Protein tozu Ne Gibi Durumlarda Kullanılır?

Merhaba arkadaşlar şu ara hayatımin düzensiz gittiğine inandığım için spora başlamayı düşünüyorum 8 senelik bir dansçı geçmişim var bir nevi spor hep hayatımda idi fakat 3 senedir hiç bir şekilde ilgilenmiyorum. Sürekli evde ve pc de olmanın yarattığı bir göbeğim var boyum 1.59 kilom 50 sadece göbekten kilo alıyorum ve artık bundan kurtulmak istiyorum. Bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorum arkadaşım protein tozunun baya ise yaradığını söylemişti fakat o kas yapmak tan yana bense düz bir karın ve dik bir kalça için çalışıyor olacağım. Sizce protein tozu kullanmalimiyim süreci hızlandırır mi malum yaz geliyor. :) kullanabileceğim protein tozları hakkında bilgi verirseniz ve nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgili kişilerden yorum istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Güncellemeler:
Protein tozu ve turleri hakkında hiç bir bilgim olmadığı için incelmeye etkisi oluyormu yoksa sadece kas mı amacı bilenler bir anlata bilirse sevinirim

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Protein tozu proteib ihtiyacı içindir. Sen sanırım biraz kilo vererek fit olma amacı taşıyorsun kullanmaya gerek yok. Le carniten diye sıvılar var yağ yakmaya yarayan onu iç.

1|0
    0|0
    • Evet çok kilo vermeden karnı düz yapmak amacım ufak tefek kas olabilir ama erkeksi bir karın istemiyorum kesinlikle. Spor ile birlikte kullanılması gereken bir sivimi o biraz bilgi verirsen sevinirim

• O zaman protein tozu al çünkü spor yapacaksan yakarsın lazım olur. 1 ölçek yani 25 gr iç. L carniten yağ yakmaya yarayan hazır formda bir içecektir. Suplimentler. com sitesinden bak orda baya bir marka ve çeşit mevcut.

En İyi Kız Görüşü

• Protein tozu ek gida takviyesidir besinden alamadigin protein ihtiyacini karsilayabilirsin yaptigin spora ve beslenmene gore proteine ihtiyacin olup olmadigi belirlenir proteinin zayiflatma gorevi yoktur kas inşa etmeni saglar buda duzenli aktiviteyle olur oncelikle hangi sporla ilgilenecegine karar vermelisin kas agirlikli calisiyorsan kas yikimini durdurman icin protein tozuna ihtiyacin olur bence yag yakip kas gelistirmeyi hedeflemelisin kaslarla yaglar savas icindedir kas kutleni arttirirsan metabolizman hizlanir ve yag yakarsin kas kutlesi fazla bir kisi ayni kiloda olan diger kisilerden daha zayif ve sıkı gorunur ayrica diyetlerdede karbonhidrat dusurulur ve karbon ihtiyaci protein zengini besinlerden karsilanir protein tozunu kullanirsan kas yigini olursun diyen kisilere inanma tek basina proteinle zaten kas yapamazsin enerji olarak harcamadigin surece proteinin fazlasi yag olarak depolanir oncelikle spora basla saglikli beslen ve bir kac ayin sonunda protein tozuna basla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Spor yapan insanlarda beslenme düzeni olması şarttır. Bunun içinde protein ağırlıklı beslenmek gerekir ve antremanlarda enerji sağlaması için protein yanına biraz da karbonhidrat almak gerekir. Protein tozu da vücudun alamadığı açık kalan protein kısmını dengelemek için kullanılır. Ayrıca izole protein tozları kullanımında izole ürünler kana daha çabuk karışacağı için antreman sonrası alırsanız hızlı bir şekilde kaslarda onarıma başlayarak gelişiminize yardımcı olur.
    Yani kısacası protein tozu vücudumuza gün içerisinde yeterince protein alamadığımız için açığı kapatmak adına bir takviye olarak görebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • protein tozu karın yağlarına etkisi olmaz aksine gereksiz kaslı görüntüye yol açar

1|0
    0|0
  • Bence kullanmamamlısın. Protein tozları dikkatsiz kullanıldığı taktirde böbrek iflasına kadar varan sonuçlara yol açabilir. Bunun yerine protein içeren besinleri tüketerek yeterli miktarı alabilirsin.

