Kas yapmak isteyenlere hep aynı programlar yazılıyor. Ancak etkili oluyor mu?

Bazen egzersizler günlere ayrılır bazen de tüm vücut antrenmanları yapılır. Sizce kas yapmak isteyenler için en iyi vücut geliştirme programı nasıl olmalı? Özellikle yeni başlayanlar için hangisi daha etkilidir?Kas yapmak isteyenlere hep aynı programlar yazılıyor. Ancak etkili oluyor mu?

• Tek bölge
    18%(10)21%(23)Oy Ver25%(13)
  • İki bölge
    16%(9)21%(23)Oy Ver27%(14)
  • Tüm vücut
    66%(36)58%(61)Oy Ver48%(25)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Vücut birbiriyle bağlantılıdır dolayısıyla vücudu bir bütün gibi düşünmek lazım bence tüm vücut çalışılmalıdır bölgesel çalışma yanlıştır (görsellik olarak düşünmüyorsak) he belki yeni başlayanlar için ilk olarak büyük kaslara daha çok yüklenme yapılabilir ama tüm vücut olmalıdır mesela squatta sadece eğil kalk yapmak yerine bar indirilip kaldırılarak kollar da kullanılabilir alt vücut yerine tüm vücut aktif olmuş olur. Tüm hareketler için geçerli bana göre bir hareketten maximum fayda sağlamak lazım

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir programın sonucunu almak için 3 ay geçmeli yeni başlan birisi ayda bir program değişirse bastıgı kiloyu nasıl arttıracak vücudun da bir adaptasyon süresi var o personel trainer programla para kazanmak için ayda bir değişmeli şeklinde tetikliyorlar vucut bir şekilde toplansın kaslar artık ilerlemeyi durdursun bu ölçümlerle saptansın sonra dersinki program değişelim tepki yok

İlk 1 ay Tüm vucut standar başlangıç programı idealdir
    Sonraki 6 aylık süreçte tek bir program kişi analizi iyi yapılmış sağlam bir programla 6 ay gidilmeli vucut adapte olmalı ve daha sonra ıhtıyac varsa program değişilmelidir program işin %30u ben definasyon ve bulkta program değişmıyorum yarışmaya hazırlanan podyum arkadaşlarımda sadece diyetlerını değiştiriyorlar tabı ağırlık ve tekrar sayılarında oynama oluyor bu işte 1 seneyı geçmeyen kişiler için tek bölge ve ayda 1 program değişmek faydalı olmayacaktır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Spor güzel şey de bana ilham gelmiyor bir türlü :d

1|1
    0|0
  • Ilk tum vucut baslanir zaten sonra istenilen bolgeye agirlik verilir. Yani ben oyle yapiyorum musterilere 😄

0|0
    0|0
  • Tüm vücut bence 😄

0|0
    0|0
  • Başlangıç olarak tüm vücut olmalı, daha sonra tek bölgeye düşülebilir.

0|0
    0|0
  • Tüm vücut

0|0
    0|0
  • Bence tam vücud

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• hacı onlar baştan salmış ilgilenme bile yok , senelik uyelık 500 var senelik uyelık modern tam buyuk 2 bın senelik , arasında dağlar kadar fark var vücut yapmak ısteyen her yerde yapar ama hoca ılgılenırse daha ıyı yapar

0|0
    0|0
  • Başlangıç için tüm vücut daha sonra bölgesel

0|0
    0|0
  • Tüm vücut çalışmalı

0|0
    0|0
  • full body haftada 3-4kez ornek jason blaha 5x5 iyidir noobieslere

0|0
    0|0
  • Yeni başlayan için tüm vücut.

0|0
    0|0
  • tüm vücud diyenler ya mr olympia yarışmacısı ya da dinlene dinlene yapıyorlar tümgün spor salonunda geçiyor hiç bir insanın beklemeki o tempoda tüm vücudu çalıştırması kesin kalp krizin den geberir salon da iki bölge en iyisidir ha dersen ki ben hayatımda ilk defa spora başlıyorum ozaman işte tüm vücud dan 2 şer haraket verilir hamlığını alsın diye yoksa tüm vücudu çalıştıran 1 tane tanıdığım var oda zenci bir arkadaşım ki o bile 8 senelik spor macerası var

0|0
    0|0
  • Ilk baslarda tum vucut ama sonradan gunde 2 bolge ve agir calisma. 2 ya da 1 ayda bir egzersiz degisimi faydali olacaktir

0|0
    0|0
  • Program her zaman değişken olmalı. Birkaç ay tüm vücut, birkaç ay günlük tek bölge, birkaç ay çift , süper setlerle ve pramit sistemle yazılmış program v. s. Değişken olmayınca vücut tepki vermiyor.

0|0
    0|0
  • Kardeşim yeni başladıysan zaten senin kaslarını çalışmak değil dinlenmek büyütür. Yeni başlayanlara genelde haftanın 3 günü yazılır 1 er gün arayla. 2 kas grubu çalışılır.. İlerleyen zamanla tek kas grubu çalıştırılmaya başlanır.

0|0
    0|0
  • uzman olan sensin bize niye soruyon :D

0|0
    0|0
  • Uzman ne la bende olmak istiyorum :/ :/

0|1
    0|0
Yükleniyor...