Arkadaşlar fitnessa gidiyorum bir kaç tavsiye verebilir misiniz? Beslenme, hamlık gibi?

Şimdi arkadaşlar beslenme olarak ben ne yiceğimi hala bilmiyorum spordan önce ne yesem sonra ne yesem spordan sonra mutlaka çok acıkıyorum ama tam olarak ne yiceğimi hala bilmiyorum. Mesela pilav makarnadan vazgeçmeli miyim, çok sağlam bir diyet yapmalı mıyım, dondurmayı da kesmeli miyim bilmiyorum... Salata yiyorum eve geldim azcık tavuklu pilav aldım, ardından yoğurdun içine tarçın kattım. Daha sonra zencefil ile zerdeçal da katıcam...

Bugün mesela streç film sardık, yarın da biberiye yağı ile denicez, hatta spor hocam bel bandı takın dedi. Hatta hatta polar giymeyi düşünüyoruz o derece aştık. :D

He bir de biz arkadaşımla 3 gündür üst üste gidiyoruz yarın da gidicez, spor hocam 1 gün dinlenin diyor tınlamıyoruz şu an aşırı hamım mesela ama çok hırs yaptım. Ayrıca severek gidiyorum. Bir squat yapıyorum kıçım ağrıyo resmen :D

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hocanı dinlemeniz lazım aşırısı zarar verebilir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tam squatmi yapiyorsun hafifmi kac kg basabiliyorsun squat turlerinin hepsini yapmani tavsiye ederim back, front, zerchers, anderson vs.
    Spor önce protein karbonhidrat yaglardan zengin besinler tüket spor sonrasi protein tozu onerebilirim izoley whey kullan kas yikimini durdurmak icin spor sonrasi ozellikle yarim saat icerisinde protein alman gerekiyor bunu en pratik sekilde tozlardan alabilirsin agir diyet yapma sekeri beyaz ekmegi ve makarna gbi ekmel gruplarini kes veya azalt pilav olarak bulguru sec veya kepekli makarna ve pirinc tuketebilirsin hepsinin bir kalorisi vardir gunde 1500 kaloriyi aşmamaya calis boy ve kg kac? Ne kadar suredir fitness yapiyosun gunde kac saat idman?

0|0
    0|0
    • ablacım benim amacım zayıflamak ve sıkılaşmak. yani öyle çok fazlam yok azcık göbek gitse baldır bacak mis gibi olcam. ben daha 1 haftadır gidiyorum 2 saat duruyorum

• Benim 10 yillik bir spor gecmisim var ve hic bir zaman agir diyetler yapip kas kaybetmedim siki ve fit gorunum icin kas kutlesi kazanmalisin 2 kg yag kutlesi yerine 2 kg kas kutlesi vucuduna cok buyuk bir degisim kazandirir kas kutlen cogaldikca bazal metabolizman hizlanir ayni capta oldugun kisiden daha siki gorunursun tartida daha agirsindir ayni kilogramda oldugun kisiden daha zayif gorunursun kisa surede kilo vermek demek yag yakmak degil kas ve su kaybetmek demektir ve hizla geri alinir acele etmeyeceksin duzenli spora devam et

• Dumbell lungess side raise sumo squat karin baldir ve basen bolgelerini sikilastirmaya yardimci olur duzenli gunde 15 20 dakika cardiyo calismayida unutma salon disinda evindede yapabilecegin p90x programi var hergun ayni seyler yerine hergun farkli programlar yap ve farkli kas gruplarini calistir zaten cok fazlaligin yok soyledigim gbi calisir ve saglikli beslenirsen 3 ay icinde forma girersin basarilar :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Ya spor hergün yapılmaz yaparsan kendini inciltirsin iyi beslenmen lazım çünkü vücut dinlenmesi lazım ben squat çalışınca tuvalete zor oturuyordun şu an hiç ağrı sızı yok bulgur pilavı ye bence hamurda makarna fazla geme

1|0
    0|0
  • spordan önce meyve olabilir veya pirinç vs.
    spordan sonra tavuk göğüsü pirinç gibi.

ha düşük karbonhidratlı diyet yapıyorsan tamamen tersine döner :)

0|0
    0|0
    • şimdi anlamadığım şu. bol olarak ne tüketmeliyim? karbonhidrat mı protein mi?

• Vücud alışınca hamlama geçer.

0|0
    0|0
  • spordan önce kahve iç yarım saat önce. kafein bombası gibi olur daha sağlam çalışırsın. diğer şeylerin çoğunu yapıyormuşsun zaten umarım hevesin kaybolmaz da sokaklarda ördüğümüz az sayıdaki diri vücutlu kadınlardan birisi olursun :D

0|0
    0|0
    • spordan sonra? of göbek gitmiyooo!!!

• olur dimi?

• olur olur. yeter ki sen disiplini elden bırakma ve hedef koy kendine. zaten bir bakmışsın aylar sonra sporcu olmuş ve hayatını spora göre düzenler olmuşsun

• Yazık olmus😄

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Protein ağırlıklı. Fazla abartmadan. Kefir içebilirsin ya da yoğurt üstüne nane falan. Kepekli grisini yanında peynir domates salatalık biber. Yanına demli olmayacak açık çay. Sonra biraz yürüyüş, her havada yürüyüş yapıp kendimizi helak etmiyoruz tsbiki. Ve kendini acıktırma ondan sonra hızını alamadan çok yiyip verdiğin kiloları geri alıyorsun. Şerbetli tatlılardan uzak dur sütlü tatlıları tercih et kızartma yerine haşlama ve fırında. Yaptığın her işten her şeyden zevk al zevk alarak yaparsan her şey daha kolay gelir. :) inanırsan başarırsın, inanırsan yaparsın :) ve şeker yerine bal kullanabilirsin doğal şeyleri tercih et bir de

0|0
    0|0
  • bir de bütün egzersizleri 1 güne sığdırma her yerin ağrır mesela ilk gün ısın ertesi gün esne sonra yavaş yavaş ilk sporunu yap sadece koş ya da yürü koşu bandında çok yüklenme yani

1|0
    0|0
  • Ekmek yeme, tuzu ve şekeri az tüket bol su iç

0|0
    0|0
  • Alışırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...