Para ile her şey satın alınır mı sizce?

Bence alınmaz çünkü

Yiyecek satın alırsın iştah alamazsın

İlaç alırsın sağlık alamazsın

bilgi alırsın ama bilgelik alamazsın

gösteriş alırsın ama güzellik alamazsın

eğlence alırsın neşe alamazsın

tanıdık alırsın ama dost alamazsın

hizmetçi alırsın ama sadakat alamazsın

para ile her şeyin kabuğu alınır, hiç bir şeyin çekirdeğini alamazsın

0|0
25|35

En İyi Kız Görüşü

• soruyu cevaplamissin zaten. parayla aldigin seyleri hemen kaybediyorsun. bunu da düsünelim. yedigin icindemi kaliyor? aldigin arabanin sonu ne? maddi seylerin hep sonu var. ama parayla alamayacagin seyler paha bicilmez seylerdir. saglik ask nese cocuk es aile. kanser olan bir kisi dünyayi verse caresi varmi?

0|1
    0|0
    • Tıp gelişti artık kanseri yeniyorlar ama nasıl moreli yüksek tutularak en başta o da para ile satın alınmııyor

• bak o kismi da var :) herseyin üstüne para birde dert oluyor insana ;)

Kızlar Ne Diyor 24

• Bence de alınamaz.Fakat bazı insanlar var, onlar da böyle diyorlar.Gerçekte ise tamamen farklı davranıyorlar.Öyle tutarsız insanları sevemiyorum işte.

0|1
    0|0
    • güzel cevap

• Artık günümüzde bir çok insan alınır yazmış, işte günümüz insanı senin gibi düşünenler çok az

• Onlar mantığını nerede unutmuş acaba? :D

Düşünce meselesi değil ki bu.Parayla her şey alınmaz, bilimsel bir kanun haline getirebiliriz.O derece.

• Evet para ile herşeyi satın alamazsın anca belanı satın alırsın.

0|1
    0|0
  • bir adama sormuşlar sen zenginmisin? adam.. yoo demişş, sana su gördüğün gokdelenleri vericez ozaman demisler... adam sevincten havalara ucmuşş, ama bir sartımız var demisler.. sen de bize gözlerini vereceksin... adam duraksamışş ama gozlerim olmazsa gokdelenleri napayım demiss, demekki senin sadece gozlerin bile bu gokdelenlerdenn daha pahalı..dünyanın en zengini bizleriz aslında... sağlıımz en büyük zenginliğimizdir. parayla satın alamayız

2|1
    0|0
  • Sevgiyi satın alsınlarda görim..?

0|1
    0|0
  • beni satın alamassın mesela. sanırım bende seni satın alamam. sonra benim yorumumun altında ki kişiyi de satın alamam belki. belki de yorumumun üstünde ki kişiyi satın alabiliriz.

belki adamın sütü var ama ne kadar parar verirsen ver vermiyor ne yapacaksın?

nasıl saçmaladım ben de anlamadım

0|1
    0|0
  • para olmadan mutluluk olmaz,para ile mutluluk alınmaz..

yani paran olmadan herşeyin kısıtlı olur hiçbir zaman tamamen mutlu olamazsın bir şekilde para sorun olur ama sadece para ilede hayatını çok çok iyi yaşayamazsın zengin olup kimsesiz kalabilirsin ya da engelli kalabilirsin..

0|1
    0|0
  • hayır tabiki

0|1
    0|0
  • hayır herşey alınmaz en önemliside huzur alamasın sağlık satın alamazsın mutluluk alamazsın

0|1
    0|0
  • Alınmaz tabiiki

Gerçek duygular misal

0|1
    0|0
  • çok halısın katılıyorum..

0|1
    0|0
  • Bence ilk önce ŞANS gerekli her şeyde...

0|1
    0|0
  • mutuluk alınmaz satıtlmaz

0|1
    0|0
  • Parayla mutluluk alınmaz diye kim diyorsa nereden alışveriş yapacağını bilmiyordur.

