Dinsizle işiniz olur mu?

Sadece müslümanlar cevaplasın.

Diyelim iyi olan ve size çekici gelen birine aşık oldunuz hatta gün geldi o da sizi sevdi çıkmaya başladınız derken bir bakmışsınız dinsizin tekiymiş. Ne yaparsınız bu durumda?

Güncellemeler:
Burdaki yorumlardan sonra bizim milletin genelinin (genelinin diyorum bak, iyilerde saygılılar da var elbet) zihniyetini anlamış oldum. inançsızları canavar gibi gören insanların çoğunlukta olduğu bu ülkede biz dinszler, ne yazk ki müslüman taklidi yapmaya devam etmeliyiz dinsiz kardeşlerim.

Bu yüzden zaten çevrenizdeki birçok dinsiz müslüman taklidi yapıyorlar o yüzden ayırt edemezsiniz, yoksa bizim ülkede de dinsiz sayısı az değil. Biz keyfimzden dnden çıkmadık ya da anadn doğma dinsz değilz

0|0
23|12

En İyi Kız Görüşü

• aslında baksan herkes karşı ama sonradan ne olacağını kimse düşünmüyor belki evlenirsiniz bir müslümanla aynı evde kaldığı için belki birşeyler öğrenir fikri değişir müslüman olur ? bende evleneceğim kişi müslüman olsun istiyorum tabi ama bu taraftanda düşünmek lazım mesala benim tanıdığım böyle biri var bir arkadaşımın babaannesi rustu ve sözde hrıstıyandı hrıstıyanlığıda pek tutmazdı .. ama kadın kocasının yaptığı hiçbirşeye karşı çıkmazdı çocuklarıda müslüman adam ibadetinide yerine ketirirdi namazı kılar falan kadın hiçbişeyine karışmaz saygıyla karşılardı en sonunda da müslüman oldu o da kanser hastalığına yakalanınca çocukları annecim müslüman ol ki senin için dua edebilelim müslüman ol ki cenette yine hepberaer olalmım demişler kadın mezarlığa gitmiş kocasının yanına kocasıda kanse yüzünden öldü döndüğünde çocuklarına müslüman olursam babanıza kavuşurum orda dimi deemiş müslüman olmuş öldüğümde beni kocamın yanına gömün demiş insan sevince herşey oluyor .. o yaşlı teyzenin torunu beni arkadaşım tam müslüman ne ruslara benziyor nede hrıstıyanlara

0|0
    0|0
    • karşılıklı saygı önemli ama ben sevdiğim bir kız için tekrardan din değiştirmem tekrardan müslüman olmam bu konularda duygusal hareket etmem sevdiklerime bakmam. ben dinin esas kaynakları neyse tarihi neyse onu araştırır ona bakarım ona göre karar veririm. sevdiğim kız müslümansa onu da dinsiz yapmaya çalışmam, arada saygı varsa ve o da kendi diniyle mutluysa benim için sorun olmaz.

• herkesin dini kendine evet tabi ama benim anlattığım şeyde kadın zaten kendi isteğiyle müslüman olmuş biri için din değişilmez tabiki çünkü insan neye inanıyorsa odur onun dini inancı Allaha inanmadığı sürece istediğii kadar müslüman oldum olcam veya müslümanım desin o yüzden birinin kolay kolay din değiştirebileceğine inanmıyorum

Kızlar Ne Diyor 22

• Yanılmıyorsam dinsiz dediğin kişiler ateistler hakkınd soru soruyorsun.Benim abim tanrıya inanmıyor ama ben inanıyorum.Ailemde herkes dinine sadık az veya çok o tartışılır ama abim tanrıya inanmıyor.Hiç bir şeye inanmıyor ve ben onu halen cok seviyorum :).İnsanların dini inaçlarına dair veya inanmadıklarına dair hiç bir ön yargım yok.Beni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
    • herkes senin gibi olsa keşke ama nerde o günler, ben ailemden bile saklıyorum dine inanmadığımı. yoksa aramız çok kötü bozulur büyük ihtimal.

• ona dinin gzl yönlerini anlatmaya calışırım. mantaklı şeyleri anlatmaya calışırım. yabancı bir adamın müslüman olma hikayesi vardı videolu onu defalarca izlettiririm. bana illa kanıt ıstıyorsa. dünya taş doga bunlar mucize degilmı derim elini kalbimme götütürüm. kalbimin atısı sevgim mucize degilmı derim. bu tesedüf verılemez ki. birileri bu sevgiyi kalbimize koymuştur. ki oda allahtır. onu namaza davet edrim. bir kez derim benım için derim. benım için kıl. işte o zman ben inanıyorum ki allah mucizesini ona gösterecektır... cünkü daha önce yaptım. ateist bir sevgilim vardı.

