Spor yaparken sürekli esnemek?

ne zaman spor yapmaya çalışsam sürekli esniyorum çok sinir bozucu bir durum neden olur bir fikriniz var mı?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Esnemek, aslında zannedildiği gibi uykusuzluktan falan olan bir şey değil, esnemenin asıl sebebi oksijen eksikliğidir. Zaten uyumadan önce kalp kan basıncını düşürür, yani giden kan azalmış olur, dolayısıyla kan oksijen taşıdığı için vücuda giden oksijen de azalmış olur. Bu yüzden uyumaya yakınken esnemeye başlarız. Şimdi sen spor yaparken esniyorum diyorsun, bu da oksijen eksikliğinden oluyor demektir. Eğer çok dar alanda yapıyorsan açık alana ya da geniş yere çıkmaya çalış, yok eğer içerideki hava yetiyor diyorsan kansızlık problemin olabilir git bir test yaptır, dediğim gibi oksijeni kan taşıyor. Eğer o da yoksa aklıma en son gelen şey de şu; kimsenin başına gelmesin tabi ki ama belki orak hücreli anemi olabilirsin. Bu doğuştan gelen kalıtsal bir hastalıktır sonradan olabilecek bir şey değil yani, belki biliyorsundur, bu hastalıkta da kan hücreleri normalfe olduğu gibi yuvarlak değil, orak şeklinde olur. O yüzden kanın taşıyabileceği madde miktarı azalır, dolayısıyla oksijen miktarı da azalır. Kan hücresini çanta gibi düşün yani. Yuvarlak olan daha büyük işte, daha çok taşıyor. Üçü de değilse ne bileyim ciğerlerinin hacmi daha küçüm olabilir herkes bir değil sonuçta. Ama ben kansızlık testi yaptır derim bizim kadınlarımızda çok var kansızlık, senin de sorunun odur muhtemelen.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...