Karın kasları? Karın kasları?

1 60 boya 50 kiloyum. Kilomun çoğu kas, düzenli spor yapıyorum. Haftada 3 gün salonda, 2 gün evde olmak üzere sıkı çalışıyorum. Nitekim karın kaslarım oldu. O çizgi baştan aşağı belli. Ama çok derin değil, çok az da değil. Fakat instagramda modellere baktığımda bazı modellerin aşırı belirgin oluyor. Ve ben birşeyler yiyip içince o görünürlük kayboluyor, buna sinir oluyorum. Ben de her daim kaslarım gözüksün istiyorum. Ama bir arkadaşım dedi ki, sen onları hep öyle mi zannediyorsun mutlaka karınlarını içine çekiyorlardır takılma bu kadar sporunu yap geç dedi. Arkadaşıma hak vermedim değil. Yağ oranımın %15-16 arasında olduğunu düşünüyorum. Sorum, arkadaşıma hak vermeli miyim yoksa bir 5 kilo daha versem istediğime tam olarak ulaşabilir miyim? Yorumlarınızı bekliyorum..

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Karın için en önemli şey diyettir. Tuz ve yağı tamamen bırakmalısın ödem yapar, bol su tüketmelisin deriyi daha parlak gösterir ödem atmana yardımcı olur.
    Spor yaparak sadece kasların gelişir belirginlik için diyet şart

1|0
    0|0
    • diyet değil de sağlıklı besleniyorum yani protein ağırlıklı besleniyorum, tükettiğim yağ da zeytinyağı o da yeteri kadar... şeker falan tüketmiyorum zaten.

• Ne kadar oldu başlayalı

En İyi Kız Görüşü

• Yediğin zaman miden şiştiğinden gözükmüyor. Arkadaşını dinle derim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• onlar 6-8 kilo dumbelle agirlik calisiyor ve cok iyi diyet yapiyorlar. herzaman cardio antrenmanlarini yaparlar ve en onemlisi onlarin yag orani %12

1|0
    0|0
    • ben de 4 kg ile falan çalışıyorum bazen 6 kg... Yorgunluğuma ve kas ağrıma göre değişiyor kullandığım ağırlıklar. Yağ oranımı azalatmak için hiit yapıyorum

• birkac ay devam et ve sinav cekmeye bak. karin bolgende degisiklik hissedersin

• Profesyonel olarak bu işi yapamıyorsan fazla kasmana bence gerek yok. Dediğin sporcuların o pozları verirken kendilerine göre bazı hileleri de olabilir.

0|0
    0|0
  • biraz protein takviyesi yap çalışmaya aynı tempoda devam et.

0|0
    0|0
  • arkadaşın haklı. spor tempona aynen devam et biraz da ağırlık artır

1|0
    0|0
  • Sıkı bir programın var ama bunu ne zamandan beri uyguluyosun?

0|0
    0|0
    • 6 aydır fitness yapıyorum ama bu yoğun tempoya 2 haftadır girdim. Önceden 3 gün spor yapıyordum baktım yetmiyor yaza doğru arttırayım dedim ben de.

• teşekkür ederim. beslenmem düzenli aslında protein ağırlıklı besleniyorum, yağı zeytinyağından alıyorum, zararlı yağlar tüketmiyorum. ama vücudum bu düzene çok alışmasın arada bir şaşırsın diye de ayda bir cheat meal dedikleri şeyi yapıyorum. aslında üst karında yağ neredeyse çok az, alttakiler de gitti ama şişkinlik olunca o düzlük gidiyor işte sanırım onun için de biraz daha cardio yapmam ve karın çalışmaları yaparken ağırlıkları arttırmam lazım..

• Yani şöyle bişeyde olabilir yediğin yemeği çok yersen karnın illaki şişecek sonucta kaslar esniyor ona göre yediğin miktarı azaltıp öğünleri sıklaştırabilirsin bu da işe yarayabilir. Rica ederim

• Fiziğini görmek isterdim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Düzenli olarak her gün yapmalısın. Yediklerine dikkat etmelisin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...