Evde bulunan mobilya ve koltukların değişme zamanı!

Bugün valideyle, gezmediğim tükkan pakkal ve çakkal kalmadı.Bu ay evin tadilatı var. İki banyo, tuvalet, mutfak ve ara antre... "Evim Şahane" adlı programı izledikten sonra bilinmeyen bir güç beni Tekzen'e yönlendirdi. Seramiklerden tutun da boyalara kadar, ahşap malzemelerden,oturma gruplarına, birçok alanı gezdim. Ev tadilatını anlarım eyvallah'ta biz bu koltukları alalı 4 sene oluyor be hacım, yazık değil mi? Ne gereği var bunları değiştirmenin? Daha garaj da 2 çift koltuk, kanepe ve vitrin yer almakta. Hatta o garaj da bulunan malzemelerle bir çift dünya evine girer...

Benim hayat felsefem, görüş açım alınan bir meta'nın hakkı rahmetine kavuşana kadar sürdürülebilmesidir. Ne zaman ki ayağı tökezledi, son nefesini vermeye yüz tuttu işte o zaman değiştiririm. Oğlum, benim 2 yıllık çoraplarım, iç çamaşırlarım var lan lastikleri sünmüş " seher yıldız " marka... G..deki kotlar senelik gerisini sen düşün.

Bu tüketim çılgınlığı değildir de nedir?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Tüketmek için üretmek de lazım arada..Bu eziyete katlansak har vurup harman savuramayız ama..Gel de anlat.

Tüketimin üretimden daha cazip olduğu bir dünyaya doğduk Mayakovski :/

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ucuz diye idare etsin simdilik diye alindiysa hani bazen cok paramiz olmazda olana kadar idare etsin lazim deriz. Bence o zaman sorun yok. Ha keyfe degistiriyorsa bilemem. 4 senede az degil kadin icin. Evde en cok kadin duruyor sonucta. Para durumunuzu zorlamiyorsa gonlu olsun nolcak mezara mi goturcez sanki parayi :) o garajdakileride bagislayin ya ihtiyaci olan vardir :D

0|1
    0|0
  • Ne güzel anlattınnn sennn öyleee yaaa bir gel sarılak

0|1
    0|0
  • :) haklısın.

yeni koltuk alma bence de. koltuk kumaşı alıp diktirebilirsin. ya da evim şahane programına katılmalısın biz de ailecek sizi izleriz.

0|1
    0|0
  • Yazı bölümü açılsa da yazsan. Aslında sen bunu bir erkek beyni ile düşündügün icin böyle diyebilirsin. Fakat kadınlar bisey alırken bunu üretim tüketim diye düşünmez sadece alım ve sahip olma hazzını yaşarlar

0|1
    0|0
    • Evet, sanırım ben bayağı ince düşünüyorum ama var bende cimrilik ne yaparsın.

• Paran varsa sorun değil bence ya :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• hocam mobilyaları değiştirin ya kan ağlıyoruz.. :D

0|1
    0|0
  • Filmler, diziler, reklamlar, ünlüler, egoizm, vb şartlar daha küçücük çocukları bile marka giymeye ya da özenli giyinmeye itiyor. Bu tarz şeylere aldırmıyor ve moda denen şeyi hiç takip etmiyorum. Ve bu yaptığımın doğru olduğunu düşünüyorum..

0|1
    0|0
  • Harbiden çok haklısın. Ama şöyle de yapabilirsin, yapacağın dizaynı/dekorasyonu eski mobilyalarına uydurursun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...