Neden herkes Fb'den nefret ediyor?

Dünkü olayla ilgili sormuyorum sadece genel olarak soruyorum. Fenerbahçelilerin yıllardır kendine sorması gereken soru bu. O bitmek bilmeyen gereksiz egolarıyla hemen ezberledikleri şekilde Başarılıyız da ondan diyecekler Bir Beşiktaşlı olarak bunu açık yüreklilikle söylüyorum Türkiyenin sportif anlamda en başarılı takımı Galatasaray. Her kupada üstünlükleri var avrupada en çok bilinen takım ama bu kadar nefret edilmiyor. Tamam sevmeyeni çoktur ama nefret edilmiyor.

Neden Bjk ve Fb şampiyonluğa yarışırken herkes Beşiktaş olsun istiyor. Benim hayattan öğrendiğim şudur. Eğer 20 kişi 1 kişiden hoşlanmıyorsa %99.9 sorun o 20 kişide değil nefret edilen 1 kişidedir. Fb eğer diğer kulüpleri tehdit etmeye devam eder, Biz cumhuriyetiz. Ligten çekiliriz siz fakirsiniz falan şeklinde kibirli bir şekilde yoluna devam ederse her stat Trabzonspor stadı gibi olacak. Hıı bu bir tercih meselesidir. Ben yoluma yalnız takılırım ama huyumdan da vazgeçmem derseniz o zaman yalnız kalınca ağlamayacaksınız.

1|0
6|19

En İyi Kız Görüşü

• Başarılılar her zaman kıskanılır başarımıza başarı katmak istemedikleri için kıskanıyorlar o yüzden de sizi destekliyorlar başka bir nedeni yok yani ayrıca o kadar yazmışsında gerçekten sorunun fenerbahçe mi olduğunu düşünüyorsun ben bile diğer takımları aynı oranda sevmezken ts den nefret ederim özellikle o kadar iğrenç taraftarları var ki kendi oyuncularına bile ıslık çalıp ana kız sövüyorlar. Mesela : Volkan Şen, Onur kıvrak..

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sorudaki başlığın cevabı şu; her bir büyüğe rakip olan, maddi anlamda, sportif anlamda ve her "kulvarda" iyi ilerlemesi, çalkantılar yaşaması ve taraftarının da hep en iyiye hep ünlü yüzlere alışık olması Fenerbahçe'yi malesef herkes için tek bir düşman haline getirdi bence. Halbuki; Galatasaray'dan bahsederken avrupada en çok bilinen diyip bunu da Uefa kupasına bağlamışsınız, ben bugün Galatasaray'lıların yerinde olmak istemezdim. Bir tek Uefa kupası nasıl bu etkiyi bırakabiliyor insanlar üzerinde ciddi mânada şaşkınlık verici bu. Aykut Kocaman Uefa'ya çok yaklaşmıştı; hem de o kadro ile. Sağolsun baskanımız ve aralarında oluşan husumet işi nerelere getirdi. Yani diyeceğim; Kocaman alsa idi kupayı; bugun buradaki postunuz acaba ne durumda olurdu? Sizlerin daha bilinçli ve kaliteli izleyici olmanız gerekiyor; uygun olmayan bir eda ile aşağılamaya gayret etmrk değil. Yererken kendi takımından örnek dahi veremiyorsunuz

Size saygı duyuyorum; Beşiktaş'ı da çok severim. Fikret Orman'ı da Beşiktaş gibi severim; taraftar gurur duymalı onunla. Beşiktaş'ın şampiyonluğunu insanların istemesi kadar normal ne var acaba? Galatasaraylılar Fenerbahçe mi olsun isteyecekler? Trabzonsporlular bir kaşık suda bogacakti futbolcuları geçen mac, onlar mı istemeyecek Beşiktaş'ın şampiyonluğunu? Her biri Fenerbahçe'nin rakibi ve kimse de Beşiktaş ile rakip olmamaıştır bugüne dek (birkaç istisna dışında). Peki bu durumda doğal olmayan ne var?

