Doktor var mı ya da anatomi bilen :D?

Nasil dik durabilirim? Belim kamburlasmis hafif dik durmak istiyorum ama sanki yine kamburluk var gibi bir de bişey soracağım belli bir yaştan sonra bu kamburlasma düzeltilebilir mi ve nasıl düzeltilir? Bu arada yaşım 20

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Açılın açılın ben doktorum kimi öldüreceğiz 🤔 şaka bir yana böyle bir hastalığın tedavisi var elbette ama bunu sanal alemde ki insanlara soracağına ilk önce bir ortopedist e gerekirse oradan da fizik tedavi uzmanına gitmeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Hastalığım yok çok şükür ama çok eğik duruyorum :/

• Tamam o zaman çook çok geçmiş olsun biran önce kurtulman dileği ile tüm ilaçlarından 😉

• Amin inşallah hayirlisiyls

En İyi Kız Görüşü

• Yapilan yorumlari sakin dikkate alma. öncelikle ortopedist bakmaz buna fizik tedaviye eğitmen gerekiyor. fizyoterapist bile hemen bakinca birşey diyemez. öncelikle tomografi cektirmen lazim. skolyoz var mı yok mu diye. ardından egzersiz ve destekleyici korse verir hepsi bu. geçmiş olsun ilerlemeden müdahale etmen gerekiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Postürün bozulmuş. Fizik tedavi lazım

0|0
    0|0
  • Kendini fazla zorlamayacak şekilde ters mekik çekmeyi deneyebilirsin, ek olarak otururken veya yürürken dik durmaya özen göster. Mutlaka azda olsa faydasını göreceksin.

0|0
    0|0
    • Ters mekik mi denerim belli bir yaştan sonra düzeliyor mu Öyle bişey var mo yani

• Bildiğim kadarıyla kamburluk kalıcı bir durum değildir, yaşınızda henüz genç. Düzeltirsiniz.

• Egzesizleri var var git bir fizyoterapiste versin.

0|0
    0|0
  • ilk önce bir ortopediye git sorun var mı baksınlar.

0|0
    0|0
  • Dik otur dik yürümeye çalış dik uyu 😄

0|0
    0|0
  • Ben doktorum açılın neyin var kızım şikayetin nedir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gecmis olsun cok duztemezsin ama bazi egzersiz ve davranislarla duzeltebilirsin. arastir

0|0
    0|0
  • İnsan anotomisinin en mükemmel orantısı 1.80 dir.8 adet başa isabet eder kadınlarda ise 7 buçuk baştır. Boyun 1 buçuk eller yüzün saç kısmından çeneye kadar büyüklükte ayaklar ise baş büyüklüğündedir. İnsan anotomisinde tahta gibi dümdüz durulmaz

0|0
    0|0
    • Tahta gibi dümdüz değil belli kıvrımlar var zatrn ama kambur da durmak istemiyorum kifoz lordoz olmasin sonra

• Siz bize insan çizimi yaparken uygulanan standart insan anatomisi bilgilerinden bahsediyorsunuz, sorulan soru o değil.

• Neyden bahsettiğimi biliyorum neyi sorduğunuda burdaki espriyi anlamadınız

Yükleniyor...