SQUAT? SADECE TECRUBELİLER CEVAPLASİN LUTFEN?

Squat yapan varsa, bacak kalinlastiriyormu? ve etkisini ne kadar surede gosterir?

0|1
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Squat daha cok kalçayı calistirsa da kasları büyüttüğü icin hem bacaklari daha kalin, hem kalcayi daha buyuk gosterir..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şekillendiriyor ve kas yaptığı için kalınlaştırabiliyor.
    Bir süredir yapıyorum. Kısmen etkisini gördüm. Çünkü biraz daha yememe de dikkat etmem gerekiyor.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Squat yapmaya ilk başladığınızda belli bir süre bacak ve kalçadaki yağları yakarak bacak ve kalça kısmınızı sıkılaştırır.
    İlerleyen zamanlarda ise bacak ve kalçadaki yağ oranı düştüğünde kas kütlesi artışı hızlanarak daha kalın bacaklar ve daha büyük ve kalkık bir kalçaya sahip olursunuz.(daha büyükten kasıt, geniş değil dışa doğru kavisli)
    Etkisini göstermesi bünyeden bünyeye değişir. Yaş, kilo, metabolizma hızı, beslenme, vücut yağ oranı gibi bir çok etmene bağlıdır.

1|0
    0|0
  • Kalınlaşıyor, etkisi kişiden kişiye değişir ama.

1|0
    0|0
  • Çok kalınsa inceleşir. Çok inceyse kalınlaşır. Vücuda göre değişir. Seni görmeden birşey söylemek tecrübesizliktir.

1|0
    0|0
  • Arka adale ve ön adale ve kalça kalınlaştırır ama düzenli kaslı olarak kalınlaştırır düzenli programlı yapımında 3 ay, düzensiz haftada bir vücud ağırlıyla da 5-6 ay da etkisi görülür

1|0
    0|0
  • düzenli beslenmeyle bir kaç ayda çok fark eder. bir senede filan da çok diri kalça ve bacalklara sahip olursun

1|0
    0|0
  • front lunges yap hafif kilolarda hem kalça hem bacak şekillendirir

1|0
    0|0
  • ben 4-5 ayda istediğiğm sonuca ulaştım

1|0
    0|0
  • Yapma şekline göre değişir ağırlığı çok yüksek ve tekrarı az yaparsan kalinlasmaya yönelik olur fkt ağırlık orta derece tekrar fazla ise sikilasirsin

0|0
    0|0
  • İlk önce bacakların sıkılaşır sonra kas kütlesi artmaya başlar. Abartılı da yapmanı önermem çünkü ilerde bırakırsan kas kısaltması olursa sıkıntı çekersin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bacaklara kas yapiyor knk

1|0
    0|0
  • önce zayıflamalısın. yani bacak kısmında çok fazla yağ olmamalı yoksa kasa dönüşür evet. sonuçta squat zayıflamak için değil. bu yüzden zayıfla ve o zaman şekillendirici hareketlere başla. (zayıfla diyosam kendi ideal kilona ulaş tığ gibi olursan hoş görünmez)

1|0
    0|0
  • ben bunu çok arastırdım eger ağırlıksız yaparsan önce yağların gıdıyor ve doğru çok guzel sıkılaştırıp şekıle sokuyor ama sonra vucut tıpıne göre degısıyor elma vucutluysan acayıp ınceltır armutsan sekıle sokar

1|0
    0|0
  • Cevaplara bakmaya geldim

1|0
    0|0
  • Evet bacak kalinlastirir düzenli yaparsan bir ayda görmeye başlarsın muhtemelen

1|0
    0|0
  • Etkisi 1-2 haftadan sonra düzenli yapildiginda göze çarpar zaten ve sadece sqat değilde 5 haraket daha var onlarida yaparsan ince ve kasli bacaklarin olur ve dik bir popon

1|0
    0|0
  • Kalınlaşıyor malesef çünkü o hareketle birlikte bacak kaslarınıda harekete geçiriyorsun kalça mükemmel oluyor ama bacak kalınlaşıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...