Çocukluk sırrını biliyor musunuz ?

Her çocuğun içinde bir sır vardır. Yeterki fıtratı anne - baba ve çevre tarafından yönlendirilmesin bir gün gelir o sır ortaya çıkar. Kimi başbakan olur, Kimi bilim adamı, Kimi adil bir yönetici ...

Siz çocuğunuzu veya ileride size verilecek olan çocuk için pedagojik bilgi alıyor musunuz ?

Yoksa ben çocuk sahibiyim zaten okula gönderiyorum zaten harçlığı var elbisesi var bilgisayarı var.

Çocuğun karnını doyurmak babalık değildir, çocuğun banyosunu yapıp saçını taramak annelik değildir. Kaç anne-baba bu durumun farkında kaç anne - baba geleceğin fatihlerini kanunilerini yavuzlarını mendereslerini tayyiplerini ecevitlerini türkeşlerini yetiştirecek. Buyrun yorumlarınızla aydınlanmak farklı bakış açıları yakalamak istiyorum.

Güncellemeler:
Bir soru ekliyorum güncellemeyle:

Siz yemekten önce çocuğunuzun ellerini yıkamasını istiyorsunuz diyelim. yani yemekten önce yatmadan önce kalkarken ellerini yıkamasını isteyeceksiniz diyelim nasıl bir yol istersiniz ne dersiniz çocuğunuza ?

Ve çocuğunuz size anne neden ellerimi yıkıyorum derse ne cevap verirsiniz ?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• öncelikle kendi çocuğuma, sonra başkalarının çocuklarına yardımcı olabilmek adına uzmanlık alanımı çocuk ve ergen psikoloğu olarak seçiyorum.

0|0
    2|0
    • Bende düşünüyorum ama bilmiyorum kararsızım.

• eski , geri kafalı , cahillerin uydurması o. boşver sen.

• cahillik bilginlerin olmadığı ortamda olur. Eski insanlara da çok dokundurma onlarında inkanları seninki kadar yoktu.

Kızlar Ne Diyor 3

• Çocukları yapıp yapıp sokağa salıcam devlet bize baksın diye isyanlara giricem psikolojisiyle de devlet ilgilensin ayrıca devlet bize bahmiyi :(

0|1
    1|0
  • bu işlerde kocakarı usülü daha iyidir. tek farkla ,o da , çocuklarla iletişim kurarak yapacagız bişeyler..yani eskiler konuşmazlardı belki ama deger verirlerdi. şimdi konuşuyor, her istedikleri alınıyor ama fanusta çocuk yetiştirmemiz isteniyor bizlerden..kabul, dizginlemek ve egitmek daha zor artık. ama insaniyet öldürülüyor. bizde öldügünden beri, kötü, güçlü, bencil çocuklar yetiştiriyoruz..

1|0
    1|0
  • şuan benim için çok ama çok erken ama ilerde yaşamımda eğer çoçuk sahibi olursam onu her kşulda iyi yetiştirmek isterim ve bunun içinde bir psikologtan yardımda almak elbette olabılır neden olmasın. Ayrıca vatanımıza milletimize hayırlı bir evlat herkes yetiştirmek ister farkında olmak lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• öncelikle çocukla birlikte her seferinde el yıkamaya gidersin hepbirlikte el yıkarsınız çocuk sorar napıyoruz neden yapıyoruz filan diye yeterli zeka seviyesi ve yaştaysa.. dersin ki elimizde gözle göremediğimiz ama ağzımıza kaçarsa bizi hasta yapacak minnacık canlılar var onlar ellerimizi sabunla yıkadığımızda ellerimizden çıkıyorlar.. her yemekten önce bunu tekrarlarsın.. gönderdiğin ana okulunda da bu bir ritüel şeklinde topluca yapılmalıdır.. çocuk alışır ne tuvaletten sonra el yıkamayı unutur ne de yemek yemeden önce..

1|1
    0|0
  • milletimizin çoğu anne babalığın beslemekten ibaret olduğunu sanıyor ve bununla övünüyorlar :) ama aslında ona ilmen ,fehmen neler verdiğimizdir önemli olan.

1|1
    1|0
  • menderes ve tayyip yetiştirmek için nasıl bir hatunu eş seçmemiz gerektiğiyle ilgili bir yorum yapardım da boşverin..

1|0
    3|0
  • sorunun icinde "tayyipleri" diye kelime gectigi icin midem bulandi ve cevap yazmaktan vazgectim

4|0
    2|1
Yükleniyor...