Fitnessa gidiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Şimdi sorularım şunlar:
1. Fitness hocaları sizce bilgili mi? Mesela bana bugün program yazıcaktı güya, ama bugün bacak çalışalım yarın göğüs çok yüklenmeyelim daha 2. gün dedi. Haklı mı?
2. Hamladım biraz. Nasıl geçer, spora yinede devam edilir mi?
3. Eve gelip biraz daha çalışabilir miyim?
4. Akşam sporumu sizce sabah sporu mu?
5. Hocam bana sıkılaşmak için bir program hala yazmadı. Sizce eridikten sonra mı sıkılaşmak gerekiyor?
6. Ben çok hırslıyım. 2 3 aya hayal ettiğim vücuda kavuşur muyum?
7. Hocalar neden çok ilgilenmiyor? Anca çağırcam da öyle..

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• 1.) = Hocalar ezbere iş yapıyorlar yani onlarda cok bildiğinden değil onlara ne ögretildiyse o yoksa beden sağlığından vs bilgileri yok fakat çok yüklenmeme konusunda haklı o konuda doğru söylemiş
    2.) = Bu hamlama ilk bir haftada falan olur sonradan tamamen geçiyor ve spora gitmek zevkli hale geliyor yani ilk zamanlar oluyor sadece
    3.) = eve gelene kadar spordan sonra mutlaka protein ve lifli ürünleri tüketmen lazım eve gelip yapmanda bir sakınca yok fakat salonda yaptıgın çalışma zaten sana yetecektir evde de yapman fazla yük bindirir birazda dinlemesi lazım vucudunun bir gün sonrasında hafif antreman yaparsın evde en fazla
    4.) = kesinlikle sabah sporu tüm günün güzel geçer sanki tüm beyin hücrelerin açılmış gibi hissediyorsun tüm günün güzel geçiyor yorgun olsan bile.
    5.) = ilk bir ay program yazmaması normal sonrasında durumuna göre yazmasıda normal o yüzden hocanın dediklerini yap sen.
    6.) = 2-3 aya birşeyler olur ama hayal ettiğin vucudun temelini 6. ayda atıcaksın belirgin farklılıklar o zaman gözükür kızlarda biraz daha cabuk gözüküyor erkeklerde daha cok zaman alıyor.
    7.) = Hocaların tek derdi para inan hayatlarında cok fazla da kız oldu onların o yüzden paradan başka birşeye önem vermezler hocalardan cok youtubeden falan bak bazı hareketlere ya da salondakilerle konus onlarla iletişim halinde ol arkadaş ortamı cok önemli salonda ortamın olursa daha zevkli olur ve hep gitmek istersin o yüzden hocalar bir yere kadar yardımcı olur.

1|0
    0|0
    • Yani yüklenmeyelim konusunda haklı mı?

• akşam saaatlerinde eti form ürünleri var mısır patlağı olsun vs bir çok ürün var sen bana mesaj at istersen bir ara sana fotolarınıda atarım neler kullanman gerektiğiinin. unutma yağ ve şekeri sıfıra indirirsen rahat kilo verirsin. aburcuburu da tamamen kescen unlu muamüllerle beraber.

• eic için teşekkürler sen ya da ks.

En İyi Kız Görüşü

• 1. hepsi bilgili değil.
    2. normal tempoda başla çok yüklenme 1 ay sonra tempoyu artırırsın.
    3. evde çalışmana gerek yok salona gideceksen.
    4. imkanın varsa sabah yap. kalabalık olmaz ve sabah uykudan kalktığın için daha enerjik olursun.
    5. 1 ay bekle hayla yazmazsa hocan bilgisizdir gelişimine göre yazacak programı çünkü.
    6. fiziğini bilmiyoruz hedefini bilmiyoruz. neler yiyorsun gün içinde neler yapıyorsun antrenmanlarını doğru ve düzenli yapıyor musun? yapıyorsan zaten hedefine ulaşırsın fitness sabır işidir :)
    7. çoğu yerde öyle.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• 1) Hocadan hocaya değişir, antreman hakkında hepsi bilgilidir fakat iş sağlık ve beslenmeye gelince hepsi bilgili olmayabilir. Ayrıca hocan kelimesi kelimesine haklı.
    2) Hamladın. Spora devam et. 1 haftaya vücut alışır.
    3) Çalışma, dinlenmek daha faydalı olur.
    4) Akşam yap.
    5) Hocana söyle sana en uygun programı yazsın.
    6) Asla öyle birşey olmaz spor süreklilik işidir. Bu sporda yavaş yavaş ilerleme kaydedilir. Hızlı gelişim ilaçlarla sağlanabilir buda çok tehlikeli.
    7) Salona onlarca kişi geliyor, herkesle ilgilenemez bazı şeyleri internetten araştırmalısın. Bu aynı okuldaki gibi...

