Hemen yakınınızda duran, uzanıp alabileceğiniz bir kitabin 42. sayfasındaki ilk cümle nedir?

Kitap: Bir Hırsızın İtrafları

Yazar: Woody Allen

"Sihirbazım ben, ruh doktoru değil!"

Güncellemeler:
kitabın ismini ve yazarın ismini de verirseniz okuyan herkes sevinir :)

0|0
21|26

En İyi Kız Görüşü

• Haruki Murakami-İmkansızın Şarkısı

Çok okuyordum,ama çok sayıda kitap yutan bir okurun tersine,ben hoşuma gidenleri birkaç kez okumayı yeğliyordum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Kitap: Breviarium Historiae Romanae

Yazar: Eutropius

Cümle: Sed cum primo anno bene egissent, secundo unus ex iis, Appius Claudius, virginii cuiusdam, qui honestis iam stipendiis contra lations in monte algido militabat, filiam virginem corrumpere voluit, quam pater occidit, ne stuprum a decemviro sustineret, et et regressus ad milites movit tumultum.

Kısaca meali, anlatmak istediği şu: Decemviri üyeleri ilk yıllarda adam gibi işlerini yaptılar ama daha sonra Decemviri üyelerinden Appius isimli adam Virginius'un kızına tecavüz etmeye kalktı. Babası Virginius ise kızının bu leke ile yaşamasını istemeyerek onu öldürdü.

1|0
    0|0
    • Decemviri: Olağanüstü durumlarda Roma Cumhuriyetini yöneten 10 kişilik heyet.

• ''ne dedin,ne dedin?''diye bağırdı.kemikli ellerini bir şeyler arıyormuş gibi yorganın üzerine sürdü.

(orhan duru-sarmal-ölük hikayesi)

1|0
    0|0
  • Yazar: Hallıday & Resnick

Kitap: Fundamentals of Physics

"The component along the z axis is zero"

0|0
    0|0
  • "Çünkü bir kralın önünde eğilirmiş gibi onun önünde eğilmek istemiyorlardı"

Kitap: Tevrat

En yakınımda bu varmış; ne yapayım :))

0|0
    0|0
  • Şuan arkamda ki kitap Kuranı kerim 42.sayfa ilk cümle

257.Allah iman edenlerin dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kafirlerin velileri ise tâğuttur. (O da) onları aydınlıktan karanlıklara (sürükleyip) çıkarır. Onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalırlar.

2|1
    0|1
    • Eksileyen arkadaşım teşekkür ederim de sebep neydi acaba bide söylesen ne kadar güzel olurdu?

• 13, mıntıka hastanede kullanak üzere cilt merhemi tüpünü elimden almıstı

suzanne collins alaycı kuş :D

0|0
    0|0
  • Kredi kartı ekstresi var , okumama gerek yok . :)

0|0
    0|0
  • Allah Tüm Varolan Şeylerin Toplamıydı...

2|0
    0|0
  • Friedrich Nietzsche: Aforizmalar - İlgi kültür sanat yayınları

"İnsan, diğer insanlardan hiçbir şey istemeden onlara hep vermeye alıştığı zaman, elinde olmadan soylu davranır."

1|0
    0|0
  • üç kitap vardı. içlerinden, 42. sayfasının ilk cümlesi en güzel olanı paylaşıyorum.

"Uyuyan insanlar ve ölüler resimden başka bir şey değildir; şeytanın resmi de ancak çocukların gözünü korkutur."

Macbeth

0|0
    0|0
  • kitap kısaca bırak bunları, işinin başına dön diyor :) hadi bana eyvallah ...

0|0
    0|0
  • Yazar:Muratti

Kitap:Rosso

"Sigarayı bırakmak için doktorunuzdan ve size en yakın sağlık ocağından yardım isteyin."

Kitap yok ama napim? :D

0|0
    0|1
  • "Diesel fuels are the product of graduated distillation of crude oil."

(Dizel yakıtları, ham petrolün kademeli olarak damıtılmasıyla üretilir.)