1|1
    0|0
  • fikirlerini değiştirmeye çalışırım yoksa mecbur ayrılırım.

1|1
    4|0
    • canavar gibi görmek değil de eğer dinime inanıyorsam onun kuralını uygulamaktan doğal ne olabilir ki.

• bir dk şimdi hem bir dine inanmayıp cennet ve cehenneme inanmak nasıl oluyor ? bunu yargılamak olarak algılama dinsiz bir tanıdığım yok sizin düşüncelerinizi bilmiyorum bu yüzden soruyorum.

• demek istediğim şu, eğer bir insan cennete inanmazsa iyilik yapmaz cehennemden korkmazsa da kötülük yapmaz diye düşünen çok dindar insan var, bu düşünce yanlış diyorum. tabi ki cennete cehenneme inanmıyorum ama bu durum iyi bir insan olmama engel değil. ben de kötülükten uzak dururum iyilikte yaparım ama cennet cehennemden allah korkusundan dolayı değil. bunlara inanmıyoruz zaten. sadece insan olduğum için vicdanım olduğu için iyilik yaparım ya da kimseye zararım yoktur.

• Hemen ayrılırım ne işim olur inançsızla !111111!

0|0
    0|0
  • Az önce bir söz okudum " Alnı secde görmemiş birinin alın yazısı olmak istemem. "

2|1
    1|0
  • inançlı ve inançsz asla eş olamaz. Anlaşamaz. Dinimizced haram zaten

2|1
    0|0
  • Allah büyük konuşturmasın ama olmaz..

hem önce anlarım konuşmalarından az çok,Müslüman bir bayan dinsiz bir erkekle evlenemez.

1|0
    1|0
  • dinim gereği uyarımı yapar üstüme düşeni uygular uyarırım ama tercihi buysa ses etmem

0|1
    0|0
  • Devam ederim yine. Bu kadar önemsememek lazım.

0|0
    0|0
  • Sonuçta kendi hayatı, benim hayatıma saygı duyduğu sürece hiç sorun olmaz, lakin saygıyı kaybederse o zaman biter.

0|0
    0|0
  • Karşılıklı saygı söz konusuysa bişi yapmam heralde ama bilemem ne biliyim ya atıp tutması kolay oluyo da yaşayınca battı balık yan gider misali oluyo

0|0
    0|0
  • sadece müslümanlar ondan başka din yok sanırım

0|0
    0|0
  • çok üzülürüm ayrılmak zorunda kalırım

0|0
    0|0
  • arkadaşlarımın ve olurda tanışırsa ailemin yanında inanan taklidi yapmaya kabul ederse.. TANRI YOK DİYE diye de bas bas bağırmazsa.. olabilir!

0|0
    2|0
    • taklid yanlış kelime oldu... ama saklamasını isterim inanmadığını... çatır çatır ailem ve arkadaşlarımla inanç çatışmasına girmesi hoş durumlara yol açmaz.. her iki taraf içinde..

24 saat namaz kılıp, ilahiler söylemiyoruz sonuçta...

• tabii ki de, bu ülkede sonradan dinden çıkanlar öyle görgüsüz olmazlar zaten.

• bilemem görgü kısmını ben onla olmak için belki de inancıma göre cennetten kovulacakken, o bu kadarını bile yapmayı ego görüyorsa zaten değmez!

• Hayata bakış açımız farklıdır.Olmaz zaten.

1|1
    0|0
  • bir ilişkide sadece dinsel anlamda değil her anlamda kişilerin görüşlerinin ve yaşam şekillerinin aynı olması lazım eğer uzun ömürlü bir ilişki isteniyosa

0|0
    0|0
  • niye ateistler cevaplayamıyor? :)))

0|0
    0|0
    • cevaplasınlar isterlerse sorun yok ama ben de dinsiz olduğum için müslümanların dinsizler hakkında düşüncelerini görmek istedim bu soruyla. ama iyi oldu gördüğüm gerçek hayatta olur olmadık yerde anlatmamak lazım bu meseleyi, ilerde bir kızı seversem belki ondan bile saklamak zorunda kalabilirim dinsizliğimi.

