Hangi savunma sporu?

Gençler vücut geliştirmeye başladım kas yapma olayı bilmem ne ağustos gibi de savunma ve dövüş sporlarından birine gitmeyi düşünüyorum fakat hangisi uygun dersiniz boy 1.57 kilo 50 kickboks düşünüyodm ben ama kas yapısı olarak yaza kadar o seviyeye gelinebilir mi bide iri yarı ve güçlü yumruklu birine karşı aikido daha mı etkilidir? ne dersiniz?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle Aikido baska birsey dusunme

0|1
    0|0
    • sen Aikidi yo dusun ama siradan bir spor salonunda degil belli hocalar var Iyi bir Sensei den egitim alman lazim Cüsse acisindan Aikido daha iyidir

• anladım teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• Kick boks çok iyi. Ben yapıyorum belki MMA ya geçicem yenilmez olursun dene ama çok zayıfsın?

0|0
    0|0
    • kilomu almalıyım yani? boya göre kilom ideal fazlası şişmana kaçmasın :D

Erkekler Ne Diyor 12

• Karete

0|0
    0|0
  • Kickboks

0|0
    0|0
    • kendimi kickboksta geliştirmem mümkünmüdür sence yani kalıp nereye kadar önemli kickboksta?

• Ben 3 Yıl kickbox yaptım Bu sporun + sını hayatımın her yerınde yasadım ayrıca vucuda kalıcı bır bııcımde bırakması gibi bir olay var

0|0
    0|0
    • evet ama kalıp olarak uygunluk önemli değilmi yani senden iri bir adamı ya da yumruğu kuvvetli bir adamı çok çalışma etkisiz hale getirebilirmi

• Bu sporu uzunca süre yapınca Kendını koruyacak hale gelıyorsun Merak ettiğin şey buysa 3-5 kişinin arasından burnum kanamadan cıkmıslıgımı bilirim Ayrıca nasıl göründüğün önemli değildir Nasıl dövüştüğün önemlidir. 160 lık adamın 185 lik adamı yere serdiğinide gördük En kotu ac youtobeye bak tıfıl tıfıl adamlar neler yapıyor :D

• teşekkür ederim :)

• Wing Tsun

0|0
    0|0
  • bende düşünüyorum da var mı buralarda öğreten ninja kaplumbağaların kullandığı vardı ninjutsu mu ne ninja eğitimi almak isterim şahsen çok iyide olur

0|0
    0|0
  • taekwondo der susarım

0|0
    0|0
  • Judo ya da aikido bence daha faydalı olur senin için

0|0
    0|0
  • Atletizim boks muay thai aikido hepsini yaptım. Bu alanlardan en uzman olduğum bokstur. Tecrübem ve bilgim doğrultusunda açıkca söylüyorum boyuna ve savunma felsefesine en uygun olanı 'AIKIDO'

0|0
    0|0
  • Karate tabiki

0|0
    0|0
  • capoeira

0|0
    0|0
  • MMA DENE

0|0
    0|0
  • Makara Kukara Takara Tukara