(Kitap ismi: Diesel Engine Management / Dizel Yakıt Yönetimi)

0|0
    0|0
  • liderliğin güvenilirliği ifade ve temas arasında bağlantı kurmayla,yapacağınızı söylediğiniz şeyi yapmanızla ilgilidir.

Frances Hesselbein - Liderden lidere

0|0
    0|0
  • malesef o kadar kalın kitabım olmadı hiç

0|0
    0|0
  • keloğlan ile cankız 40 gün 40 gece süren ihtişamlı bir dügünle evlenmişler... onlar ermiş muradına biz cıkalım kerevetine :P

0|0
    0|0
  • Serdar ÖZKAN. Kayıp GÜL...

"Salonda uçusan pervaneden geriye yalnızca, ince bir yanık kokusuyla tavana ışık veren lambanın üstünde belli belirsiz tüten bir duman kalmıştı"

0|0
    0|0
  • ölü evinden anılar

dostoyevski

hapıshanedeki hayatımın ılk ayı ve başlangıcı bugun bıle bellegımde tum canlılıgını koruyor.

0|0
    0|0
  • WFE Regulated exchangedynamic agents of economic growth

Larry Harris

However, the catalysts for change around the world was Big Bang in London in1986.

0|0
    0|0
    • I wouldn't bother reading it unless that was a faculty related material :)

• Yakınımda da hiç kitap yokmuş, utandım yemin ederim..

0|0
    0|0
  • Kitaplar uzakta

0|0
    0|0
  • Yakınlarımda kitap yok.

0|0
    0|0
  • "Osmanlı imparatorluğu malesef ittihat ve terakkiciler yüzünden çok toprak kaybetti"

0|0
    0|0
  • "rahat konuş, söylemende bir sakınca yok"

kitap: olasılıksız.

0|0
    0|0
  • "Osmanlı okçusunun benzersiz aksesuarları" .

0|0
    0|0
  • sekiz

0|0
    0|0
    • tamam ne kızıyon kitap Kamuda İç Kontrol yazarı ben

Kızlar Ne Diyor 20

• Kitap: Her Şey Beyinde başlar (Aklınızı başınıza toplama kılavuzu!)

Yazar: Mümin Sekman

İNSAN BEYNİNİ ÜSTÜN KILAN NE?

“Biyokimyamız beyni olmayan canlıların biyokimyası ile neredeys tümüyle özdeş. Nöronlarımıza mümkün olan en yüksek büyütme oranıyla baktığımızda bile diğer omurgalılarınkilrle aynı görünüyor; aralarında aynı elektriksel ve kimyasal işaretleşmeyi kullanarak iletişim kuruyorlar. Duygusal ve motor yeteneklerimiz diğer omurgalılardan kimi yönlerden daha gelişkin ama kimi yönlerden daha zayıf.

Bal arıları ile kıyaslandığımızda ışığı görebildiğimiz dalga boyu sınırlı, köpeklerle karşılaştırıldığımızda yalnızca sınırlı bir frekanstaki sesleri duyabiliyoruz. Sıra koku alma duyusuna gelince, diğer omurgalıların çoğundan açık ara gerideyiz. Pek çoğu kadar hızlı koşamıyor ya da iyi tırmanamıyoruz; yunuslarla karşılaştırıldığında ne kadar kötü yüzücüler olduğumuz ortada. Frontal ve prefontal loblardaki göreli gelişkinlik gibi kimi eşsiz yanlarına karşın, beynimiz en büyük olan değil.

Öyleyse bizim eşsizliğimiz nerede yatıyor? Kısmen çok yönlülüğümüzde. İnsan türü pentatlon uzmanıdır; yarışma dallarından her birinde çok iyi değiliz belki, ama diyelim ki bir kilpmetre boyunca koşabilen, bir ırmağı yüzerek geçebilen ve ardından bir ağaca tırmanabilen tek tür biziz. Ve elbette bütün bu yaptıklarımızı daha sonra gidip diğerlerine anlatabilen ve hatta oturup üzerine şiirler yazan tek biziz.”

