Evlenirken düğünün yapılması neden bu kadar önemlidir?

ortalama bir düğün 10000 tl ile 15 000 tl arası masraf olarak maliyeti değişmektedir peki bu parayla bir avrupa turu yapılsa veya evin beyaz eşyaları alınsa daha mantıklı değil mi?

0|0
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim burada olay o kadar saçma bir hal aldı ki, asgari ücretle çalışanlar bile gösterişli düğünler yapıyor. Sebebe iki taraf açısından bakalım:

Kız Tarafı : Etrafta kızlarını düğün bile yapamayan bir aileye vermişler görüntüsü olmasın diye muhakkak düğün istiyorlar. Yoksa insanlar "Kızlarını verdikleri aile düğün bile yapamamış." şeklinde düşünür diye korkuyorlar.

Erkek Tarafı : "Düğün bile yapamıyorlar." diye düşünülmemesi için düğün yapıyorlar.

Sebep aynı aslında, gösteriş. Ayranı yok içmeye atla gider sı.maya dedikleri olay. Geçtiğimiz yaz gittiğim bazı düğünler tam komediydi, düğün yapmak için kredi çekmişler ama ev eşyaları eksik, balayına bile gidemediler. Gençler o parayla eksik eşyalarını alsa ya da balayına gitse kendileri açısından en iyisini yapmış olacaklar ama aileler şanımız yürüsün diye borç içinde düğün yapıyorlar. Olan çocuklara oluyor.

Düğün kesinlikle saçmalık, en güzeli yakın akrabalar arasında bir yemek vermek, sonra da gençlerin gidip istedikleri yerde eğlenmesi.

0|2
    0|0
    • arkadasım ışte bu o kadar guzel anlatmışsın kı ama ben bunu anlatamıyorum dılımde tuy bıttı

Kızlar Ne Diyor 10

• bu soruların hep erkekler tarafından sorulması da şaşırtıcı olmasa gerek

evlenen bir kız var ise üzerinde bir gelinlik olacak arkadaş!

ve o gelinlik giymiş kız sevdikleriyle çıldırana kadar eğlenecek bunun adına ister düğün de ister kutlama de

ha bütçeyi ona göre ayarlayıp yurtdışına da çıkarm beyaz eşyamı da alırım olmadı 1 sene sonra evlenirim acelem ne?

0|0
    0|4
    • sebebı ne bır anlamı varsa anlarım ama bızım dugunler o kadar saçma ve gereksızkı boyle ıgrenç sesı olan bır herıf çıkar orda abuk sabuk bır dılde şarkılar söyler zorla oynalınır bunun adıda dugun gerçekten anlamıyorum kızları

• 1 sn durum değişti şimdi.ben genel bir soru olarak cevapladım.ama senin özel bir durumun var sanırım.bu tarz durumlrda tüm masraflar bölünmeli bir kişinn üzerine yıkılmamalı herşey.ve ortak bütçe ne çıkıyorsa ona göre yapılmalı tüm masraflar

• 2ay

evet okadar çok düğün istiyorsan masraflarını sen çek düğünü isteyen yapsın kız tarafı istiyor diye düğün yapmak çok mantıksız erkek tarafı istiyorsa zaten yapar

• Bir kez dünyaya gelip bir kez evlenme hakkına sahipsek düğün olmazsa olmazzzzzzzzzz:)))El alem ne deer?:=))

0|0
    0|0
  • düğüün olcaaakkkk

bananeeee yaaaa:))

0|1
    0|2
    • horonda olcak tabi :)

• hamisli pilavda olacak mı :D

• yawww karadenniz düğünü bu heraldeee:))

• ben nikah yapma taraftaryım olursa arkasından yemekli eğlence olabilir düğün sevmiyorum :(

0|2
    0|0
  • bencede daha mantıklı küçük sade ve masrafsız bir şey olabilir misal gece kutlamaya gidersiniz olur biter düğün her zaman saçma gelmiştir bana milletimi eğlendircem o paraya :)

0|1
    0|0
  • kardeşim sen evini al da düğün kalsa da olur...kiralarda sürtmeyin...

0|2
    0|0
    • valla ben ilerde eşim evi alırsa eşyaları ben alırım diye düşünüyorum...düğün olayı da ortak payda da olabilir...yarı kız tarafı yarı erkek tarafı..

• 2ay

senin gibi düşünen kızlara hayranım

• dügünlere karsiyim.

0|2
    0|0
  • az paran varsa mantıklı

0|1
    0|0
  • Tabi ki daha mantıklı. Sade bir nikaha tavım ama aileler karşı çıkar.