Beşiktaş şampiyon olursa alkışlarım; Beşiktaş da Galatasaray da Avrupada oynarken çıkar destekler; hatta maçına giderim. Biz böyle gördük; yapmışlığım vardır defalarca, ve gurur duyuyorum bununla. Bu seneki sevincim Beşiktaş'ın yıllar sonra hakettiği gibi oynamasıdır; ama üzüntüm Galatasaray'ın bu durumlara düşmesi ve Fenerbahçe'nin haketmediği futbolu vermesi taraftarına. Umarım seneye; 4 ! büyüklerin dördü de şahane futbol oynar. Bu yaşanılanlar ve ligi haketmiyor bu ülke...

Saygılar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Fb nin olduğu her yerde şiddet ve olay var. Adamların olaysız maçı olmuyo. Beşiktaşlıyım ve sportmen davranış sergilendiğini düşünmüyorum. Hem taraftarları hemde kadrosundan teknik direktorune kadar hepsinde bir şiddete yonelme sozlu ya da fiziksel olarak tahrik ederek ya da tehdit ederek bir yerlere varmaya çalışma davranışları ile çok itici ve sevmememe sebeptir.

0|1
    0|0
  • Ben etmiyorum

0|1
    0|0
  • Kim nefret ediyor bizim sevgimiz takımımıza yeter :) Gerisi çokta önemli değil :)

0|2
    0|0
  • O egoyu hak ediyoruz çünkü. Dediğin gibi biz mi cumhuriyetiz.

0|2
    0|0
  • ne boklubahceyi ne taraftarını ne de atarli başkanını sevmiim,)

1|1
    0|0
    • yine de ne olursa olsun 20 milyon taraftarı olan bir kulübe o şekilde hitap etmek doğru değil. Ben de sevmem ama ayıp yani o üslup

• ayibin yolu o takımda kayıp kardes.

Erkekler Ne Diyor 18

• Bence futbol oynamak yerine siyasi şova dondurmeye çalışıyorlar olayı her seferinde o değilde Fenerbahçe taraftarının çoğunda şu kafa var Galatasaray kimle oynarsa oynasın yabancı Gsyi desteklemem kafasında yenilirsiniz diye alay geçme falan Türk takimi olarak görmüyorlar falan açıkçası Galatasarayi çoğu zaman bu kadar kimdarlik var Ama bir Galatasaray taraftarı gerçekten futbol aşığı ise Fenerbahçeyi destekliyor Dışarda oynadığı zaman bende Destekliyordum çoğu zaman çirkin soylevleri duymaya başladıktan sonra destegi bıraktım...

Gerek takım yöneticileri gerekte maalesef tarafları eğlenmeyi de bilmiyor üzülmeyi de hep bir çalışma cirkeflik hep bir soyutlama kendini üstün görme var...
    Yılların Fenerbahçesi , Galatasarayi , Besiktasi ve Trabzonsporu bence rekabet anlayışını dengede tutmalı...

0|0
    0|0
  • 1-şikecileri kimse sevmez
    2-aziz Yıldırım
    3-adaletsizlik
    4- emre beleş ayi volkan vs caner
    5-Trabzonspor un hakları yenildi
    Avrupa ya gidemedi dye 4 lu final oynatildi aziz Yıldırım tupcu ortakligyla
    Yabanci kuralini yine bu skeciler koydurdi 17 takim hce sayilarak okadar zarar
    Daha cok var kisa kestm...

4|2
    0|0
  • Çünkü Fenerbahçe taraftarının, "Biz süperiz, kimse yenemez." diye bir egosu var. Fenerbahçe Cumhuriyeti diye bir saçmalıkları da var tabi. Hangi Fenerbahçeli arkadaşım olduysa hepsi kavgayı seven tiplerdi. Galatasaray tarafı genelde efendi tiplerden oluşuyor. Diğer takım taraftarlarına göre daha az kavga çıkarıyor. Beşiktaş da çıkarıyor ama egoları yok. Sonuna kadar sevdi mi seviyor takımını.