0|1
    0|0
  • alınır yavrucuğum

0|2
    0|0
  • AB böyle devam ederse yakında parlementoyu bile satarlar:) Kesin bir Türk alıp orda cafe açar:) Adamların ekonomisi bitik nede olsa. Yıllarca ülkemii içten dıştan parçalamak için harcadıkları para ceplerinde olsaydı kurtulurlardı:)

0|1
    0|0
    • Araplar aslında sermayesini çekse oralardan onlar çoktan batmış idi ama ne yapalım

• Gün ola harman ola demişler ya. Hiç acımıyorum,arapların aptallığına da şaşmamak laım lale devrinde onlar. Yıllarca kıbrıs rumunu ve yunanlıyı besleyip kışkırttılar şimdi yunanlı ve rum almandan daha zengin:)

• ben rumları iyi bilirim 5 yıl yaşadım onlar ile, sandığın kadar zengin değiller hem lübnan lı araplar daha çok yardım ediyor onlarında ekonomisi okadar iyi degil

• soyledıklerıne tam olarak katılmıyorum cunku parayla bırcok sey alınabılır

0|3
    0|0
  • En cevabi kendin vermissin artik :-))

0|1
    0|0
  • parayla belki anlık beğeni hoşuna giden şeyler kazanablirsin ama asla gerçek mutluluk alamazsın

0|1
    0|0
  • Namus ,insanlik,terbiye pazarda satilmiyor

0|1
    0|0
  • hayir tabikide

0|1
    0|0
  • bence de alinmaz :)

0|1
    0|0
  • Bir insanın düşüncesini satın alamazsın,kalbini satın alamazsın,duygularını satın alamazsın.En önemlisi insanlığı satın alamazsın.Doğruluğu satın alamazsın...Bir parça mutluluğu en küçük karedende alırsak gülümsemeyi satın alamazsın.İmkansız...

0|0
    0|0
  • Para iyi bir uşak kötü bir efendidir atasözü geldi aklıma ve çok haklısın

1|0
    0|0
    • para ile sınanmayalım da ne olursa olsun

• iadeli tahhahütlü geri gönderiyorum :)

• sevgi satın alınmaz..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• sağlık dışında herşeyi alırsın ... sağlık giderse de paranın bir önemi yok .. ...

bir çok kişi alınmaz dese de bu devirde paran olmasın da görelim yeri gelir hava bile alamazsın .. fatulardı, yaşam masraflarıydı, başka harcamalardı derken boğulursun ...

0|1
    0|0
  • parayla hiçbirşey alınamaz. sen aldım sanarsın varlıklıyım herşeyim var sanarsın ama hiçbirşeyi olmayan bir zavallı olduğunu farkedersin bir gün.

0|1
    0|0
  • Alinmaz diyen kizlar kendilerini kandiriyorlar. Oyle alinir ki. Biraz oaran olsun gozleri yuvalarindan cikiyor hepsinin.

Parayla alinamayan seyler de vardir. Ama onlar daha fazla parayla alinir.

0|1
    1|0
  • Bıraksaydın biz cevaplasaydık hacı :)

0|1
    0|0
  • Paranın satın alamayacağı şeylerde var

Master Card

0|1
    0|0
  • yerli yerınde cogu seyı satın alırsın bazı zamanlar şansı bile

ama hiçbir para şansı tam anlamıyla elinde tutamaz...

0|1
    0|0
  • Unutma parayida cikaran insanlar bu yuzden o kadar da tapmanin anlami yok

0|1
    0|0
  • Her şey olmasa da birçok şeyin alınabildiği de bir gerçek.

0|1
    0|0
  • paranın satın alamayacağı her şey için para gerekir..

0|1
    0|0
  • Para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır.