0|1
    0|1
  • ben hatta dantel çeyizlerin satılıp nakde çevrilmesini destekliyorum.

0|1
    0|1
    • mantıklı çeyız yap senenerce ama hepsı sandıklarda çuruyup gıtsın

• herhangi bir çarşamba pazarına tezgah açmaya bakar. öğlene kadar biter o sandık.

Erkekler Ne Diyor 14

• Ben o paraya birlikte balayına çıkmayı tercih ederim, ama saplanıp kalan hayallerinden dolayı kimseyi düğününden vazgeçiremeyiz. O nedenle benim kendime göre birini bulmam imkansız gibi birşey. Bilmiyorum ki nedir bu kalıplaşmış gösteriş şekli.. Parasal olduğu kadar her konuda stres kaynağı düğün denilen şey. Anlamıyorum ki nedir bu gösteriş merakı :))

0|0
    0|0
    • aman bırılerı bışeydemesın mantıgıyla yapılan gereksız eglence

• gelenek.. gösteriş geleneği. Valla bu fikre sahip birini bulursam ve evlenecek olursam başkasının ne dediği umurumda olmaz. Zaten hep başkasının dediği ile yaşıyoruz.. Gerçi kızların çocukluk hayali olduğu için bırakmıyorlar o hayali.. Ben eşimle balayına gitmeyi, yüzünü görmediğim insanları eğlendirmekten daha mantıklı buluyorum. Kalabalık yerine başbaşa olmak daha iyi değil mi? ne bileyim.. konu komşu, el gün ne der.. derler onlar herşeyi derler..

• o konu komşu zaten dugundende bır ton dedıkodu çıkarıyor çalışan bır ınsanın dugun masraflarını karşılaması ıçın eger babadan kalma bırşeyler yoksa 1 sene çalışması gerekır eger bır senede çalış eşyalar için ulan evllılıgı en mutlu zamanların borçtan bırşey göremezsın kı

• Sade bir kokteyl taraftarıyım ben de ama gel gör ki gelin olmak istiyorum hayaliyle küçük yaştan yetiştirilen cadılar, bu fikri savunanların yüzünü gözünü tırnaklarıyla çizmek için pusuda bekliyorlar.

0|0
    0|0
  • çünkü erkeklerin sünnet düğünü var, bu kadınların bilinçaltında fena birikiyor

0|1
    0|0
    • Benim sünnet düğünüm nikah salonunda olmuştu. Nikah memuru da kesilmesi için "indir baltayı" emrini vermişti.

Bence nikah yeter... :)

• offf, ben kaçardım ordan :)

• bence gereksiz :D

0|0
    0|0
  • :)) kızların gelinlik giyme merakı dosta düşmana görünme merakı arkadaş başka bişi değil. Nikahtan giderlerse komşular akrabalar ne der aaaa çok ayıp :))

0|0
    0|0
  • Olabilir tabikide, bu sana ve müstakbel eşine bağlı olan bir şey bence, güzel bir nikah yaparsın, akşamına dostlarınla ufak bir eğlence, üstüne yurtdışına balayı ohh mis :)

0|0
    0|0
  • Düğüne karşıyız.

0|0
    0|0
  • Kadınlar severler evlenmeyi ve gelinlik giymeyi.Ben gereksiz görmüyorum, eşimizden daha değerli ne varki, hayatta bir kere olacak nasıl olsa bu düğün. Kadınımı mutlu etmek, paradan çok daha önemli.

0|0
    0|0
    • 2ay

kadını bir geceliğine mutlu edersin sonra 5 yıl borç ödemekten daha mutsuz olur
      kadını 1 gecelik mutlu etmek mi önemli yoksa bir ömür boyu mu
      paran varsa zaten yaparsın burada parası olmayanlar için söyleniyor

• ne dugunu yaaa bosver bas nıkahı para cepte kalsın :) evını dose kredılı ev al pesınatını onun ver oyle ev sahıbı olun dugunde neymıs :)

0|0
    0|0
  • Evleneceğim kızı ikna edecem bu dediğine, Bu parayı balayına gidecek :d

Tabi rüya gibi bi düğünde olacak orası ayrı bi konu..

0|0
    0|0
  • Bende karşıyım.Düğün saçmalığına.

0|1
    1|1
  • Hayır önemli değil bencede

0|0
    0|0
    • böyle gereksız bışeye bu kadar para harcamak çok salakça gelıyor bana

• :D

0|0
    0|0
  • kız olsan anlardın :) o yuzden dusunmenın anlamı yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...