1|0
    0|0
  • 1-Çoğunluk bilgisiz
    2-En güzel dönem ilerde ham olduğun zamanki ağrıları özleyeceksin :)
    3-Çalışma kasların dinlenmesi gerekiyor iyi uyu.
    4-Sabah sporu yağların yakılmaya en müsait olduğu zaman
    5-Bence internetten bul kendine göre bir program
    6-Hayırlısı :)
    7-Sporda bir sürü insan vardır zaten çoğu makara yapmak için var başka bişeye yaradıkları yok ben programlarımı beslenmemi kendim hazırlamıştım.

1|0
    0|0
  • 1- Fitness hocaları genelde ezbere iş yapıyo bilgisizler.
    2- Hergün yapma sporu şimdilik 2 günde bir yap.
    3- spor salonunda yapabildiğini yap eve bırakmak gereksiz , eve gidip yemeğini yer dinlenirsin.
    4- sabah açık alanda yürüyüş akşamda fitness iyi olur.
    5- Yorum yok
    6- Hayal ettiğin vücut şekline bağlı, ama 2-3 ay düzenli yaparsan ve spor hareketlerini doğru yapman gerekiyor (beslenmede spor kadar önemli) gözle görülebilir değilme olur.
    7- Ekstra para verip özel hoca ayarlamadığın sürece sürekli ilgilenen olmaz, ama soru sorduğunda cevaplarlar. Sürekşi ilgilenmelrini istersen ekstra para veerip özel hoca tutabilirsin

1|0
    0|0
  • 1: hepsi bilgili değil
    2: hamlık devam ettikçe geçer bırakmadan devam et
    3: evde tekrar çalışma yapma dinlenmek çok önemli
    4: sabah sporu çünkü daha dinç, daha güçlü olacak dinlenmiş bir şekilde sporunu yapacaksın vücut daha iyi tepki verecektir.
    5: ilk zamanlar hafif antrenmalarla geçer vücut buna hazırlanır 2 haftadan sonra program yazılması daha doğru olur.
    6: kavuşamazsın bu iş sabır ister en az 6 ayda kendini belli etmeye baslarsin tabi anatomi önemli vücut nasıl tepki verecek izle ve gör.
    7: ilgisiz olabiliyorlar maalesef ama sen bıkmadan sor onlar ilgileniyorsa sen kendinle ilgilen ve sormaktan bikma.

1|0
    0|0
    • Yediklerim nasıl olmalı?

• Yağ, tuz, un, şeker mümkün olduğunca uzak dur az karbonhidrat bol protein tüket tahilli ekmek ye beyaz ekmek yeme meyve tüket

• Bildigim kadariyla cevapliyim

1- fitness hocalarının cogu bilgili ama yinede sen internetten araştırma yap. Fitness a yeni basladiysan ilk gün fazla zorlamamak lazim. Hoca hakli.
    2-edilir biraz zaman lazim
    3- eve gelince çalışma cünkü vücudun dinlenmeye ihtiyacı var. Evded çalışırsan vücut dinlenmez çalıştığın bosa gider.
    4- vücudun en enerjik olduğu saat akşam üstü 5 diye biliyorum
    5- cok yağ varsa ilk yağları eritmen gerek sonra sıkılaşırsın.
    6- şöyle bir laf duymustum. Spora başladıktan 3 ay sonra gelismeyi kendim fark edersin, 6 ay sonra cevrendekiler fark eder, 1 yıl sonra ise tüm dünya.
    7- hocalar genelde kızlarla ilgileniyolar. Senle neden ilgilenmediklerini anlamadim.

1|0
    0|0
  • @BayEmre07 5 i de ben tamamlayayım.
    ilk etap olarak alışma sürecini atlattıktan sonra hoca sana programı yazacaktır.
    ama eridikten sonra sıkılaşma nasıl olacak onu almayamadım? yağı tavaya koyupta mı eriteceksin. çalıştıkça hem sıkışacak ve vakti gelince de eritmeye başlayacaktır...

1|1
    0|0
    • ne kadar sonradır alışma süreci?

• yani hemen yüklenmemek doğru mu demiş hoca?

