Kiloyu Kas Olarak Almak İçin Ne Yapmam Lazım?

2 Aydır spora gidiyorum boyuma göre zayifim. Fakat kiloyuda kas olarak almak istiyorum bunun için ne yapmam lazim?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Protein ağırlıklı beslen
    Diyet programı sor doktora

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bol antreman yaptıktan sonra, proteinli gıdalar tüketmen gerek. 3 öğüne sıkıştırmak yerine, 5-6 öğüne sıkıştır. her öğünde 20 gramdan fazla protein alma çünkü vücut tek öğünde alınan fazla proteini atıyor.

0|1
    0|0
    • Peki bu proteini kızartma şeklinde olurmu?

• kızartmayı falan bilmem de, hayvansal gıdalardan almaya bak çünkü dönüşümü en iyi onlar.
      balık, kırmızı et, tavuk göğsü, yumurta en kaliteli proteinlerdir. ben günde 10 a yakın yumurta beyazı tüetiyom mesela.
      eğer anterman yapıyorsa bir insan vücut ağırlığının tam 2 katı gram olarak günlük protein alman gerek kas yapabilmen için.
      örneğin 60 kg isen, 120 gram günlük protein almalısın. ama tek seferde 20 gramı geçmemeye çalış. öğünlerin sayısını artırarak yapabilirsin bunu da. spor yapmayan bir insan bu ağırlığa göre günlük 60 gram protein tüketmelidir. yanlışım yoksa eğer bunu yapmazsa ya kaslardan ya da yağlardan yer ve giderek kasları söner diye biliyorum.
      örne

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• kütlen 50 kilogram ise bunun %10 u yağ olsa 40 kilosun bunu iki ile çarp 80 sen 90gr gündelik protein tüket , kaslarını yıprat yani yoğunluğu yüksek antreman yap sonra protein sentezi gerçekleşsin ve yerine daha büyük iri kaslar gelsin mantık bu dostum.

0|1
    0|0
    • Yani anteremani çok fazla yapayım ve çok zorlayayım öylemi?

• hayır dostum , yeni başlıyorsun over train olma şansın çok yüksek , o yüzden basit hareketler yap mümkünse compound hareketler , dips , barfiks , şınav yani şunu demek istiyorum önce vücut ağırlığını geç vücudunu tanı , mesela ben bicepslerimi çalışmadığım halde çok iriler çünkü bench press yapıyorum , deaflift yapıyorum pasif bir şekilde çalışıyorlar mümkünse ağırsağlam ın antremanlarını yap. Ne kadar az çalışırsan o kadar temiz olur önemli olan beslenme kalori ihtiyacını hesapla , suyu bol tüket protein almaz isen zaten bir şey olmayacak bunları araştır. Önce beslenme. Amelelik yaparsın yoksa biz çok yaptık milyarlar harcadık.

• Ağırlık çalışcaksın ve proteinli beslenceksin ama baştan diyelim aylık maks. 750 gr kadar kas kütlesi alırsın

0|1
    0|0
    • Peki 2 ayda kol kaslarım belli olurmu

Yükleniyor...