Sutun isitilarak icilmesi besin degerlerini dusurur mu?

Arkadaslar ben spor salonuna gitmeye basladim ve salonun doktoru her spordan sonra bir bardak sut icmemi onerdi. Kas dokumda artis olmasi amaciyla. Ama ben soguk sutu pek sevmedigim icin sutu isitarak iciyirum. İsitma islemini bazen mikrodalga ile bazen de ocakta yapiyorum. Bu islem sutteki proteinlere ve kas olusturma ozelligine zarar verir mi?

Ayrica bazen sicak sute kahve atip iciyorum (sekersiz olarak) Bunun da sutun besin degerlerine zarari var midir?

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• sütlerin ısıtılmasıyla mikroplardan kurtulursun ama besin değerlerini de kaybedersin. paketlerde aldığımız sütler çok kısa süre ısıtılıp hemen soğutuluyor bu yüzden mikroplardan aranıyor, besin değerlerini de kaybetmemiş oluyoruz. ısıtılmış sütün kıymeti yoktur.

0|0
    0|0
    • Ama ben kaynatmiyorum. Sadece ilimasini sagliyorum birazcik. Bu durumda da besin degeri azaliyor mu?

• eğer ısıtmak istiyorsan 30-35 dereceye kadar ısıtabilirsin. daha yüksek sıcaklıkta besin değerleri kaybolur...

Kızlar Ne Diyor 4

• ılık tüketebilirsin

1|1
    0|0
  • zaten pastorize edilmis sutu tekrar isitinca bir sey olmaz. giden gitmistir. kalan saglar bizimdir.

0|1
    0|0
    • Azda olsa birseyler sag kaliyordur umarim... Ben isitinca onlar da gidiyordur belki?

• bişey olmaz

0|1
    0|0
  • ewet süt ılık olarak tüketlmeli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• paket süt al onlar pastorize oda sıcaklığında bırak ısınır zaten

0|0
    0|0
  • kardeş nasıl alışırsan öyle gidersin bende hep soguk süt içtiğim için sıcak içemiyorum hani annelerimiz biz küçükken sürekli sıcak içirdikleri için demekki ordan kalmış bu alışkanlık =)

0|0
    0|0
Yükleniyor...