Squatla ilgili?

Arkadaşlar henüz başlamadım ama kafamda çok fazla soru var bu sporla ilgili, öncelikle bu sporu yapmaya başlamadan önce yağ oranını en aza düşürmemiz gerektiğini biliyorum, benim bacaklarım hafif kalın ve sıkı daha önce bacaklarım için egzersizler yaptım ve sıkılaştırmak için uğraştım, ama kalçalarıma spor yaparken pek özen göstermedim yani yanlızca kalçayı çalıştıran bir egzersiz yapmadım, şimdi benim bacaklarım kalın, sıkı ve yağ oranı yok. Squat yapmaya başlasam bacaklarım daha kalınlaşır ve itici bir görüntü oluşur mu?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• 3,5 sene oldu fitness ile uğraşıyorum ve bir kaç çalıştırdığım birileri de oldu bence bana göre squat girmek için yağlarını minimuma düşürüp girmen gerektiğine inanmıyorum squata başlayabilirsin bence sadece set sistemini ayarlayarak bacaklarını daha fit hale getirebilirsin

1|0
    0|0
    • Ben de öyle düşünüyordum sonuçta yağ oranı fazla olsa bile bence squatın bunu minimuma düşürmeye bir etkisi olur diye fakat burada okuduğum bir benceye göre yağ oranını düşürmeden girersek bacaklar fazla kalınlaşır ve kalça orantısız büyürmüş ondan biraz kafam karıştı, teşekkürler bu arada :)

• ona da bakacağım şimdi, çok yardımcı oldunuz

• Önemli değil ☺️

En İyi Kız Görüşü

• Bacakların kalınlaşmaz sıkılaşır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bacakların kalınlaşmaz, aksine şekillenir ve çekici olur.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Hmm anladığım kadarıyla bacakların kalın yağ oranın düşük ve squat yaparsan kalınlaşır mı bu dimi soru?

1|0
    0|0
    • Evet sanırım biraz gereksiz uzattım :D

• evet ağırlıksız yapacağım aynı kalınlığını korur bacaklarım değil mi, cevabınız için çok teşekkürler :)

• Evet sorun olmaz merak etme rica ederim

• Hareketler yağ yakmaz bu ilk kural önemli olan beslenmedir yağ - karbonhidrat oranı düşük diyetle yağ oranını azaltabilirsin ve spora başlamak ıcın dusmesı gerekmez bu dıyetı uygulayıp fıtnessla ilgilnebilirsin işin diğer kısmı kalori açığı yaratırsan protein ağırlıklı bir şekilde vucut yağları yakmaya başlıyacaktır haliyle incelme olur ama sen yeteri kadar kalori lırsan kasların gelişir belli büyüme olur ama 2-3 ayda itici olacak kadar buyume ıstesende gerçekleşmez en öneli şey beslenmedir spor devam :)

0|0
    0|0
  • yok kalınlaşmaz. boy kilon kaç?

0|0
    0|0
    • 165 50

• pekala, çok teşekkürler

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...