Sporla, diyetle ilgilenenler bir bakabilir mi?

Merhabalar. 4 kilo fazlam var. Vermek için uğraşıyorum. Sporla, diyetle ilgilenenler sorularıma cevap verirseniz sevinirim. Lütfen usanmadan tüm sorularımı cevaplayın. ☺

1.) Ben her gün 1 saat yürüyüş yapıyorum. Bu kaç kalori yaktırır?

2.) Aldığımız kalori verdiğimiz kaloriden az olmalıymış. Bu nasıl olacak? Yani; yaptığım egzersizlerin yaktırdığı kaloriden daha az mı kalori almalıyım?

3.) Örnek bir az kalorili sabah, öğle, akşam menüsü yazar mısınız?

4.) Şu videodaki egzersiz kaç kalori yaktırır tahminen? (Tecrübeli arkadaşlar bilir sanırım)

Şimdiden çok teşekkürler hepinize ♥

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum selam, bak şimdi
    1- bir saat yürüyüş 300-400 kalori yaktırır.
    2- Aldığın kalori ''günlük ihtiyacın olan'' kaloriden 400 kalori aşağı olması gerek. Yaktığın kaloriden az tüketirsen topu dikme ihtimalin yüksek.
    3- Kahvaltıdan 3 yumurtalı omlet, öğle yemeğinde 100 gr yulaf ezmesini 2 bardak süt ve bir tatlı kaşığı bal ile karıştır, akşam dan önce bir öğün koy orta boy haşlanmış patates yiyebilirsin. Akşam yemeğinde sulu yemek tüketebilirsin 'abartmadan'. Ekstra tuz kullanmak yok.
    4- Karın kaslarını çalışınca göbek gitmezzz. Vücut bölgesel yağ yakmazzzz. O tür hareketleri kalori hesaplamadan yapabilirsin. Yürüyüş ve hafif tempo koşuyu haftada en az 5 gün yarımşar saat yapmalısın.

anlamadığın yer varsa baştan bir daha oku yeterince anlattımm hadi kolay gelsin :)

1|0
    0|0
    • Teşekkürler bro.
      Göbeğimi eritmek gibi bir amacım yok ki? Neden 4. soruma böyle bir cevap yazdın anlamadım? Ben sadece o videodaki egzersizleri yapsam kaç kalori yakarım diye sordum. :)

Bir de birisi ''bazal metobolizman yani boy kilo orantina gore vücudun sen hiç bisi yapmadan yaktigi kalori + sporda harcadığınız kalori - günlük yediğin aldigin besinlerdeki kalori çıkan farkın altına 200 ckl daha dusuk almalisin'' yazmış. bu doğru mu? Eğer doğruysa, günlük 442
      kalori almam gerekiyor demek. :/

• Bunalmak bu kadar basit olmamalı dostum problem yok yardımcı olabiliyosam ne mutlu :) öğle yemeği için öneri istedin, öncelikle öğle yemeğinin saati en geç 12.30 olmalı. Ben genelde patatesli salata yiyorum ama yulaf ile yoğurt ta tüketebilirsin. Yemekten önce bir bardak su iç ki doygunluk hissini çabuk hissedebilesin. Yumurta yemenin sebebi kaliteli protein kaynağı oldugundan. Kas ve kuvvet kaybını en aza indirmek için diyet dönemlerinde proteine ağırlık verilmesi gerekir. Patates ve yulaf yememin sebebi ise kaliteli karbonhidrat icermeleri. Bir tavsiyem daha var akşam yemeğinde bir su bardağı köftelik bulguru sıcak su ile şişir biraz zeytinyağı ekle, al sana bir öğün yemek :) öğle yemeğinde de yapabilirsin

• Coca Cola Zero sorun olmaz değil mi? :D

Neler ASLA ağzıma bile sürmeyeceğim? :/

Sence bu dediğin şeyleri yaparsam hergün, Ne kadar sürede 4 kilo veririm?

Omleti nasıl yaptığım sorun olmaz değil mi? Sade mi, kaşarlı mı vs..

Bro sana bir tane eig yetmez, şu soruya da bir gel de eig vereyim. Soruyu cevaplamana gerek yok, görüş paylaş yeter, zaten cevaplamıştın :D
      www.kizlarsoruyor.com/.../q5030902-su-videodaki-egzersizi-uygulamak-kac-kalori-yaktirir-tahminen

Erkekler Ne Diyor 2

• 1 saat hizli tempoda yuru , bazal metobolizman yani boy kilo orantina gore vücudun sen hiç bisi yapmadan yaktigi kalori + sporda harcadığınız kalori - günlük yediğin aldigin besinlerdeki kalori çıkan farkın altına 200 ckl daha dusuk almalisin

1|0
    0|0
  • zafere gidilen yolda çekilen çile kutsaldır..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 1 saat yürüyüş senin kılına bağlı kılın 100 civarıysa daha fazla yakarsin ama 55 60 gibiyse 300 civarı kalori yaktırır.
    2. soru yani mesela 500 kalorilik yemek yedin 100 kalori yakacaksın yediğinden fazlasını yakarsan hem yediğini hem önceki kalorileri yakarsin
    3. soru sabah kahvaltisini bol bol yap 700 kalori kadar yap yumurta peynir yani protein mutlaka olsun çayını şekersiz iç benim önerim yeşil çay iç öğlen atıştırmalik olarak meyveli yoğurt meyve gibi hafif şeyler atistir akşam da düşük kalorili yemekler ye bunun yanında bol su içmeyi ihmal etme. 4. soruya bakamadim telefondayim videoyu izlemedim sonra bakarım onada

0|0
    0|0
    • Yazim yanlışları olmuş kusura bakma kilona olacaktı baştaki

• protein ağırlıklı yiyeceğim yani öylemi? teşekkürler :)

• Aynen öyle canım protein ağırlıklı beslenirken egzersizleride ihmal etme. Rica ederim 😘

Yükleniyor...