TFF Başkanlarının Futbol Kulübü Başkanlığı geçmişi, futbolumuz için bir sorun mudur sizce? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

TFF Başkanlarının Futbol Kulübü Başkanlığı geçmişi, futbolumuz için bir sorun mudur sizce? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

• EVET Futbol Kulübü Başkanlığı geçmişi olmasını Futbolumuz için sorunlu bir durum olarak görüyorum. Bu koltuğa seçilecek kişilerin TARAFSIZLIK kimliğine özel bir önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum
    57% (4)60% (9)59% (13)Oy Ver
  • HAYIR Futbol Kulübü Başkanlığı geçmişi olmasını Futbolumuz için sorunlu bir durum olarak görmüyorum
    43% (3)40% (6)41% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
EVET Futbol Kulübü Başkanlığı geçmişi olmasını Futbolumuz için sorunlu bir durum olarak görüyorum. Bu koltuğa seçilecek kişilerin TARAFSIZLIK kimliğine özel bir önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum
EVET Futbol Kulübü Başkanlığı geçmişi olmasını Futbolumuz için sorunlu bir durum olarak görüyorum. Bu koltuğa seçilecek kişilerin TARAFSIZLIK kimliğine özel bir önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum...

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• 2016 yılındayız ve artık bu konulara daha objektif bakmalıyız. Dünyanın pek çok ülkesinde futbol federasyonu başkanları daha önce bir kulübün yöneticisi olmuştur.
    Sonuçta futbolun içinden gelen biri olmalı. Bir siyasetçi, sanatçı, din adamı, bürokrat, ahçı, çiftçi ya da herhangi bir meslekten olan biri gelip futbolu yönetecek değil sonuçta.
    Önemli olan geçmişte bir kulüpte yöneticilik yapmış olması değil, o kişinin karakteridir. Örneğin eğer olsalardı rahmetli Özhan Canaydın ve Süleyman Seba gibi insanların futbol federasyonu başkanı olmasına kim itiraz ederdi?
    Hiç kimse
    Ya da şu an sağ olanlardan Duygun Yarsuvat, Serdar Adalı, Şenes Erzik gibi insanlardan biri federasyon başkanı olsa kim rahatsız olur ki?
    Hiç kimse
    Ama varsayalım, Aziz Yıldırım, Mahmut Uslu, Şekip Mosturoğlu gibi biri tutupta federasyon başkanlığına aday olsa buna kim razı olur?
    Fanatik fenerliler dışında hiçkimse.

Eğer şu an ki federasyon başkanını kasdediyorsan, o en büyük yardım ve iyilikleri fenerbahçeye yaptı. Zaten onun rte tarafından federasyon başkanlığına getirilmesinin temel sebebi feneri korumak, şikeden dolayı ceza almasını engellemek, küme düşmemesini sağlamaktı.
    Zaten o da göreve "fenerbahçemizi koruyacağım, ceza almayacak" diye başladı.
    İsterse Türk takımları 5 yıl Avrupadan men edilsin, yinede fenerbahçemize ceza vermeyecem dedi.
    Peki aynı şahıs Beşiktaşa ne kıyak yaptı?
    Koca bir hiç.
    Hatta Beşiktaşa bırak kıyak yapmayı, pek çok kötülük bile yaptı, aynen Galatasaray'a yaptığı gibi...

1|2
    0|1
    • Helal olsun güzel bir yazı olmuş özetlemişsin yaşananları ve yaşanacak senaryoları katılıyorum yazdıklarına.

• Bu söylediklerinle ilgili cevabımı yazımın ilk bölümünde çok açık ve net bir şekilde vermiştim zaten :)

• tamam pembe

Erkekler Ne Diyor 4

• Daha önce nerede olduğundan çok kişiliği önemli , o koltuğa geliş amacı önemli. Eğer şimdiki tüpçü gibi bir takimi batırıp o koltuğa geldiyse arkasındaki güçler sorgulanır. Beşiktaşlı taraftarların bile nerdeyse hepsinin sevmediği bir adamı tff başkanıyken kaç kişi sever ( Menfaati olanlar hariç )

Kısacası önce adam olacak sonra başkan

0|0
    0|0
    • konu tüpçü değil. sen tüpçüye bayağı taktın o ayrı konuda. futbol külüplerinde başkanlık yapmış kişiler bu fenerdede olabilir, gs dede bjkdede olabilir prensip olarak federasyonun en tepesinde olmamalı bence. yoksa öteki türlü futbolda kazan hep kaynar, sonra deriz 70 milyonda sallıyorum 5000 lisasnslı futbolcu var elin ülkesinde 10 milyonluk ülkede 7 milyon var deriz geçeriz... ama tabiyki bu görüşeme katılmaya bilirisin eyvallah

• En yakin örnek tüpçü olduğu için onu yazdım , son cümlemde genel yazdım. Katılırsın ya da katılmazsın o sana kalmis. Benim cevabim bu

• öyle tabi ama özellikle soruda son kısımda belirtiğim şey burada bildiğim için insanlar hep birşeylerle bağdaştırıp açıklamak istiyor ama olayın ana özü olan kısmı konuşmak pek istemiyor cevabında sorun yok her cevap kabuldur yani artık burda ciddi soru sormayacam geyik tarzı soracam yapacak bir şey yok :D

• Asıl sorun tff başkanının futboldan gelmemesi

0|1
    0|0
  • Tüpçü değil mi bu yav

0|1
    0|0
    • konu herhangibi bir federasyon başkanı değil yani burda konuştugumuz konu genel olarak o koltuga gelecek insan bir futbol kulubu başkanlığı geçmişi olması futbol için sorunlu bir durum mudur tartışma konusu bu :D

• Futbolun içinden gelmesi ve tarafsızlığına güvendiğimiz biri olmalı elbet ama ülkemizde tarafsız diyebileceğimiz biri var mı. Varsa bile sürekli kurcalama peşindeyiz.

• dediklerinde doğruluk payı var taraffsızda gelen birini rahat bırakmayız ama özellikle kulup başkanlığı gibi simge bir görevde bulunmuş insanların federasyon başkanlığı yapması geçmiştede gelecektede zarar verir futbolumuza diye düşünüyorum. bu kişeler teçrübeli birikimli insanlardır ama daha alt görevlerde görevledirilmeli eğer göreve talip olmak istiyorlarsa,
      en tepe dediğiimz o noktaya bu geçmişi yani herhangibi bir kulup başkanlığı geçmişi ister istemez futbolda çekişmeye ve kör döğüşe kitiyor insanları ve kulupler zamana zaman etki altkına almada kolay yollar bulabiliyor, bu bağı kesmek lazım bence ve bir prensip geliştirip o noktaya bu özellikleri taşıyan insanları taşımamak lazım derim ben... bir fikir tabi bu...

• nerde oldugundan daha cok kisiligi karakteri onemli

0|0
    0|0
    • federasyonlar hep peki kişilik ve karakter üzerinde mi gitmeli, karpuz değil ki içini kesip bakalım, prensipler belirlesek ve o prensipler üzernde yürüsee futbol federasyonu başkanlıgı olmaz mı?

• yürümez olmaz tek Federasyon degil her alanda yoneticilik adam ve cevre kayirmadir bu algi Turk milletinin iliklerinde var ve cok zor geçer

• yani aslında haklısın belki sorduk işte böylesoru neyse ama benim gibi görüş belirten ya da anketi oylayan halen çok birde öyle bir şey var :d

Yükleniyor...