklarına iyi bir gelecek saglıyorlar eve destek oluyorlar yobaz düşüncelerden kurtulmalı insanlar yoksa Türkiye hep geride kalır

1|0
    0|0
    • tebrik ediorm.kadın güçlü olamdığı içn ezildi hep buzamana kadr.erkekler hep ezdi eziolarda.bu devir para demek parası olan kadını kimse ezemior.çnkü kimseye muhtaç değil Allahda kimseye muhtaç etmesin

• aynen öyle paraya muhtac olan kadın kocası ne derse onu yapıyor kocaları onları cinsel bir eglence olarak kullanıyor evde kalsın çocuk dogursun onlara baksın yemek yapsın temızlık yapsın e evlenme o zaman git bir temizlikçi tut o yapsın bunları sevgi kavramı yok zaten bir süre sonra saygı kavramıda yokoluyor ama düşünün bir kendi paranızı kazanıyorsunuz iyi bir maaşınız var iyi bir egitim almışsınız kültürlü bir eşiniz var çocuklarınızda kurtuldu sizde cahil bir ev ortamında yetişen çocuktan ne çıkar

• dışarıda çalışıp ev ekonomisine katkıda bulunan kadın evde de fazlasıyla çalışıyor.ev de tüm işler onun çocuklarda dahil olmak üzere.

1|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • İslam dininde kadının kocasının kazanıp getrdiği rızkı çocuklarına ve kocasına eşit paylaştırması gerekiyor fakat biz ne yazıkki buna uyamıyouz :(

1|0
    1|0
  • Kadın detaycıdır ve erkeklerin gözden kaçırdığı dikkatsiz olduğu konularda uzman olabiliyorlar.Kadınların iş hayatındaki önemli rolü yadsınamaz.

2|0
    0|0
  • çok önemli kadın gücünü artırıyor

1|0
    0|0
  • Burada kadinlar uzun yol tir soforlugu yapiyor.Alin size calisma hayatinda ki yeri.

1|0
    0|0
  • İt ürür kervan yürür

0|0
    0|0
  • kesinlikle olmalıdır ayakları yere basan kadın kadar güzel bişey var mı yaaaaa:))))))

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Erkekleri gaza getirip çalıştırmak için tavşan atlet olarak kullanılan çalışan gruptur.

Mevki, Makam, Para için kıçımızı yırtmamızı sağlayan kapitalist sistem ürünleridir.

Kadının iş tanımı bundan öteye gidemez.

0|1
    0|0
  • Olmalıdır, ve bazı alanlarda erkeklerden daha başarılı olduklarını gözlemlemişimdir.

4|1
    0|0
  • birey olarak kendi ayakları üzerinde durabilmelidir kadın .. çalışma hayatındaki yerinin ne derece önemli oldugu anlaşılır sanırım

1|1
    0|0
  • bazı işlerin sadece ve tamamen kadınlara verilmesi gerektiğine inanıyorum. okul öncesi öğretmenleri tamamen kadın olmalı, sağlık sektöründe de, hemşirelik ebelik, kadın doğum vb alanlarda tamamen kadın istihdam edilmeli..

buna rağmen, belirli iş alanlarıdan da kadınlar tamamen çekilmeli.

1|1
    0|0
  • merak etme artık kadının çalışma hayatında yeri o kadar çok ki biz erkekler iş hayatında geride kaldık iş bulamıyoruz tabi bu da emperyalist işverenlerin işine geliyor sürekli şirket içinde değişim yaşanmasına sebep olarak ekrandaki işsizliğe gölge düşürüyor...

0|1
    0|0
  • Bence bir kadının en güzel çalışma hayatı çocuk eğitimidir.Bu toplumsal bir sorundur bana belki çağ dışı düşünme diyeceksiniz ama şimdi amaçlar ve araçlara bakalım..Kadın çalışıp para kazanmak istiyor ama kadın çalışmaya başladığında masrafı daha cok artıyor ev işleri için başka kişilere fiyat odeniyor birde cocuk varsa bakıcı falan ohooo...EN ÖNEMLİSİ İSE Bİ ÇOCUGU ANNESİ YETİŞTİRMELİİİ..

1|0
    0|0
    • aynı fikirdeyim.. +1 kardeşim..

• doğrusu bu bence kendilerini kasmasınlar bence hem kadınlar çalışmassa erkekler daha rahat iş bulabilir buda toplumun geçim sıkıntısını azaltabilir

• yönetim konularında ne kadarda didinseler başarısızlar malesef çok iyi yerlerde olanlar var ama onlarda istisna kaideyi bozmuyor

0|0
    4|1
  • devlet kurumlarında pozitif ayrım zırvası var kadınlara öncelik var özel sektördede kadın çalıştıran şirketlere yardım var sigortanın yarısını devlet yatırıo kadın çalışıyorsa bu yüzden özeldede kadına öncelik var. kadınların iş bulması daha kolay çünkü pozitif ayrım zırvası var askerlik sorunu yok vs. neden kadına öncelik veriliyor çünkü kadın çalışmazsa işsizlik olmaz iş gücü fiyatı yükselir kimse asgari ücrete köle olmaz kimse sosyal güvencesi olmadan çalışmaz. kadın çalışırsa erkekler zaten çalışmak zorunda işsizlik olur iş gücü ucuzlar maaşlar düşer şartlar ağırlaşır. kadını piyasaya çekmekteki amaç milleti köleleştirmektir. eskiden bir evde sadece baba çalışıp 2 bin lira alıyorduysa bugün baba ve anne çalışıyor 750şer liradan 1500 lira giriyor eve. yadi evde herkes çalışıyor ama giren para daha az. kısaca bu meselenin özü budur kadınlar piyasaya girsinler işş gücü talebi çok olsunki iş gücü ucuzlasın mantık budur. bu konuda makalelerimde vardı ama anlayana bu yazıda yeterli

0|0
    0|0
  • İstediği işlerde çalışssınlar da dreksiyonu iyi olmayanlar araçla fazla trafikli işlerde bulunmasınlar.(Tanıdığım bir bayan var.Cesarete bak araba kullanmayı fazla bilmiyor ve ilaç firmasında işe girmiş.Bütun gun de araçla gezip tanıtım yapması gerekiyor.)Böyle durumlara deli cesareti diyorum.En azından kendini biraz araç kullanımında geliştir ve ondan sonra öyle bir işe atla.

0|0
    0|0
  • çalışsın tabi koca gün evde bir tarafları büyüyor.

1|0
    5|1
  • olmalılar

hiç bir halta yaramasalar bile çiçek gibi bir kenarda dursunlar

canlarım ya varlıkları yeter

1|0
    0|0
  • ısteyen calısır ısteyen calısmaz

2|0
    0|0
  • Kadının olduğu yerde kalite ve seviye vardır...

1|0
    0|0
  • Önemli

1|0
    0|0
  • En azından bizden daha donanımlılar. Kadının olduğu her iş yerinde güzellik, başarı vardır.

3|0
    0|0
    • Evde gri eşofmanı çekip totosuna izdivaç programları mı izlesin :) yoksa daha bilinçli ne dediğini bilen herşeyden haberdar bir kadın mı ister erkek karşısında ..

Yükleniyor...