Sporcular giç fastfood yemez mi? Protein tozu?

Arkadaslar aranizda sporcu varsa cevaplamanizi cok isterim simdiden tesekkur edeim. Gercekten hic fast food ne bileyim manti, sarma, pizza, hamburger vb. Tarzı şeylrr yemiyor musunuz hiç mi caniniz cekmiyor allah askina :D bunlarin haricinde onerebileceginiz protein tozları var midir?

0|0
4|22

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba kardeşim öncelikle fastfood yememe sebebimiz kalorisi yüksek olması sebebiyle. En kaliteli besin proteindir ve biz karbonhidrat ve yağlardan uzak durmaya çalışıyoruz. Çünkü basit karbonhidrat daha fazla yeme isteği uyandırdığı gibi etkisi kısa sürüyor. Biz genellikle besin değerine bakarız mineral , life , vitamin , protein miktarı yüksek ürünleri tüketmeye çalışırız. Cheat meal yani halk dilinde ödül olarak haftada 1 ya da ayda 1 olmak üzere özendiğimiz yiyecekleri günlük kalori dengesini bozmayacak şekilde tüketiyoruz. Benim bahsettiğim professional bir şekilde spor yapan , iradesini yenmiş kişilerdir. Genel olarak böyle sporcular çok az bulunmaktadır. Protein tozuna gelirsek protein tozu alırken markanın değil içeriğinin ve fiyatının önemi var canım kardeşim. Protein tozu sütten elde edilir ve amacı proteinin vücutta daha kolay sindirilmesini sağlamaktır. Protein tozu alırken kaç ölçek olduğuna ve 1 ölçeğin içinde neler olduğuna ve fiyatına bakmanı tavsiye ederim. Supplement yani yardımcı sporcu gıdası olarak adlandırdığımız ürünleri satan sitelere girip kampanyaları takip edebilirsin. Dikkat etmen gereken konu protein tozları Whey , casein ve karbonhidratlı , isole olarak gruplara ayrılıyor. Senin alman gereken whey proteindir. Eğer maddi gelirim yüksek olursa protein tozunu nesquick gibi tüketirim muhteşem kaliteli bir besin :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben şahsım adına konusuyım hamburger pızza cıps kola vb hazır yemeklerı yemeyelı yıllar oluyor ama emın ol benımde ıstısna noktalarım var tabıkı ınsanız hepımız mesela ıslak kek yerım ama kendım yaparım ıcındekı yagı bılmem lazım cıkolata yerım ölçüsüne gore krep tarzı az yaglı ve saglıklı undan yapılmıssa hamur ısıde yerım o gunku karbonhıdrat hakkımdan da keserım bazı bıskuvılerı yıyorum sadece onlarda ya spordan once oluyor ya da aılemle beraber cay fılan ıcersem mutlaka aradakı acıgı kapatıcagımı bılırsem kendımce belırledıgım saglıklı saglıksızları arada ıstısna olrak tabıkı yıyorum spor yapanlarında vazgecemeyeceklerı var emın olabılırsın :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Çatır çutur yerim. Öyle göze batan bir göbeğim de yok. Fitim.

0|0
    0|0
  • Mayk bunlar her zaman yenecek şeyler değil tabi yenir ama adam definasyonda gidipte böyle bir menü alıp yemez. Kas kütlesi döneminde istediği gibi yer. ya da yağ yakıp kas yapmaya çalışan birisi bunları mecbur belirli vakitlerde yiyebilir. Gidipte kardiyodan 2-3 saat öncesinde yemez anlatabildim mi?

0|0
    0|0
  • Hayatı sporcu gibi yaşamak diye bir terim var. Saydığın fast food ürünlerini tüketmiyorum. Lezzetli olabilir fakat, aynı lezzet çok sağlıklı yiyeceklerde de bulunuyor. Ek olarak protein tozunun yararını savunacak arkadaşlar mutlaka çıkacaktır, protein tozu kullanmak yerine proteini besinlerden temin ederseniz en sağlıklısı olacaktır.

