Demokrasi Hakkında Ne düşünüyorsunuz???

Demokrasi hakkında ne düşünüyorsunuz? İnsanın sınırlı olan aklı ve sınırlı olan bilgisinin bir ürünü müdür? Bir şeyin neyin doğru neyin yanlış olduğuna insanlar karar vermeli midir? Sizce Neyin doğru neyin yanlış olduğuna Tanrı'nın kanunlarına göre mi yaşamalı? Ama bu seferde insan aklını kullanmaz ve gelişmez gibime geliyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz

1|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• doğru nedir ? kime göredir ?

sana doğru gelen bana yanlış gelebilir...

ama allah kuralı koymuş...şunlar şunlar yasak diyor...eee akıl da vermiş...gerisi sana kalmış...

kur-anı anlasak ve ona göre yaşasak ...hayat o kadar güzel olacak ki...ama kapitalist düzen buna karşı...maalesef...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• felsefe..felsefe..felsefe..

bence Tanrı doğruları biliyor ama bizden gizliyor;) kendi kendimize bulmamızı istiyor bunun için beyinde vermiş ancak biz onu cinsellik, sahtekarlık, kategorilerinde; kapitalist, komünist düzenlerde harcadık...;)

0|1
    0|0
  • ülkemizde demokrasinin olmadığını düşünüyorum

insan beyninin sınırlı olmadığını düşünüyorum

bir şeyin doğru ya da yanlış olduğuna kişi kendi karar vermeli yani herkesin doğrusu yanlışı kendine diye düşünüyorum belli standartlar olmamalı

Tanrının kanunlarına göre yaşayıp yaşamamak da bir seçim hakkı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • herkes kendi karar vermelidir ve kararları bir ortak hedefte buluşturabilmeli..aslında sanıldıgı kadar çok seçenek yok ara yolları ve dalları azaltırsak eger..insan uygulayıcıları aşabilirse eger, tanrı insanı geliştirir..belki istedigi bile budur.

0|0
    0|0
  • Doğru, yanlış diye bir şey yoktur bunlar insan uydurmasıdır. O yüzden insanlar belirli kurallar içerisine koyulmamalı.

0|0
    0|0
  • tc nin yonetim seklidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Peki bu Tanrinin Kanunlari gercekten Tanridan geldigini nerden biliyorsunuz ? Peki bunun hepsi uydurma olsa ne yaparsiniz ?

Ve en önemli olan bu Tanrini kanunu ile yönetilen ülkelerin vatandaslari, o ülkelerde kacip Demokratik ülkelere gitmeleri ya da gitmek istedikleri hakkinda ne düsünüyorsunuz ?

Bu Tanrinin Kanunlarinlan yasayan ülklerer son 1400 sene icinde hic bir gelisme yapmayip , demokratik ülkelerin icat ve gelismeleri sayesinde yasadaklarini nasil buluyorsunuz ?

Yada siz bu ülkelerde 1400 seneden beri Tanrinin kanunlari yanlis uygulandigini düsünen insanlardan misiniz ?

Tanrinin kanunu isteyen insanlar cocuklarini Tanriya inanmyan kisilere Egitime göndermeleride tuaf degil mi sizin icin ?

Evet bu Tanrinin kanunlari benim icin süper , bende diger insanlar gibi Demokratik ülkeyi barakip tanrinin kanunlariya yönetilen ülkelere gidicem.

(Biraz yavas olan arkadalarimiza : Cevapimin so bölümü sarkazm)

Saygilar

0|0
    0|0
  • demokrasi;

ne kadar insanlarda iyi bir duygu çağrışımı yapsada, amacın çoğunluğun oyu olduğu gerçeğine dayanarak bir koyun sürüsü yaratıp çoğunluğu ele geçirenin, her türlü at koşturmasını, karşı görüşü savunanları adil olmayan yöntemlerle yerle yeksan etmesini, devleti oluşturan bütün kurumları ele geçirerek kendini ülkenin efendisi yerine koyup akla gelmiyecek farklı şekillerde çalıp çırpmasını, gücü elinde bulunduranın kendine göre yorumladığı, son 10 yılda bir çok şekilde işe yaramazlığı tecrübelerle tespit edilmiş yönetim şekli.

0|0
    0|0
  • demokrosi eşitsizliğin yasal eşitlilik hali özellikle ülkemizde yasalar sınırlayıcı yadakesin noktalara sahip olmadığından azımızda bir demokrasi gözlerimiz yumuk dolaşıyoruz

0|0
    0|0
  • Demokrasi koca bir yalandır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...