24 saat online olmak size ne ifade eder?

Yabancı bir arkadaşım var. Amerikalı ve onunla ilişkiler üzerine cok konusuyoruz. Bana 24 saat facebook veya diğer sitelerde online olan insanların hayatlarında gerçek anlamda değerli birşey olmadıgını, boş, mutsuz ve arayış içerisinde olduklarını söyledi. Sizin fikriniz nedir? Böyle birini gördüğünüz zaman, onun hakında ne düşünürsünüz?

Not: Eski sevgilim de işi gücü olan, dolu bir adam olmasına rağmen, bu aralar 24 saat online. Dırsat buldukça da benimle konusmaya ve resimlerimi begenmeye çalışıyor. Başkalarına da yapıyor mudur bilemem. Soru burdan çıktı ama siz genel fikrinizi söylerseniz sevinirim..

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye için böyle diye değerlendirmek bilgi noksanlığını gösterir.

Türk Toplumunda, toplumun dayatmaları çok keskin ve nettir kendi olmak istediğin kişiliği gizler senden istenilen kişiyi oynamak zorunda kalırsın.

Ben toplumu dikkate almam, kendi istediğim kişiyim diyen çoktur bende dahilim bu kitleye amma bunu diyen insan bile bu toplumda yaşadığından farkında olmadığı bir çok etkenden bu duruma geliyor...

Hülasa, Yaşamında istediği kişi olmayan insanlarımız hiç bir baskıya boyun eğmeden gerçekten olmak istediği kişiyi oynuyor internette.

Eskiden kızardım bu insanlara ama artık çok çocuksu ve masum geliyor.

1|0
    0|1
    • hastalıkta diebilirz buna bir nevi..

• Hastalıktır elbetteki.

Psikolojik olarak insanları incelersen sağlıklı olanı bulamazsın zaten.

Dediğim gibi masum bir durum bence yalanın pembesi gibi.

Erkekler Ne Diyor 9

• amerikalı kadar ön yargılı olamam amerikalı olması insan ilişkilerini ve psikolojisi bilecek diye birşey yok. ve bence amerikalı bilmiş yanılıyor. mesela bunu sana ispatlayım. örnek olarak seni ve eski sevgilini veriyorum. olayınızı bilmiyorum ama tahminlerden gidecem. dostça bir ayrılık olmuş senin ailen istememiş ya da cevrendekiler sussun diye ayrılmış olabilirsin. çünkü neyse çünküleri sona saklarız. eski sevgilin uzun süre on olması boş ve arayış içinde olmasından değilde aradığının zaten orada olmasından.. amerikalı demiş hayatında değerli birşey olmadığından diye öngörmüş ama yanılmış.. eski sevgilinin hayatında deverli biri var..sensin.. erkek eski sevgilisiyle halen konuşmak istiyorsa tek bağlantısı eğer internetse mutlaka sonuna kadar kullanır gerekirse 24 saat başında oturur. büyük ihtimal ayrılma işine sıcak bakmamış senide üzmek istememiş ama halen aklı sende.. amerikalı boşver yorumu sen yap..

1|0
    0|0
    • ama sevgililer gününde barıstık, bir hafta tatile gittik ve döndüğümüzde 3 gün aramadı. ben de neler oldugunu sordum ve sadece arkadasız artık seninle aramızda birşey olamaz dedi bana. ben de peki madem böyle düşünüyorsun bundan sonra hayatımda hiçbir sıfatla yoksun dedim. ama silmedim hiçbir yerden. simdi geri adım atmaya basladı. yani ayrılmak isteyen oydu ama bana her zaman zaafı var. o yuzden bu tavırlarına anlam veremiorum. ama yazdıkların cok mantıklı. hiç o yonden dusunmemiştim. tesekkurlr

• benimki sadece bilmediğim bir ilişki üstüne yanlış bir tahmin. ama sen asıl olayı gördüysen sevindim..

• gördüm sanırım.. sonra da kızlar neden naz yapar bu kdr herkes birbirini sevsin derler. seviorum seni diince, olamaz seninle diyen adam.. Şimdi ben tamam yoksun diince böle yapıyor. Napsın artık kadın milleti de böle davranmaya basladı. Tesekkurler cevap için, gayet açıklayıcı oldu. İyi geceler

• Katılıyorum hayatını bilgisayar başınca geçiren insanlar boş beleştir. Ha FB den para kazanıyordur o ayrı.