(Benjamin Franklin)

0|2
    0|0
  • bu genellemeyi yapabilmen için bütün fakirlerin iştahlı,ilaç almıycak kadar sağlıklı,hepsinin güzel ve neşeli vb... olması lazım.kendimizi kandırmayalım.parayla baya biçok şeyi satın alırsın.hastalanırsan daha iyi sağlık hizmetleri alırsın,tipsizsen güzelleşirsin...yani bu yazı şey gibi züğürt tesellisi

0|0
    0|0
    • Beyin fırtanası yapalım bir ölümcül bir hastalığa yakalandın hadi kurtar kendini daha iyi sağlık koşulları sağlıyorsun ya hadi sağla kurtar paranla ben nice insanlar gördüm diyor ya mutluluk aile bağları hep o fakir insanların evlerinde

• ama en önemlilerini satın alamıyor, örneğin namaz gibi

• evet bütün fakirlerde 5 vakit namazında zaten...oldu,iyi akşamlar

• Geriye Kalan Herşey için MAster CARD:D:D

0|1
    0|0
  • TEMİZ BİR KALP...

0|1
    0|0
  • ama çekirdek yenmiyor. s.dsaww

0|1
    0|0
  • parasız bişi olmuorr napcass biledmedim...

0|1
    0|0
  • herşeyi alamazsın ama alacak güce gelirsin

0|1
    0|0
  • para kağıt parçası

0|1
    0|0
  • valla herkes alınamaz yazmış ama emin alınmayacak hiç bişe yok

0|1
    0|0
  • Alınmaz

0|1
    0|0
  • Kızların hepsi (inkar edenler özellikle) alınabilir.

0|1
    0|1
  • parayla herşeyi satın alırsın günümüzde imkanlar dahilinde herşeye çözüm var aksine parasız hiç bir mutluluk olmaz hayatı çalışmaya fixlersin yıpranır gidersin para her kapıyı açar ama rahat ve güzel bir hayat güzel bir çevre istedigin herşeyin olur eskidenmiş o parayla saadet olmazmış hikayeleri :) herşeyin başı PARA

0|0
    0|0
  • sen kuponla saadet dağatıldığını gördün mü...dağatılsa bile o kuponu veren gazeteyi almak için bile para harcarsın

0|0
    0|0
    • Loteryacılıktan bana bahsetme sabah kadar tartışılır onların neden çıktığı nereden çıktı nasıl çıktı

• Estağfurullah kardeş, iletişim eksikliği oldu diyelim

• ya birader senden loteryacılığın tanımını öğret diyen mi oldu.Ben kupon biriktirip bir ürün bile alsan o kupona almak için gazeteye para verirsin dedim.Örneğin Gidersin gazateciye bir sabah gazetesi dersin içinden kuponu kesersin 30 gün sonra götürürsün tencere takımını alırsın gibi...Para harcamadan imkansız demek istedim sen bana hayat dersi vermeye kalktın

• Peki sen bişeyin kabuğunu almadan çekirdeğini alabilir misin ?

0|0
    0|0
    • sen domatesi direk öylemi alıyorsun cekirdek olmazsa dometesi nasıl yiyeceksin

• Demek istediğimi anlamadın

Çekirdek almak istediğin şeyin içinde.Sadece çekirdeği alamıyorsun para olmadan ya kabuğuyla alacaksın ya da hiç almayacaksın anladın ? Para olmadan yaşayamazsın şuan bunu yazmak için bile TTnet e para veriyorsun.Haksız mıyım ?

• her şey satın alınmaz.

0|0
    0|0
  • bunlar bir takım uydurma laflardır

para olsun şahını satın alırım

0|0
    0|0
  • Hep derler ya "Para herşey değildir" diye. Doğru "Para herşey değil ama ÇOKŞEY" ...

0|0
    0|0
  • katiliyorum sana

parayla herseyi alamazsin herseye fiyat bictigin yer sadece marketlerdir.

0|0
    0|0
  • Bu ülkede hava almak için bile para veriyoruz daha parasız alınıcak birşeymi arıyosunuz.

0|0
    0|0
  • sağlık hariç herşey

0|0
    0|0
    • Sağlığı da para ile koruyabilirsin.Hastane de yatmak için bile para gerekiyor.Paran yoksa işin hacı hocaya kalır.

• evet tabiki öyle ama bir uzuvun olmaması ya da her türlü imkana rağmen tıbbın yetersiz kaldığı yerler de yok değil.

• parayla babalar gibi saadet olur. (:

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...