Duygularınız mı mantığınız mı?

ben tam anlamıyla bir mantık insanıyım duygularım çok ağır bastığı halde her zaman mantığıma göre kararlar alıyorum ama etrafımdaki hemen herkes duygularına göre hareket ediyor eğer duygularıma göre hareket etseydim çok fazla hata yapardım ve en azından bugün pişman değilim diyebiliyorum siz bu konuda ne düşünüyorsunuz mantığınız mı ağır basıyor duygularınız mı?

0|0
11|33

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 33

• şeyimin doğrultusunda gidiyorum, duygularımın işte :((

1|0
    0|0
  • ben ikisinide kullanıyorum. İkisini beraber kullanabilmek için bilge olmak ve mantıklı düşünecek yeterlilikte olmak gerekir diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • ikizlerim ben aklımla severim..amma velakin bu ticari bir iş gibi hesap kitap yaparak değil

ufkuna hitap etmek babında bişey..et kemik yığını değilse karşındaki ancak o zaman aşksal bişeyler hissedersin.bunu da accaba bu vatandaş zeki mi falan diye düşünerek değil de zaten süregelen muhabbette mal olmadığjnı senin aklına kazımıştır..kafadan kalbe,bilinçdışı akış yani.. gibi :)

1|0
    0|0
  • Kessinlikle duygular ön plana çıkıyor ister istemez mesela ben birisini seviyorum 3 ay oldu ama halen konusmus değiliz ben onu tanımamama rağmen mantık dışı düşünüp o benim eşim olacak diyorum ve halende bu düşüncemin arkasındayım cunku o gercektende seviyorumm bu açıklayıcı bir örnek oldu sanırım

0|0
    0|0
  • ortada kalırım genelde :D

0|0
    0|0
  • duygularım :(((((

0|0
    0|0
  • Din konusu hariç mantığım ön plandadır.

0|0
    0|0
  • bende mantığıma göre hareket ediyorum artık,önceden duygularımın peşinden gittimde noldu hep yanıldım. Artık birşey yapmadan birşey sölemeden önce bir düşünüp öyle sölüyorum. Duygularla hareket etmek her zaman iyi sonuç vermiyor :)

0|0
    0|0
  • içgüdülerim.

mantık ve duygular bunu kontrol etme mekanizmalarıdır sadece.

0|0
    0|0
  • mantığım tabikide

0|0
    0|0
  • Duygularının da bir mantığı vardır.Sebep-sonuç ilişkisi vardır.Algılar,hisseder,derin duygular beslemeye başlar.Yani tek açıdan bakmamak lazım,hem mantığını hem de duygunu ortaya koyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Duygularım daha çok ağır basıyo ama şuanki yaptığım şeyde mantıgımı kullandım ama ınsanda yapamıyo boyle be

0|0
    0|0
  • benimkiler birbirine kavgalı anlaşamıyorlar :)

0|0
    0|0
  • Salt mantıkla hareket eden insan robot olur,salt duyguyla hareket eden insan güdüleriyle hareket eden her hangi bir canlı gibi olur.Her ikisinin dengeli bir şekilde kullanılması gerekir.

0|0
    0|0
  • hangisi daha raadsa...

0|0
    0|0
  • Mantığım ön plandadır benim de.

0|0
    0|0
  • ben duygusalım hayatımın her alanında da duygularımla hareket ederim.

1|0
    0|0
  • ne mantıgımla ne duygumla,kendimi ben yönetmiyorum ki :D

0|0
    0|0
  • bu profil resmiyle sorulacak soru mu bu :)) tebessüm oldu şimdik :)

0|0
    0|0
    • profil resmimle ne ilgisi var

• teşekkürler iyi sabahlar

• Ergenlik zamanında bende mantık mantık diyordum zamanla geçiyor.

0|0
    0|0
    • ergenliği geçeli çok oldu

• ruhen hala ergensin. Mantık çocukların işidir.

• tam tersine ergenler duygularının etkisiyle hareket ettiklerinden mantıklarını kullanamazlar.her gelip geçene tekme tokat dalan ergenlerin mantıkla uzaktan yakından alakası yok sen içindeki ergeni gizlemek için mantık ergenlerin işi diyor olabilirsin.

• Profil resmini görünce ne duygu kaldı ne de mantık. :D

0|0
    0|0
  • Nickime bak. Cevap orada. Yararlı neyse o.

0|0
    0|0
  • mantik genelde arada caktirmadan duygumla:))

profilin omre bedel ya cokmu aradin bu resmi

0|0
    0|0
  • mantık tabikide duygularınla hareket edersen baştan kaybettin

0|0
    0|0
  • duygularıma her zaman güvenirim

0|0
    0|0
  • Mantığım tabiki teyzecim :)

0|0
    0|0
  • mantık ne yaa :) duygulardan dolayı mutluluğu hissedersin zaten

0|0
    0|0
    • mutluluk ne kadar yüksekse sonunda çekeceğin acıda o kadar büyüktür

• konuşmaların bana çok anlamsız geliyo ... özetle sen aşıkmı oldun derdinne ?

• aşık flan olmadım her şeyi aşka bağlamanızı da anlamıyorum benim yazdıklarım mantıksız değil bir kaç kere daha oku belki anlarsın.

• Avatarına bile duygularını dökmüşsün acaba ne mantığından bahsediyosun..

0|0
    0|0
  • 4ever mantık artık ^^

0|0
    0|0
  • Hislerim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 10

• Mantığıma yatmayan kararlar mutlu etmez beni genelde duygusal karar verdiğim zamanlar da oluyor tabi ki ama genelde mantıklı olması gerek:)

1|0
    0|0
  • duygularımla mantığımın hiç çatıştığını hatırlamıyorum. Tabi hangisi hangisini kandırıyor artık bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • Evet mantığımla hareket ederim ama aşk illeti beni de yakalarsa ne yaparım bilemem sonuçta ikizler burcuyum sağım solum belli olmaz :D

1|0
    0|0
  • maalesef ki duygularım. en mantık gerektiren olay ve durumlarda bile.. küfür edesim geldi..

3|0
    0|0
  • Bir karar almadan once duygularimla dusunur, mantigimla hareket ederim. Ikisinin orta yolunu arar bulurum her zaman :))

0|0
    0|0
  • denge de tutmaya çalışırım genelde ortalamayı alır yine o ortalamayı mantığımla sonuçlandırdığım için mantık ağır basar.

1|0
    0|0
  • duygularım ağır basıyor

0|0
    0|0
  • ikisi de dengede diyelim

0|0
    0|0
  • mantıgım her zaman

1|0
    0|0
  • duygular