1|0
    0|0
  • amerikalı arkadaşının düşüncelerine katılıyorum

24 saat online olmak ne demek ya

hayır sanal zaten başlı başına saçmalık ama 24 saatte cidden abartı

çık gez toz dolaş .hayır illa evde kalacağım diyorsan kitap oku falan

eeaaa

zaten bu sanala olan bağlılık saçmalığını twitter hesabımdan pek çok kez eleştirmişimdir .

1|0
    0|0
    • yani telefondan girio ztn çogunlukla muhtemelen ama hep orda yani nerden girdiği bişi değiştirmez sanırım.

• arkadasın haklı deıdklerınde

1|0
    0|0
  • nedense bu soruda kendimi gördüm :/ 24 saat online ım ve mutsuzum , arayıştayım :(

1|0
    0|0
  • Doğru diyor amerikalı..

Şurada xperi tavan yapmış adamlara sorsan ya kuyumcudur ya tüsiad yönetim kurulu üyesi..İşte bürokratik işlerden kafasını kaldırıp soru çözüyorlar..

1|0
    0|0
  • doğru bir tespit :) sonuna kadar haklı :)

1|0
    0|0
  • Cep telefonundan giriyorsa 24 saat online gibi gözükür

1|0
    0|1
    • ccepten girse de hep orda, ben giriorum ama online değilim.. chatbox falan kapalı değil yani.. bir çok insan giiro ama kapatıyoruz chatbox kısmını.

• eksi verenleri bir anlasam ztn hangi mantıkla yapiolar, hele böle ortada bir soru ve cevap olayı için.. ben artını verdim:) ii geceler

• Boş yere eksi vermekte işsizliktir :) sana da iyi geceler

• Agir issizdir.

Bi' vasfi, ortaya koydugu bir seyi yoktur. Dolayisiyla kalitesizdir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Herkesin fikirlerine saygım sonsuz.Bende evden çalıştığım zaman veya facebookta adminlik yaptığım dönemlerde (misal bu gece) online oluyorum :).Dönem dönem değişiyor.Hayırlısı

1|0
    0|0
  • genelleme yapılamaz ama kısmen doğru özellikle arayış ya da bir statü sanal statü diye bir kavram çıksa hiç yersiz olmaz insanların normal hayatta yapamadıkları bazı şeyleri bir şekilde maske takarak gösteriyor çoğu tanışma için araç mesela bir çok site var bunun için aslında buda isteniyor talep arz meselesi ben gerçek hayatta çok gamsız olmayan birinin sanal ortamda çok gamsız olucağını sanmıyorum mesela tuvallette olduğunu yaptığı yemekleri paylaşanlar neler neler yani kimse de bunun dışında değil ben burdayım neden benim ayıracak bir boş vaktim var bütün gün olmasada burdayım tek zaman ayırdığım yer yani mutlaka bir zaman ayrılıyor

1|0
    0|0
    • evt ama ben mesela hayatımda biri varken çok girmiorum, ya da eski sevgilimde biz beraberken açmazdı hiç. hatta ayrıldıgımız zmn arkdşlarıma derdim ki; girin yazısın bir ağzını yoklayın bakalım napıyormus. Online olmuyor hiç derlerdi. Su an sağık gibi hep orda adam.. Yalnızlıktan geberir umarım:) tesk ler cevap içn

• teşekkürler

• rica edrm, iyi aksamlar

• kesinlikle uzun süre online olmak işsizliğimizden. boş boş oturmaktan sıkıldığımızın bir göstergesi bence. ayrıca eski seviglinde sürekli internete girip seni kontrol ediyor olabilir.

2|0
    0|0
    • evet sanırım öyle.. çünkü her online gördüğünde yazmasa da, her fırsatta yazıyor. atıyorum hava alanında check in yapiorum. nereye gidiyorsun falan dior.. dengesiz erkeklerden gerçekten artık sıkıldm galiba:) ayrılan oydu halbuki.. tesekkurler

• gelme bu oyunlara.

1|0
    0|0
  • bence öyle değil

1|0
    0|0
  • beni ifade etmiş :(

1|0
    0|0
Yükleniyor...