• boş ver, kendi kafana uygun birini bul. bu hayat felsefesi.. insanın başkasına uyum sağlamak için bunu değiştirmesi yanlış.. izmir'e git. oradakilerin (büyük kısmının) böyle takıntısı yok ya da etrafına daha dikkatli bak, arkadaşça yaklaş tanı sonra kafalar uyuşursa birliktelik düşün

• haklısın, şundan 2 3 ay kadar zaman önce ben de müslümandım yalan değil, hem de dindar bir müslümandım çok hassastım bu konularda. zaten şu saatten sonra müslüman bir kızla işim olsa bile çok dindarıyla işim olmaz artık çünkü dinsizlere iyi gözle bakamazlar onlar. dediğin gibi İzmir gibi yerlerden bu tarz takıntısı olmayan birilerini bulmak lazım. :)

• Mubareklere bak gotune tekmeyi basarmis. asdfghjkl

0|0
    0|0
    • Guncelleme: dinsizin teki dedin diye tek yıldiz vermistim.meger kendin icin de demissin

• Hepsi boyle degil. Gerci kimse de o lafa takilmadi.

• Ya da sessiz kaldilar. Neyse.

• Dinlileri de biliyorum o bir yana da, bunu bile bile kültür çatışması yaşayamam. Olmaz o iş.

0|1
    0|0
  • tamamen mi inanmıyor?

0|0
    0|0
    • islam, hristiyanlık,yahudilik gibi teist dinleri reddeden işte. ateist deist veya agnostik.

• biz de müslümandık bir zamanlar biliriz o yüzden durumu, gidipte milletin kutsalıyla dalga geçmeyiz. haa dalga geçen varsa o onun kendi ayıbıdır. tıpkı bir müslümanın dinsizi hor görmesi gibi dinsizin de müslümanla alay etmesi aynı şey.

• ha o dedigini yapmam ben zaten. karsımdaki de yapmazsa benim için problem yok.

• Zorda olsa yani asiksam birakirim diye düsünüyorum önce ikna etmeye calisirim belki dine gelsin diye :) ama olmazsa birakirim vicdanim el vermezki aklima gelip durur ya allah korkusu inanci olmayana nasil güvenirim diye düsünürüm zor cok zor olmaz bence

1|1
    0|0
  • bırakırım allah gostermesin buyk konusmiyim ama malesef

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Allahsız karı çok seksi...asdfghjklş onun haricinde herhangi birşeye inanmayan, (islam-hristiyanlık-yahudi-budist-hindu-pagan-kararlı evren kuramı vs.vs.) birisiyle belli bir ciddiyeti yakalayamam. Benim için neye inandığı önemli değil, sadece herhangi birşeye inanan insan inanmayandan yeğdir.

1|0
    1|0
    • yani diyorsun ki putperest bile olsun ama dinsiz olmasın :D

• aynen... biz inandık sizde inanın lan :D

• dinin herşeyi başı be krdş bir insanda allah korkusu yoksa herşey beklersin o insandan en iyisi yolları ayırmak...en azından allah korkusu olan birisini bulmak...

2|0
    1|0
  • Aynı dili konuşan değil,aynı duyguları paylaşan anlaşabilir.

Aynı duyguları paylaşamayacağımız için herkez yoluna derim..

0|0
    0|0
  • süv. olm yapma böyle şeyler.

4|0
    0|0
  • eğer koyu bir dinsizse ne dersen de anlamaz ama biraz vicdan sahibiyse görerek anlayarak dinimizi benimseyebilir...

0|0
    1|0
  • Müslüman olması ve tövbe etmesi için uğraşırım

baktım kafası hala kalın anlamıyor basarım gtüne tekmeyi

2|0
    1|2
  • dinle iştigal olmasını sağlarım. sonuçta dinsiz biriyle evlenilmez günah

eğer dine gelmek istemiyorsa hiç işim olmaz.

1|0
    0|0
  • gercekten seviyorsam dini önemli değil sırf müslüman diye hayatım boyunca mutlu olmayacağım biriylede yasamak mantıklı dğeil

0|0
    0|0
  • eğer onun ilkiysem sıkıntı arz etmez.kız olması lazım.ve sonradan müslüman olması daha iyidir. bir müslümanla evlenmekten :)

0|0
    0|0
  • olur herkesin düşüncesi kendine

0|0
    0|0
  • onun özeli beni ilgilendirmez ki olur tabi işim

0|0
    0|0
  • senin için dinen sakınca yok bro rahat ol

0|0
    0|0
Yükleniyor...