Canlı vücudu spora meyilli değildir?

Siz hiç spor yapan bir hayvan gördünüz mü? Hayır. Sadece gerekli olduğunda koşarlar. İnsanlarında vücudu spora meyilli değiller. Sadece günlük aktiviteler için yürümeliyiz. Eğer vücudumuz spor yapmaya uygun olsaydı yorulmazdık. Futbolcuların çoğu 50-60'lı yaşlarda kalp krizinden hayata gözlerini yumuyorlar. Çok sağlıklı olsaydı onlar 80-90 yaşarlardı. Fakat ben hiç görmedim 90 yaşında eski futbolcu. Ben böyle düşünüyorum, peki siz?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Senın canını yesınler bende aynı seyı düşünüyorum sacma ve anlamsız

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• spor diyince aklına sadece body building geliyorsa evet haklısın. zaten bu salonlarda yapılan ağırlık kaldırmalı sporlar faydalı olsa da insanlar oraya faydasından çok görüntü amaçlı gittiği için bilinçsizce yapıyorlar. ve evet giriyorlar ağırlık altına kas hacmini bayağı arttırıyorlar.

Bir fizyoterapist adayı olarak bence spor salonları fizyoterapistlerin kontrolünde olmalı. Ayrıca kişinin bir fizyoterapiste danışmadan yapabileceği en iyi spor dalları tempolü yürüyüş ve yüzmedir. Bunlar aynı zamanda Peygamber efendimiz (sav)'in de sünnetleridir :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Spor sadece bedeni rahatlatmaz

0|0
    0|0
  • Usenmeme bahane bulurken ben

0|1
    0|0
  • OOOooo isüpanallah bebişim, ibretlik tespit.

0|0
    0|0
    • ilk şoku atlattım, burdan devam edeceğim.

• spor dan kasıt gereksiz haraket mi yani yiyeceğe ulaşmanın bu kadar kolay olduğu savunma araçlarının makineleştiği ve bütün temel ihtiyaçların çoğu kişi için kolay sağlanabildiği bir dünyada sadece yürüyüş yaparak mı yaşayacağız? eğer geyik avlamıyorsan etini pişirip önüne getiriyorlarsa kıçını kaldırıp yarım saat koş yediğin her şey için yap bunu. buradan makale yazmayacağım. mesaj atarsan anlatırım.

• Neden koşayım? nefesim tıkanıyor ve kalbim çok hızlı atıyor. Vücudumu yoruyorum. Üstelik ben gayet sağlıklı beslenirim ve hiç spor yapmam. Sadece ulaşım için yürürüm. Sen yediklerin için koşarsın, ben ise hiç koşmam ve yinede çok zayıfım. Neden? çünkü metabolizmayla alakalı birşey o.

• Bence de. Yaşasın şişkoluk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Dostum kusura bakma ama ağır saçmalamışsın. Kalp dediğin seni yaşatan organ dan bahsedeyim azcık. Dakikada 70-90 kez atar yaşa göre değişir ve kalp canlının fizyolojik hareketine göre hızlanıp yavaşlayabilecek bir yapıda yaratılmıştır. Ayrıca işe göre kalınlaşabilir ya da büyüyüp atım sayısını düşürebilir. Kaslar senin dediğin gibi olsa büyüyemez di. Soluk sayın değişmezdi. Yağ dokusu olmazdı çünkü sonra kullanılsın diye depoya gerek duymazdı. Demek ki çalışmaya meyilli ve odaklı ki sporla ter atımı artıyor, nabız, solunum artıyor, kas kontraksiyonu artıyor. Senin dediğin sporcular 35 n de sporu bırakıp düzensiz bir hayat sigara, alkol alıyor sonra damarlar tıkanıp ölüyorlar. Spor yapmadığını da dokularda biriken artıkların atımı gecikiyor, yapım olayları yavaşlıyor buna en güzel örnek eklemlerin kireçlenmesi, vücutta biriken tuz ve ödem. Her hayvan spor yapar kuşlar km ce uçar, balıklar yüzer her göç olayı onların sporudur. Amaç uzun yaşamaksa sporuda tadında yapmalısın. Fizyoloji sınırında olan herşeyi yapabilirsin. Yani vücudun birşeyi yapabiliyorsa demek ki onu her zaman yapabilirsin ;)

0|0
    0|0
  • Hayvanlar doğal ortamlarında yaşıyor, avcıysa avcılıkla uğraşıyor, aslan dediğin öküzlemesine güçlü oluyor vesaire.

Sen ise doğal ortamında avcılık hayvanclılık vesaire işlerle uğraşmıyorsun, medeniyetin ilerledikçe fiziksel olarak doğandan kopmuşsun, haliyle güçlenmeye ve vücudunu kuvvetli tutmaya ihtiyacın var.

Futbolculardan mı ibaret spor camiası?

0|0
    0|0
    • kendin söylüyorsun hayvancılıkla ya da fiziksel doğada yaşamıyoruz. Tam tersine güçlenmeye en ihtiyacımız olmayan bir hayatta yaşıyoruz. Ormanda hayvanlarla mı güreşiyoruz? Kas yapıp aynada foto çekmek mi spor camiası. Ben futbolu örnek verdim.

• zaten ulaşım için yürürüm. Bu da benim günlük hareket ihtiyacımı karşılıyor. Üstelik bende şişmiş kas yok ama hiç yağda yok. sağlıklı beslenme ve yürüyüş..

• Yok hacı, öyle yürümeyle falan olmaz o işler. 'Ben tembelim' diyeceksen adam gibi de, kıvırma boşuna.

• İnsan genetiği spora meyilli olmasaydı kaslarimiz olmazdı

0|0
    0|0
    • yok artık iq'ya bak

• Orda bir fikir var. Söylediğin şey saçmalıktı. Spor deyince aklına spor salonunda kas yapmaktan başka birşey gelmediği için kas deyince aklına spor geliyor. İnsan vücudundaki kaslar vücuttaki bütün hareketleri sağlarlar. Yani kasın olmasa hareket bile edemezsin. Yani kas sadece kız tavlamaya yaramıyor.

• Ya kardeşim ornek olarak vucud geliştirme sporunu seçtim
      Yanı ben agirlik calistigimin ertesi günü niye vucud kas üretiyor?

• Eskiden bütün işleri makineler yapmıyordu oyuzden şimdi spora ihtiyaç duyulor

0|1
    0|0
  • bu arkadaşa cevap vermiyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...