Dövüş sanatında tecrübesi olanlar?

Merhaba arkadaşlar, 16 yaşında bir kız için dövüş sanatlarından hangisini önerirsiniz bu kız daha önce hiç spor yapmamış 158 boy 45 kilo kas falanda yok ama hem kendini korumak istiyor hemde ileride güzel bir vücut? Kickboks ve taekwondoyu araştırıyor ama ben sizinde görüşlerinizi almak istedim ha bide bu sporlar boy uzatır mı sizce?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bak kardeşim yapacağın spor senin bu bütün isteklerini karşılamaz öncelikle ne yapmak istediğin önemli. Ben vücut geliştirme , boks ve kick boks yaptım ve yaptığım sporları da çok iyi araştırıyorum. şu an vücut geliştirme yapıyorum asker olduğum için ara verdim fakat senin bu isteklerini bir tek vücut geliştirme sağlar kendini savunman hariç. SEn egonu tatmin etmek , kadınlarla rekabet etmek , dikkat çekmek ve daha daha daha güzel olmak istiyorsun. Bu duygu ve istekler hiçbir zaman bitmez dikkat et kölesi olursun.

0|0
    0|0
    • Yok köle falan değilde burası Türkiye ve geçen gün birinin bana laf atması sonucu karar verdim bugün biri laf atar yarın biri tacize kalkışır ne olur ne olmaz diye çünkü kendimi koruyamayacağımı biliyorum vücudum ciddi anlamda hiç güçlü değil çırpınamam bile o derece o yüzden dedim hazır gitmişken vücudumuda sıkılaştırırım

• Canım kardeşim estetik vücut yapmak ile fiziksel refleks kazanmak ve tehlike anında kendini savunmak farklı şeylerdir. Evet burası kahrolsun ki Türkiye kadınlar cinsel obje olarak görülüp , ona ilişmek isteyen insanlar rahatlıkla tecavüze kalkışabiliyor ( İzmir hariç ) . Şimdi öncelikle tehlike anında fazla adrenalin salgılanması seni düşünemeyecek duruma da getirebilir ayrıca :) Vücut geliştirme kasları büyütür , vücut performansını arttırır , akciğer genişler ve vücutta belirmeye başlayan kaslar yağların yerini aldığında aynaya bakan kişi bundan inanılmaz bir zevk alır. Dövüş sporu ise beynin refleks edinme sayısı olan 33.000 e yaklaştığında o hareketleri artık istem dışı yapmaya başlar yani refleks. Şimdi siz hiç spor yapmamış biri olarak hem vücut geliştirme hem de dövüş sporunu kaldıramazsınız öncelkle birinden başlamalısınız.

En İyi Kız Görüşü

• Taekwondoyu oneririm yasin biraz buyuk fakat salon sporu yapacaksan pekte gec kalmis sayilmazsin 8 yil profesyonel taekwondo yaptim milli spocuydum siyah kusak 2. Danda biraktim yan brans olarak kick bok muay thai yapiyordum brans degistirdigime kesinlikle cok pismanim boy uzatmaya gelince taekwondoda esnekligin önemi buyuktur tolyo neryo pandatolyo vb teknikler esneklik gerektirir isinmada bol bol esneme hareketleri yapmalisin bu spor uzun ve flex kaslara sahip olmani saglar daha gelisme caginda sayilirsin bence bir an once basla

0|0
    0|0
    • Taekwondoyu araştırdımda sürekli bacak açma tekme gibi şeyler var sizce çok zorlanır mıyım?

Erkekler Ne Diyor 12

• Judo on numara

0|0
    0|0
  • Tüm vücudu çalıştırdığı, esneklik ve gücü aynı anda geliştirdiği için kickbox derim. İlla müsabık olmana da gerek yok, sadece antremanlarıyla bile fit bir vücuda sahip olursun

0|0
    0|0
  • Kick Boks

0|0
    0|0
  • Wing chun 👍 bayan dovusu zaten

0|0
    0|0
  • Muay thai yap 👍

0|0
    0|0
  • Bırak şu işleri yarın baba bir kocaya verince hepsi hayal olur bu böyledir

0|0
    0|0
  • muay thai tam senlik.

0|0
    0|0
  • bence en güzeli basketbol oynamandır tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • judo ve kickboks önerim

0|0
    0|0
  • kick boks, daha genc uzar

0|0
    0|0
  • Judo veya wush-u

0|0
    0|0
  • valla spor sanatlarından anlamam direk kafa göz giriyorum sokak kavgasından anlarım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• herhangı bır rahatsızlıgın varmı? yok ise istedıgın bır daldan baslayabılırsın

0|0
    0|0
  • Taekwondo yapsın

0|0
    0|0
  • Yani bu yastan sonra kizlar pek uzamiyor hangi spor olursa olsun. Ama taekwondo tavsiye ederim hem sevebilecegi hem de kendini gelistirebilecegi bir spor 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...