Arkadaşlar squat yapınca hangi bölgeler ağrıyor?

Sitede okuduguma göre kalca agriyomus aksine benim diz arkası ağrıyor varlı yok arası az bir ağrı var.(bu arada youtubeden bakarak yapmistim) kalcayi sikarak yapmak gerekiyormuş nasıl olcak öyle ya egilirken zaten bacaklar açılıyor nasıl sıkıcaz. ben kalcami sikmadan yaptım kalcam agrimiuo agrimasi gerekiyormuş normalde yanlış mı yaptım ve bütün yaptiklarim boşuna mi gitti simdi😩😩😩😶😶😶

0|1
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bacagin üst kisimlari agrir ve kalça agrir

0|0
    0|0
    • Benim Bacağın alt kısımları yani diz altı ve arkası ağrıyor boşuna mi yaptim şimdi ben

• Yani ben önceden bacak hareketleri yapiyodum bir bir ay kadar önceye kadar hamlamadimmi bir aydan sonra. ondan mi agrimadi acaba ama o zmn pilates yapiyodum squat değil

• Sen düzgün yap dene agri olmayadabilir sorun değil o sen devam et

En İyi Kız Görüşü

• Yeni başladıysan 40-50 civarı yap. Kalçayı sıkmayı felan boşver. Fotoğraflardaki gibi eğilip kalkmayı dene. Kalçayı mümkün olduğunca arkaya doğru uzat. 50 tane yaparsan ağrısını hissedersin squat bittikten belki 2-3 belki 5-6 saat sonra. Bacakların da ağrır bu arada

0|0
    0|0
    • Diz altın ağrımaz, eğilirken ağırlığını kalçana vermeye çalış

• Çok saol canm😀😀👍👍

• Önemli değiiil :D :) Kolay gelsiin

Erkekler Ne Diyor 12

• Squatın bayan versiyonları farklıdır Sumo squat daha iyi şekillendirir ve kalçayı kaldırır Ayaklarını omuz genişliğinde açıcaksın ayak uçların biraz sağa ve sola dönücek çömelme anında 90 derecelik açı olucak gövde dik ve gücünü topuklarından alıcaksın püf noktası bu kalçayı hissetmek için topuklardan alırsan ister istemez kalçan sıkılır umarım yardımcı olmuşumdur :)

0|0
    0|0
  • Diz kısmı agriyosa büyük ihtimal hareketi yaparken cok aşağı inmissin

0|0
    0|0
    • Altima küçük bir Tabure koycak kadar mesafe oluyodu iste

• Küçük tabure biraz göreceli oldu ama.
      Dizin 90 derece olacak şekilde egilcen en fazla

• bir kasın gelişip gelişmediğini ağrısından anlayamazsın. Hareketi doğru yaptığından eminsen sorun yok

0|0
    0|0
  • Popo bacak

0|0
    0|0
  • Sanırım ayakların saat yönüne değilde sağa ve sola gelicek şekilde yaptın ve arka bacak kasların zorlandı buda iyi bişey takma kafana ve yaparken bacaklarını bir omuz genişliği aç parmak diz kapakların parmak uçlarını geçmesin ve çöke bildiğin kadar çök popon yere değse bile olur dediğim gibi yap gelişimi görürsün 😊

0|0
    0|0
  • öt kasların

0|0
    0|0
  • Kalca ve bacakalr

0|0
    0|0
  • Belden aşağı tüm bölgeyi çalıştırır oturup kalkisina dikkat et kalça tam arkaya esnesin ve ağırlığa dikkat et çok hafif çalışma zorlandığını hisset

0|0
    0|0
    • Egilice basen ve alt bacak diz ağrıyor kalca agrimiyo

• Hareket esnasında zaten ağrı yapmaz dinlendikten sonra hissedersin. yok eğer hissetmiyorsan hareketi yanlış yapıyorsun demektir antrenorden yardım al.

• Diz arkdan agriyorsa irda bir sakatlık olabilir kalcani sık derken orayı hisset

0|0
    0|0
  • kalça, arka bacak ve ön bacak

0|0
    0|0
  • beyin olması lazım

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Bacak ve kalça kısmı

0|0
    0|0
    • Kalca derken bildigmz kalca mi yoksa basen delan

• bildiğin kalca.
      ağırlıkla yap..
      kalcanın alt kısımları da ağrıyor.

• :) kalça ön bacaklar üst kısımlar çoook ağrıyor ama 3 gün. dördüncü güne bişe kalmıyor

0|0
    0|0
  • Basen ve kalça ağrıyor. Hareketi doğru yaptığından emin misin? Çoğunlukla küçük yanlışlar yapılıyor.

0|0
    0|0
  • kalça ve bacak arkasındaki kaslarda çekme, ağrı mevcuttur. zamanla alışırsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...