Bugün Trabzon da yaşanan olayların nedeni?

Bugün Trabzonspor maçında yaşanan olaylar gerçekten hepimizin sahalarda görmek istemediği olaylar. Ama burada suçlular sadece sahaya giren taraftarlar da değil buzdaginin görünmeyen tarafında senaryolarıni yazıp, kendi oyunlarını keyifle izleyenlerdir. Şimdi size yaşanan olaylarının nedenini olabildigince kısa özetlemeye çalışayım

Bundan tam 5 yıl önce şike davası başladığında Şenol Güneş "adaletin olmadığı yerde anarşi başlar" demişti. O zaman ki siyasi liderler ve tff yetkilileri (halbuki üstün zekalari ile meshurdurlar (!)) bunu gormezden gelmişti. Ama yaşanan olaylar Şenol Güneş in 5 yıl önceden bugünleri nasıl ongordugunu gözler önüne seriyor.

Peki olaylar nasıl gerçekleşti.
1. 3 temmuz 2011 de Türkiye şike davası ile calkalaniyor. fenerbahçeli bir çok yönetici ve anadolu takımlarından futbolcu bu kapsamda göz altına alınıyor ve birçoğu hapis cezasına carptiriliyor. Ama fenerbahçeye ceza vermeyi hiç bir siyasi parti goz önüne alamadığı için futbolda bamyaya yasası değiştirilerek meclisten jet hızıyla geçiyor. Daha sonra olayın ne kadar vahim olduğunu anlayan mehmet ali aydınlar fenerbahçemi küme düşüremem diyerek görevinden istifa ediyor ve yeni tffnin başına şike davasında yargılanan Yıldırım Demirören geçiyor (muz Cumhuriyetlerin de bile olmayan adalet anlayışımızi anlamıssinizdir umarım). Yıldırım Demirören in önderliğinde 15 klübünde katkısı ile (Bursa Galatasaray ve Trabzonspor hariç) gerekli düzenlemeler yapılıyor ve Fenerbahçe ceza yemekten kurtuluyor.
2. TFF nin ve siyasilerin çabaları ile ceza almaktan kurtulan fenerbahçe uefa nin adaletin den kacamiyor ve Avrupa kupalarindan toplamda 3 yıl men ediliyor. Trabzonspor taraftarı en azından hakkı olanı avrupa da elde ettiği için mutlu olsa da Türkiye de Trabzonspor için bir linç operasyonu başlatılıyor. 2011 2012 sezonu ile başlayan bu linç operasyonu 2015 2016 sezonunda tavan yaparak artık tüm spor yorumcularinin da dikkatini çekiyor ve yaklaşık 20 puanimiz gasp ediliyor.

Güncellemeler:
3. Şike sürecinde ve sonrasinda yaşananların üzerine Gökhan Gönül (kanırta kanırta şampiyon olduk açıklaması), Volkan Demirel ve Emre bölezoglu ise saha içindeki davranışları ile yangına körükle gidiyor ve zaten sabır sınırları düşük seviye de olan Karadeniz insanını daha da geriyor
4. Son olarak Türkiye den gelecek adaletten umudunu kesen Trabzonspor yetkilileri hakkını aramak için uefa ya ve Avrupa spor mahkemelerine yöneliyor. Bunun üzerine siyasiler yine devreye girerek şike davasını bu kez tapeleri yok sayarak tekrar gündeme alıyor ve mahkemeden "aaa şike yokmuş, kusura bakmayın" niteliğinde bir karar çıkıyor.

0|0
1|9

En İyi Kız Görüşü

• trabzonun yapmadığı rezillik çıkarmadığı olay kalmadı, haram ettiniz şu ligi insanlara. arkadaşlarım taraftar yüzünden maçlara gidemez oldu. iç savaş çıkarsalar bu kupayı ve şikeyi bahane edecekler.

o yöneticiler hapis cezası almadan, bu trabzon ligden atılmadan çözüm olmaz. 3 büyükler de az dik dursun trabzon ile maç yapmayı reddetsin. yeter be 5 yıl olmuş hala aynı bahane ile ortalığı cehenneme çevirdiniz.

0|0
    0|0
    • Siz şike yapmaniza, polis arabalarını devirip benzin istasyonlarını yakmaniza hatta kendi stadınızi yakmaniza, hakem odası basmanıza ve ırkçılık yapmanıza rağmen hala amatör kümede degilseniz hiç kimse düşmez bu ligden😉

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sene feneri şampiyon yapmak için tüm rakiplerine yapılan katliamdan trabzonda nasibini aldı. Fenere penaltılar veriyolar, yetmiyo bakdı rakip hakeme rağmen hala iyi rakipten birine kırmızı göstermek için devreye giriyolar, kritik anlarda fener lehine kararlar veriyolar ve bunun gibi niceleri. Ben trabzonsporlu değilim. Ama şunu söyliym bu senenin o şike olan sezondan hiç farkı yok. Hatta şikeci başı aklandığı için artık elini kolunu sallayarak istediklerini yapıyolar.

