Deadlift ve squat farkı ne? Bana ikisi de aynı gibi geliyor? Hangisi kalça büyütüp dikleştirmeye daha iyi?

deadlift ve squat farkı ne? Bana ikisi de aynı gibi geliyor? Hangisi kalça büyütüp dikleştirmeye daha iyi?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Deadlift bel ve sırt bölgesine etkisi daha fazladır tabi bacak ve kalçada çalışır karın kasların bile çalışır karnı kasarak yaparsan güzel bir harekettir, squad da ise yaptığın açıya bağlı iç bacak dış bacak kalça ve karın kasların çalışır eğer ki kalçayı dikleştirmek istiyorsan bacakları bir omuz genişliği açıp ayakların saat yönüne bakıp diz kapakların parmak uçlarını geçmeyecek şekilde tam çökmen gerekir bunu nizami yaparsan fayda görebilirsin ve ekstradan komando yürüyüşü yapabilirsin buda kalça hatlarını çizer daha hoş ve estetik durabilir.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim squat tam yapılınca dizde sorun olabiliyormuş o yüzden half squat denilen tam çömelmeden yapılan squat önerildi

• Dediğim gibi nizami yaparsan bişey olmaz veya dizlik kullanabilirsiniz

En İyi Kız Görüşü

• Deadlifti tercih edebilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Squatta birincil hedef bacaktır Deadlift te ise sirttır ama iki harekettede 300 e yakin kas çalışıyor kalçayı ikiside çalıştırır yani

1|0
    0|0
  • deadlıft daha cok sırta vurur. ama bence bır hafta bırını bı hafta bırını ccalısman daha guzel sonuc verır

1|0
    0|0
  • Benim bildiğim squat fitness hareketlerinin babasıdır. Ama deadlift te iyidir tabi.

0|0
    0|0
  • Tabiki squat iyi bir kalça için squat yuvarlak ve sıkılaştırır

0|0
    0|0
    • farkı ne

• muhtemelen yanlış yapıyorum çünkü deadlift sırtı çalıştırıyorsa sırtta hissetmem lazım ama hissetmiyorum. teşekkürler :)

• Ağırlıkları artır setlerde 4*4 ilk set 15 sonra 20,25,30 gibi

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...