E-eğitimlerin iş hayatında önemi var mıdır?

Kariyer.net sitesinde e-eğitimler pazarlanıyor.Bunlardan birini alsam iş veren aldığım eğitime önem verir mi? Yani sanal bir eğitim olduğu için önemini yitirmiş olur mu? Eğitim konularının güncel olmaması da pek kimsenin rağbet etmediğini düşündürdü bana.Siz hiç e-eğitim aldınız mı? Bunun iş başvuruları yaparken faydasını gördünüz mü? Ve eğitim sizi vermek istediklerinin % kaçını kazandırdı? Üstelik üniversitelerin uzaktan eğitim programlarından mezun olanlar iş bulmakta diğer adaylara göre 2.planda mı kalıyorlar?(özellikle mezunlardan cevap bekliyorum ve işverenlerin yorumunu bekliyorum)

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• onları alma demiyorum. ama meb sertifikalı ya da universitelerin verdikleri dışındakileri cok fazla tınlamıolar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Orada zaman geçirme doğru düzgün hizmet sektöründe bir yer edin..Çocuk bakımı, kargo, temizlik şirketi, kreş v.s..3 tane okul bitir verdikleri maaş belli..

0|0
    1|0
  • Kaliteli bir eğitim ve gelecekteki işine yönelik ise evet. Ama cv'ye katkı olsun diye sağa sola saldırarak alındıysa bence gereksiz. Bu işlerde de ciddi para dönüyor artık.

1|0
    0|0
  • genelde fasa fiso eğitimler oluyo içerik olarak, ama cv de yazması olumlu bir hareket

1|0
    0|0
  • özel sektör için işi en iyi yapan en iyidir

1|0
    0|0
  • kesinlikle var hem cv zengin durur. vede ufkunuz genişler.

1|0
    0|0
  • 1000 tlye calıstıcak koleler arıyorlar çin gibi oluyor ulke ne gunlere kaldık

0|0
    0|0
  • Bence Meslek internetlerden,kitaplardan falan ögrenilmez.Birebir göreceksin ve uygulayacaksın.

0|0
    0|0
  • İşi bilmedikten sonra bir faydası yok. Ama tabi taş prensessen bir faydasını görürsün belki.

0|0
    0|0
  • E-eğitimin konusu önemli ve tabi müracaat ettiğiniz işle alakası... Almayı düşündüğünüz ne mesela ?

(Genel anlamda çok da faydası olacağını sanmıyorum. Nitekim, eğitim başlığını google'da aratıp araştırsanız bile, o konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bazı hususları cv'nize "ben xx konusunu biliyorum" yazabilirsiniz. Bazılarını yazmak komik olur. Komik olanlardan ise, ve yapacağınız işle direkt alakası yoksa, o e-eğitimin; CV'nizi süslemekten başka faydası da olmaz.)

Bir işi gerçekten biliyor olmak; kabul görmek (işi almak ve hatta görüşmeye davet edilmek) için yetmeyebiliyor. Bunun yanında, işi bilmeyenlerin farklı nedenlerle işe alındıkları da oluyor.

Mesela bayan olmanız size bazen aldığınız e-eğitim veya diplomanızdan bile fazla avantaj sağlayabilir. Çünkü kimi işverenler sadece etrafta hoş bir bayan olsun diye de eleman alırlar.

Ama sonuçta, normal şartlarda; cv'niz ne kadar dolu olursa; o kadar çok avantajınız olur.

Mezun olduğunuz bölümü ve hangi alanda çalışmak istediğinizi söyleseydiniz; daha net yorumlar yapabilirdim.

0|0
    0|0
    • Çok yazmışsın ama sorduğum soruyu anlamamışsın sanırım.Yine de sağ ol.

• Sorunuzu anladım. Ama ben size daha fikir verici bir yorum yapmıştım.

Uzaktan öğretimler 2. planda kalıyor. Hattaı bazıları (ne olduğunu bilmediği için) okuldan bile saymıyor.

E-eğitim ya da diğer kurslar, işle ilgili değilse hiçbirşey kazandırmaz.

Şimdi oldu mu...

• Sadece bu yeterliydi işte.Diğer anlattıklarınızı bilmesem onları da sorardım sonuçta :)

Kızlar Ne Diyor 3

• çok öenmli , 2 saatlik eğitimle terfi almış tanıdklarım var.. ondan eğitime devam edin

1|0
    0|0
    • Terfi almakta önemliyken, iş bulmakta önemli değil yani o kadar.Peki terfi almak için, patronumu nasıl haberdar edebilirim aldığım eğitimden? Sonuçta CV'me yazsam, ona verdiğim CV güncellenmiş olmayacak.Keşke öyle CV güncelleyen bir bilgisayar programı olsaydı :)

• Ayva diyorum, elma diyorsun.Farkında mısın? :)

• ayvayı elmayı bırak .D sen al hele bir , eğer işe başlıcaksan yazarsın vc ye , yok sonradan alırsın ihtiyaç anında dersin olur biter :D

• doğru düzgün bir şey kattığını düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • cok bir etkisi yok.

1|0
    0|0
Yükleniyor...