Mona Lisa'nın Gülüşü Neden Özel?

Leonardo Da Vinci'nin en meşhur eseri Mona Lisa'nın gülüşü neden özel?Herkes bu kadının gülüşüne takmış gidiyor.Ayrıca kimisi hamile diyor kimisi dişi kırık kimisi yüz felci geçirmiş diyor.Siz ne düşünüyorsunuz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Mona lisa resmi en büyük fenomen halen daha tam nedir çözülemedi. Gülüşünde yatan sır tam gülmemesi bir elinle yarısını kapattığında gülümsemeyi görürsünüz diğer tarafında daha durgun bir dudak yapısı. Bayanın yüzünün kime ait olduğu hala gizemli. Birinci teori Gherardini Ailesi'ne mensup birisiydi ve tüccar Francesco del Giocondo'nun eşi olması. Ama resim yarım kalıyor ve Leanorda da vinci seyahet ederken bu resmi ya kendisine aynada bakarak tamamlıyor ya da yardımcısı ve sevgilisi "küçük şeytan" Salai kullanıyor. Ayrıca Resmin arkasındaki perspektif sağ ve sol açılardan farklıdır. Bu da resme derinlik ve 3 boyut kazandırır.

Erkekler Ne Diyor 10

• ben birşey demiyorum, herşey ortafda

• aşağıda belirtilmiş bir tarafı gülüyor bir tarafı ağlıyor diye öğrenmiştik ilk ama bakınca o kadar kesin ayrım yapamıyorum ben

• Aslında yüzü ifadesiz gibi ama duruşu gülüyormuş gibi gösteriyor fakat arka tonun kasveti olayları değiştiriyo. ayrıca mona lisanın kim olduğu da tam olarak bilinmiyor. tüccarın kızı olduğunu söyleyenler var.Ve mona lisanın leonardo davinci olduğunu söyleyenler de var ki bir portresinde bunu denemişler açıkçası biraz öyle. Ve mona lisayı son teknolojilerle yakınlaştırmışlar ve ne bir fırça ne de bir parmak izine rastlamışlar orası da muamma ve aslında o tablo tam olarak bitmemiş yanış hatırlamıyorsan 1500lü yıllarda yapıyor ve gittiği yerlere kendisiyle de götürüyor bu tabloyu. ama her haliyle şahane.

• kımden hamıle davıncıden mı acaba ?

• olur olur bir insan portresini çizdiği bir hanıma aşık olamaz mı ?değil mi yaaa?

• olabılır tabı fotoğraf cekıcem ayağına ısı pısırmısler gorumusun tam foto cekmısler

• hem gülme hem hüzün var o gülümseme de.

• Çünkü o mimiği fırça kullanmadan, çıplak elle yapmıştır abisi. Tablo o yüzden bu kadar değerli.

• bir tarafı gülerken diğer tarafı hüzünlü oldugu için :D böle bir ifadeyi her ressam çizemez

• Gülmek ile gülmemek arasında, çok naif bir ifadesi var ve sanırım bunu, aynı fotoğraf gerçekliğinde hissettirebilmek çok zor. O yüzden mükemmel bir tablodur diyebiliriz..Şimdi, entel-dantel konuşmayı bir kenara bırakırsak, misafire gelmiş çay içen, tonton yaşlı teyze naifliğinden hallice bir gülüşü var işte..

• naif plastik sanatlarda eğitimini almadan yapan kimse demek diye biliyorum.siz hangi mana da kullandınız.ayrıca alakanıza teşekkür ederim

• Naif hani.

Fazla kırılgan, fazla hisli ve fazla saf..

• öğrenmiş olduk siz o anlamını biliyorsunuz ben bu anlamını

• Da vinci mona lisa nın dudakları birleşsin diye beklerken 12 sene geçmiş..kadın işte susmuyo kivik vik cik cik..Ömrü çürümüş adamın.

• Bende sıradan bir resim değil.. Arka planına detaylı bakıldığında çok farklı simgeler bulunduğunu anlatıyorlar. Ve yüzünde buruk bir ifade var ve yüzünün iki bölümü farklı olarak çizilmiş.

Kızlar Ne Diyor 3

• yüzünün bir tarafı gülerken diğer tarafı ağlıyor diyebiliyorum

• link burda şifreden bahsediyor

• Mona Lisa 'nın yüzü altın orana çok yakın diye biliyorum .Ayrıca yüzündeki duyguları bilgisayar yazılımıyla incelediler , yanlış hatırlamıyosam %83 oranında yüzünde mutluluk ifadesinin olduğu saptanmıştı .

• Aslında kadının gülüp gülmediği de belli değil.

Yükleniyor...