0|0
    0|0
  • protein tozunun ana maddesi kikodur ve daha çok bacak bölgesini çalıştırır buda bacaktaki lifleri sertleştirir bilgim bu kadar kynk:prowar

0|0
    0|0
  • protein ihtiyacını takviye etmek için kullanılır

0|0
    0|0
  • proteinini tozla veya başka şekilde düzenli alarak spor yaparsan o istediğin düzgün vücuda ulaşabilirsin. mesaj atarsan ayrıntılı anlatırım

0|0
    0|0
  • Hiç gerek yok zaten 5 kilo verceksin boşuna alma

0|0
    0|0
  • bilgisi olan tek benim herhalde

0|0
    0|0
    • ben 3 yildan beri kullaniyorum. Kilo vermek istersen kullanmak zorunda degilsin ama kullansan kötü olmaz günde senin kilona en az 55 gramm protein alsan yeter. zayiflamak istiyorsan kalorie ni düsürmen gerekri

• Sadece karın ve kalça çalışıyor olacağım 3 kilodan fazla vermek istemiyorum o zaman sıska görünüyor çünkü yağ yakıcı bir şey lazım belkide bana tam bilmiyorum mekikle filn pek gitmiyor ama bira göbeği biraz tek sorunum o

• eczanede efedrin diye bir ilac var yan etkisi varmis ama ben daha gr[medim kimsede yan etkisini. ya da ventolin 4 mg al onda hic yan etki yok el titremesi haric. bunlar cok etkili

• kas yapmak için

0|0
    0|0
  • Kilo vermek istiyıraan kullanma. Sadece kas oluşumunu ve büyümesini hızlandırır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Doğal yollardan beslen. Protein tozu kullanımı daha ileriki aşamalarda/ diyetisyen uygun görürse belki olabilir. Cardio yap.

0|0
    0|0
    • Protein zaten dogal bir besin takviyesidir besinlerden alamadigin protein ihtiyaci toz ile karsilanabilir ve spor yapan bireyler icin toz daha pratiktir ve kaloriside cok dusuktur

• Eskiden birkaç branş dışında tutup da supplement takviyesi ve gym idmanları verilmezdi. Savunma sporlarının yapıldığı dojolarda bile en kalitelilerinde birkaç bodybuilding istasyonu bulunurdu ki onlar da senseinin seni tabii tuttuğu idmanın yanında fıs kalırdı (yetersizdi). Özel doktorun genellikle check up yapar ve gedik varsa ona göre ilaç verirdi. Geri kalan beslenme ve uyku düzeninden hep biz sorumlu tutulurduk. Tansiyonum düştü diye koçumdan yediğim o azarı asla unutmam.
      Istediğin kadar kendi alanında bilgili ol, sporun her branşı kendi çapında derya denizdir. İş kimya'ya geldiğinde de o alandaki akademisyenler sporculardan daha öndedir bilgi olarak ve gelip gidip kafalarını şişirdiğim akademisyenler ve doktorların şu an kulakları çınlıyor.
      Seninle sidik yarıştırmak gibi bir derdim yok. Profesyonellik kendinle yarışmak demektir. Bir konuda hatan düzeltildiğinde (ki kendini doğru ifade edememiş de olabilirsin) saldırmak zayıflıktır.

• Whey'in sadece işlem görmüş toz ürün olduğunu söyleyerek beni yermeye kalkıyorsun ki azmimi ve başarılarımı sana kanıtlamak zorunda değilken tutup beni beginner bile olmamakla aşağılamaya kalkıyorsun (hangi hadle). Sonra bakıyorsun ki hatun biliyor; bu sefer ifadelerimi çarpıtıp üste çıkamaya çalışıyor, "asıl whey doğal değildir" derken "tamam whey doğal da bulunur ama yüzdece şöyle böyle.. isolatelerde daha çok protein vardır" çevrimine giriyorsun. O da yetmiyor, madalya kapışması bekliyor "come at me, yo!" çekiyorsun:)) just relax...

Yükleniyor...