Kapat

Her sabah yarım saat koşu yeterli olur mu?

Her sabah yarım saat ara yoğunluklu koşu ve yürüyüş yapıyorum artık. Bugün ilk günüm.58 kiloyum,167 boyundayım. Bunun bana ne yararı olur göbek ve basenlerim gider mi? 5 ay boyunca her gün yapsam ne olur? Diyetle destekliyorum.

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer aç karnına yapıyorsan olur, ama bu sabah antremanını hiit kardiyo şeklinde yap. Yani hem yürüyüp hem koşucaksın, örneğin nefesin kesilene kadar koş daha sonra nabızın yükseldiği yerde yavaşla ve yürü bunu yarım saat sürekli yap.

Faydasına gelince diyetle desteklediğinde önemli ölçüde yağ yakabilirsin. Çünkü birşey yemediğin için vücuttaki insülin uyku modunda oluyor ve bunun vücutta karşıt hormonu olan glukano hormonuda tavan yapmış oluyor. Bu hormonda vücudun yağ yakımını gerçekleştiren ve kolaylaştıran bir hormondur.

0|0
    0|0
    • "Glukagon"

• Anlıyorum, siz bilgilisiniz sanırım bu konuda. Aynen sizin dediğiniz gibi ara yoğunluklu yapıyorum. Koşabildiğim kadar koşuyorum, sonra nabzım düzelene kadar yürüyorum.

• Devam 👍

En İyi Kız Görüşü

• Koşmana gerek yok tempolu yürü yeter

0|0
    0|0
    • Onu da yapıyorum ama yürüyüş için çok uzun yol yürümek gerekir ben evimin önündeki parkta yapıyorum koşu için ideal

• Sen bilirsiniz

• Sen bilirsiniz 😂😂

Erkekler Ne Diyor 2

• yeni başladıysan önce yürüyüşle başla ve 1 saati aşmaya çalış yürüyüş güzargahında yüreme mesafene bağlı olarak bir veya iki dinlenme yeri belirle yürü, yeni başlayan için hem hafif tempo koş hem yürü çok doğru değil bence, sürede az 30 dakika ne giyinip hazırlanmaya bile değmez yani, akıllı telefon uygulamaları var 8000 adımı geçmeye çalış bir hedef koy önüne :D

0|0
    0|0
  • yeterli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sadece koşuyla olmaz cardioda yapman lazim

0|0
    0|0
    • Evde kardiyo egzersizleri yapıyorum arada sırada. Teşekkür ederim :)

• Sadece koşu mu? Yetmez. Mekik çek, lounge yap.

0|0
    0|0
    • Mekik çekiyorum. Lounge deneyeceğim.

• Sumo gibi hareketleri çok yararlı.

Yükleniyor...