Kaynak: Prof. Steven Rose, 21. Yüzyılda Beyin, Evrensel Basım Yayın

1|0
    1|1
  • kitap:şöyle garip ben bencileyin

yazar:senai demirci

sayfa 42 gözüme çarpan yr

demek,kocaman bir el gibiyim.hiçlikteen uzanmış,herşeyi isteyen el.herşeyi isteyen hiçbişeyim.ne kadar fakir olurdum ellerimi açamasaydım?ne ehemmiyetim olurdu,duam olmasaydı?

0|0
    0|0
  • kitap: KPSS hukuk :)

murat yayınları

''18 yaşını doldursa bile siyasi partiye üye olamayanlar ''

0|1
    0|0
  • kitap: Hüzün,Dürbünümde kırk sene

yazar: Ayşe Kulin

''Hayrola sana yol göründü galiba'' dedi telefondaki konuşmamı baştan sona dinleyen annem.

0|0
    0|0
  • Yanımda kitap yok ama not defterim var minik ajanda şeklinde... 42. sayfada 19 Ocak 2011 Çarşamba yazmakla beraber ve "Bazısı ekliyor dikkat et" yazmışım...

0|0
    0|0
  • Doğrusu, yanlış zamanda yanlış mekanda olmak bile yeter, altın gibi kalbi olan, temiz, namuslu, nezih insanların içindeki cenabetin birdenbire ortaya çıkmasına.

Elif Şafak-AŞK

0|0
    0|0
  • Yanımda kitap yok, dur en yakın kitaba bakıyım :)

Üniversiteye yeni başlamıştım, hukuk fakültesine.

- Canan Tan, İz

0|0
    0|0
  • ''I dont know.I guess something about it feels exciting.Like I have a chance to be seen as really intriguing and,you know,a catch.''

Love,Love,Love by Deborah Reber

0|0
    0|0
  • kitaplık hangisini alayım ben şimdi yakında kitap yok :))

0|0
    0|0
  • İl a été frappé de stupéfaction.

1|1
    0|0
  • otoritenin kimde olduğunun bilinmediği ailede yetişen çocuklar,tam sorumluluk yüklenemiyorlar

kitabın adı:evlilikte mutluluk

yazar:doç.dr sefa saygılı

0|0
    0|0
  • Kitap: Alaycı Kuş

Yazar: Suzanne Collins

Ucunda ağaçları delmek icin kullanılan tıkacı tutan gümüş bir paraşüt ve güç sahasını havaya ucurmamdan hemen önce Peeta'nın bana verdiği inci.

0|0
    0|0
  • yazar : turhan feyzioglu

kitap : sinan (nurhak daglarindan sonsuzluga)

mimarlik fakültesini bu dönem kazanan ögrenciler arasinda halis aydintacbas, hülagü bulguc, yakut ülkütekin, rüstü mericelli ve arif sentek de vardi.

0|0
    0|0
  • Kitap : Av

Yazar : P.C. Cast + Krıstın Cast

Afrodit nihayet Stevie Rae'ye baktı ve ''Sakın bunu yapmaya başlama,'' dedi.

0|0
    0|0
  • Kayip yuz yilin prensesi ''oylum''

Kahraman tazeoglu

0|0
    0|0
  • Cemile'nin yüzü aydınlandı ama evin geri kalanı gölgelere gömülüydü.

Elif Şafak

İSkeNdeR

0|0
    0|0
  • Kitap:Olasılıksız

Yazar:Adam Fawer

"Rahat konuş,söylemen de bir sakınca yok."

0|0
    0|0
  • beni bilirsin bir kez güzel bir öykü anlatmaya başlarsam durmam

-ferrasini satan bilge-

0|0
    0|0
  • Giderek artan pişmanlıkları,kaçmaya can atmayı,çaresiz tiksintiyi,teslimi,nefreti bir düşünün.

0|0
    0|0
  • Arı Kovanına Çomak Sokan Kız.

'' Ben sadist bir domuzum bir kusmuk bir tecavüzcüyüm.''

0|0
    0|0
Yükleniyor...