• hemen yüklenirsen sabaha kalkamazsın ve aşırı ağrın olur. alışmalısın. bu her şey için geçerlidir. hayatın anlatımıdır bu

• Bence program yazmali başladıktan bir hfta sonra hamladim diye spora devam etmeli miyim değil daha çok çalışmalısın spordan sonra kaslar yorulucak eve gelip calisman sahada zarar verir akşam veya sbh farketmez ama vucudunu aynı zaman dilimine alistir eridikten sonra yazılmaz yağ oranını dusurmeye devam edersin ama ağırlık çalışmasında aynı zamanda surdurursun eridikten sonra yazarım yok öyle bir dünya 3 ayda olmaz

1|0
    0|0
  • 1- hepsi değil. Bölgesel antrenman programı 1-2 ay sonra yapılır, ilk önce tüm vücudu çalıştıran genel ısınma programları uygulanır özellikle bayanlarda. şart değil ama genelde böyle yapılır.
    2- Laktik asit birikmiştir. Sıcak suyla duş alırken ağrıyan yerlerini ovala, kan dolaşımı laktik asidi dağıtır. Spora devam etmene engel değil, aksine laktik asidin daha çabuk dağılmasını sağlar.
    3- Doymuyor musun? evde ekstradan karın falan çalışırsın.
    4- Senin gün içerisindeki hareketliliğine bağlı. Akşam sporuna yorgun şekilde gidiyorsan, sabah sporu senin için daha faydalıdır.
    5- Erken henüz. 2. gün diyorsun lan?
    6- Ne durumdasın da 2-3 aya neye kavuşacaksın? mantıklı olun biraz. spor geçmişin, disiplinin ve neyi hayal ettiğin önemli. 2-3 ay çok kısa bir süre, açıkçası pek bir cacık olmaz devamlı yapacaksın öyle yaz geldi vücut yapayım yok.
    7- Ne yapacak peşinden mi koşacak? tek üye sen misin orada? seni çok şımartmışlar çok pis uyuz oldum pişman oldum yazdığıma da neyse göndereyim.

0|0
    0|0
    • evet şımarığım var mı :D ayrıca benim derdim süper kilo vermek. çok fazlam yok. 5 kilo versem yeterli. veririm canım ayrıca ;)

• sana bir program yazar ve 1 ay boyunca o programa göre çalışırsın programın süresi dolunca durumuna göre başka bir program yazar bence verdiği program göre çalış fazlasını yapma.

1|0
    0|0
  • hemde bir haftada ulaşırsın ne diyorsun saçmalama. bak hocana git biraz hızlanmasi için bilgi ver.

1|0
    0|0
    • anlamadım?

• yani yiyorum ki sırf omuz kası için 2 yıl uğraştım 3 ayda yağları düzene ancak sokarsın. Spor istikrar işidir ve bunu yılmadan yapman gerekir. Vücut bazen yorgun olur dinlenmek ister o anlarda vazgeçme. gerekirse bir kaç gün dinlensin. bol şans.

• teşekkür ederim..

• Tavsiyem yok yapnaporunı

0|0
    0|0
  • gitt

0|0
    0|0
  • sıkı çalış

0|0
    0|0
  • evet hoca haklı önce alışmalısın hoca işini bilir

0|0
    0|0
  • kaç kilosun fiziğin nasıl

0|0
    0|0
  • 2 ay gidip bırakma perişan olursun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• 1. Evet bana da ilk gun oyle yaptilar 2. Evet edilir 3. calisma 4 sabah sporunda daha cok yag yakarsin ama aksam sporu daha zevkli fjdkskf 5 yakinda yazcak merak etme 6 kavusursun

1|0
    0|0
  • Yemekten kısma yürüyüş yap hep

0|0
    0|0
  • 1. Bilgisizler
    2. Hamlaman normal devam et spora alışır vücudun.
    3. Eve gelip hemen çalışma dinlen akşam yemeğinden sonra yürüyüş ya da basit egzersizler yap.
    4. İkiside önemli. Yemeklerden 2 saat sonra spor yap ve spor sonrasi 2 saat kadarda yemek yeme. (Ara öğün yiyebilirsin)
    5. Spor yaparken aynı anda sıkılaşabilirsin hatta daha iyi olur. Israrla program iste ya da internetten bak.
    6. Sporu bırakma yediğini içtiğine dikkat et olur.
    7. Hocalar hakkında bişey diyemem hep öyleler.

0|0
    0|0
  • Önce sola sonra sağa sonra tekrar sola bak araba gelmiyorsa yürü.

0|0
    0|0
  • bende gidiyorum ama pek bir işe yaramıyo ya açıkcası dikkat etmeme rağmen

0|0
    0|0
  • Yediklerine de dikkat et

0|0
    0|0
Yükleniyor...