0|0
    0|0
  • Sporcularla alakası yok çok sağlıksız şeyler gerçekten geçen adamın birine tavuk kafası çıkmış ünlü bir fast Food markasından ve çalışanları bile sağlıksız olduğunu söylüyorlar hiç gerek yok bence böyle şeylere 😌

0|0
    0|0
    • Canın çekmiyor mu hiç peki?

• Böylesine sağlıksız olduğunu öğrenince üzerine para verilse bile yemem 😌

• Kola cips dışında herşeyi tuketirim
    Sonuçta model değiliz fazla kasılmaya gerrek yok

0|0
    0|0
  • Sporcu ne isterse yer. Ama sağlıklı beslenmesi ve performansının yüksek olması için fast food yememesi daha iyi olur. Protein tozu gıda takviyesi. Ama alınmasına gerek yok bence.

0|0
    0|0
  • 4 ay oldu beyaz ekmek yemeyeli. beyaz un şeker ve tuz'un tadını unuttum desem yalan olmaz :) protein tozu için şu markanın ürünü en iyisi diyen yalan söyler çünkü her üretimde içerikleri değişiyor. Herhangi bir ürünün içindekiler kısmına bakarak alman en doğrusu

0|0
    0|0
  • bulking deyken günlük kalori ihtiyacını geçmeyecek şekilde veya bazen haftada 1-2 sefer yiyorum ben.

optimum öneririm.

0|0
    0|0
  • Fast food hariç herşeye açığım. Sporcu adam yemeli zaten ama aşırıya kaçmadan. Aklıma girdin bak ben şimdi kendime bol acılı bir menem yaparım. Gece gece iyi gider. 😃

0|0
    0|0
  • yerr

0|0
    0|0
  • whey gold standart kullan protein tozu olarak ayrıca sadece hafta sonuna mahsus yerim fast food tabi herzman değil.

0|0
    0|0
  • genelde weider in ürünleri kullanılıyor, hiç olmazsa içimi kolay

0|0
    0|0
  • yerim ben. ama arada tabi. bir de spordan ziyade fast food sağlıksız olduğu için çok yanaşmamak lazım. eğer çabuk yağlanmayan bir vücudun varsa sen de çok yemekten korkma. protein için de reklama girer diye buradan yazamıyoruz sanırım belki mesaj

0|0
    0|0
  • Protein tozu neden istiyorsun

0|0
    0|0
  • İzeoeli Whey protein tozu en iyisi
    Ve öncelikle şu yanılgıdan kurtulun sporcu her türlü yemek yer ama bir süre sonra o yaglardan kurtulduktan sonra yedikten sonra tekrar spor yapmaya devam etmesi onun yağlanmasını engeller

0|0
    0|0
  • Tabikide diyorsun kendine be ödül koyman lazım demi yemiyorum demek yalan olur ne yapacagına baglı protein tozu öneriim sana ama ben kulanmama taraftarıyım. hiç bir işe yaramıyor benim görüşürüm bu ama bcaa amino feşan kulan tabikife

0|0
    0|0
  • Yiyoruz

0|0
    0|0
  • Ben sahsen cok fazla olmamak sartiyla yerim :) optimum gold standard whey onerebilirim

0|0
    0|0
  • Ben spor yapıyorum ne olursa yerim toz da kullanmıyorum ama aşırı fast food yemiyorum

0|0
    0|0
  • Fitness ile ilgileniyorken ben bile yemiyorsam Profesyonel futbolcular felan asla yemez herhalde :D

0|0
    0|0
  • yemezler...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Fast food cok nadir yiyorum haricinde evde yapilan sarma dolma manti gbi seyleri tuketiyorum hamurişi haftada 1 bile olsa gün icinde kalori dengemi bozmayacak kadar tüketirim protein tozu olarakta optimum platinum hydrowhey kullaniyorum..

0|0
    0|0
  • aman ye gitsin bir dahamı gelcez dünyaya

0|0
    0|0
  • Yiyoruz cokta guzel oluyo:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...