0|1
    0|0
  • Ego kibir , tek başına cumhuriyet , şike , tehdit ne ararsan var. Evlat olsa sevilmez

1|0
    0|0
  • Bence de insanların fb'den nefret etmesinin en büyük sebebi kendilerini ayrı bir tarafa koyup (fb cumhuriyeti, biz bize yeteriz gibi sloganlarla) ayrıştırıcı bir tutumu sergilemeleri ve bunu yöneticisinden taraftarına kadar yapmalarıdır.
    Bu durumda da her yerde benzer tutumlar yaşamaları normal...

0|1
    0|0
  • dün trabzonspor hata yaptı..
    çıkacaklardı stadın dışında polis arabasını ters çevirip yakacaklardı..
    o zaman kimse bu kadar üzerine gitmez, ceza da almazlardı..

0|1
    0|0
  • Neden Nefret ediliyor biliyormusun sen ve senin gibiler algı operasyonu yaptığı için ama olsun biz böyle daha keyif alıyoruz ayrıca SPORTİF ANLAMDA BAŞARILI DEĞİL galatasaray SADECE FUTBOLDA EN BAŞARILI KONUMDA şu an. Fenerbahçe gerçek anlamda spor kulübü ve sadece futbolda değil diğer branşlardada en başarılı kulüptür. Sen her sene 1. ve ya 2 ol bakalım senden nefret ediceklermi etmiceklermi :) boş boş algı yapmışın anca bu yüceltir bizi. nefret ederse herkes bizden. herkesin nefret etmesini kaideye alır siz tek biz hepimiz deriz :)

0|1
    0|0
  • Mafyalikla spor yurumez anlamadiklari icin sportmenlige aykiri

1|1
    0|0
  • Meyve veren ağaç taşlanırmş

0|2
    0|0
    • İşte klasik ezbere bir Fbli cevabı Gs meyve vermiyor mu? Başarı olarak Fbden daha iyi değil mi neden o taşlanmıyor?

• İşte bu yüzden fb sevilmiyor #soran cevabın burda 😄

• Yüzüncü yılında şampiyon olduğumun çocukları sizi 😂😂 bulunduğunuz duruma bak hala fenere laf atıyorsun. Allah yardımcınız olsun lan ne hale geldiniz öyle 😂😂 beraberliğe bile davul çalar oldunuz!

• Haha güldürdün. Sportif anlamda en başarılı galatasaray diyosun. Bak bakıyım voleybola basket bol kadıblar erkeklere futbola. Galatasaray sadece futbolda iyi. Fenerbahçe basketbolda kadınlar ve erkeklerde euroleague de. İki sene euroleague e kalan tek türk takımı fenerbahçe. Objektif olun az.
    Nefret etmeniz kıskandığınız anlamına geliyor. Kabullenememeyi bırakın

0|0
    0|0
  • Gayet guzel ozetlemissin zaten herseyi dostum cevapta soruda gizli zaten :)

0|0
    0|0
  • Aziz YILDIRIM o takımın başında olduğu sürece hep Fenerbahçe'den nefret edilecek.

0|2
    0|0
    • Bence de en önemli etken Aziz yıldırım İnsanlar Fenerbahçeyi sevmesin diye her şeyi yapıyor

• Katılıyorum, Fenerbahçeyi itici kılmak için elinden geleni yapıyor.

• Sevmem

0|1
    0|0
  • Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü ne kupa büyüklüğüdür, onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte;adı konamaz. (İslam Çupi)
    Bunu söylediğim egoistlikse evet egoistim :)

0|0
    0|0
  • Bence nefret kısmı doğru Fenerbahçeyi taraftarı dışında seven sempati duyan yok nefret var bende de öyle

0|0
    0|0
  • Senin saydığın nedenlerin üzerine bir de aziz yıldırımı ekleyince neyini sevelim fenerin :)

0|0
    0|0
  • Şerefsiz bir camia da o yüzden

1|0
    0|0
Yükleniyor...