0|1
    0|0
    • Maalesef o şike sezonunda gerçek futbolseverler gerekli tepkiyi göstermediği için bu hale geldik. Artık bu düzen böyle devam ederler. Eğer bu sene çok büyük bir anormallik olmazsa fb şampiyonluğu götürür

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 8

• Valla kardeş, olan o sahaya atlayan pezevenk'in babasına annesine oldu. Futbol bu biri gelir biri gider. Böyle gaza gelip olayların göbeğine atmıyacaksın kendini. Gerisi beni ilgilendirmez. Bana para veren yok. He Fenerbahçe çok hak ipnelikler yapıyor orası ayrı. Sadece Fenerbahçe değil Türkiye'de bir çok takım bunu yapıyor.

0|0
    0|0
    • Bugün ki maça gelecek olursak. Aslında Trabzonspor taraftarı olarak şike davasının en zor dönemlerini tam atlatmistik. Derdimiz sadece ruhsuz futbolcular ve kabiliyetsiz hocaydi. Ama Tff yine is başına geçti ve Trabzonspor ile olan husumeti ile bilinen Bülent Yıldırım i bu maça atadı. Ben de dahil olmak üzere herkesin nefret ettiği bu hakemin maça atanması sizce de anormal değil mi? Trabzonspor forumlarini ve sehrin nabzini biraz takip eden biri bugun ki macta olay cikacagini tahmin edebilirdi. Macin hakemi de görevini layıkıyla yaparak ilk yarıda vermediği penaltı ile zaten patlama noktasın da olan taraftarı ateşlemis oldu.

Tabi ki spor da şiddeti hatta hayatın hiç bir alanında şiddeti tavsiye etmiyoruz ama bunda yaklaşık 10 yıl önce Trabzon da Fenerbahçe Sevilla yi 3 2 yendiginde sevinç çığlıkları atan insanlar (buna bende dahilim) bugün Fenerbahçe den iliklerine kadar nefret ediyorsa bunun sorumlusu sadece o insanlar değildir. İleri goruslulukten uzak, adalet anlayışı sıfır olan

• Önemli değil, herhalde bana da saydırdı dedim :D

• Yok arada tek mantıklı konuşan kişi sen olduğun için senin yorumuna yüklendim😊

• 4-0 gerideyken 90. dk'da hakeme saldıran kahpelerin oyununa gelmeyeceğiz ve..
    https://i.ytimg.com/vi/RJYP_atlCGc/hqdefault.jpg

0|0
    0|0
  • sahte bamyaya davasi sureci olduğunu hala anlayamayanlara bunun sebebinj anlatmak file takla attirmaktan daha zor sahte bamyaya davasini duzenleyenler kodeste 3 temmuzun ahini gs aldi simdide ts aliyor madem. ts o kadar iyidi neden. zirveye yaklasamadi sonralarda her sene 17 si birden Fenerbahçe ye karsi 1 rakip. cikariyor kapistiriyorlar Fenerbahçe dusmanligi hepsini yakacak dahada yikilacaklar

0|0
    0|0
    • Sahte şike davası mi?3 yıl ceza aldınız avrupadan adamlar kafasına göre mi verdi o karari? Tapeler yok sayılarak yapılan yeni yargılama ile de bir güzel gözlerinizi boyamıslar. Zaten aziz babanız ne dese inaniyorsunuz

• aynen oyle sahte şike davasi yenide n yargilama yapildi davayi kurgulayanlar kodese gitti savcı hakimler kacti yurtdisina madem hakliydilar neden durmadilar şike şike vuruyoruz 17nize

• Madem kumpasti neden size bu kumpasi yapanlar bin dereden şu getirip anında futbolda bamyaya yasasını değiştirdiler bir açıklar misin? Neden aklama davasinda tapeleri yok saydilar?
      O savcılar kaçtı çünkü muz cumhuriyetin de kendilernin de suçlu damgası yiyip boş yere hapis yatabileceğini biliyordu. Tıpkı Ergenekon davasında yıllarca hapis Yatan askerler gibi, ama şimdi onlara kusura bakmayın siz suçsuzmussunuz diyorlar

• insAllah Tarabzonu Lig tarihinden silerler.. herseye kabadayilik tasliyorlar.

Fenerbahcenin Stadin kapisi olmaz ONUR bile formasini atip gitti..
    Trabzonspor bitti..

0|0
    0|0
    • Bizde sizin için aynı şeyi düşünüyoruz keşke sizi de silseler de adalet tekrar bu topraklara ugrasa ama olmu yor işte

• Sen bizi merak etme kardeşim, gerekirse biz yeniden kullerimizden doğariz. Kimsenin de bizi ligden düşürmeye gücü yetmez😉. Ama size vurulan şike damgası aradan asırlar geçse de unutulmaz

• bamyaya damgasi olsun veya olmasin.. Super Lig Fenerbahcesiz olamaz, Ama Trabsonsporsuz olur.

• En kötü taraftarları olan takımları açıklıyorum:

1. Fenerbahçe
    2. Trabzonspor
    3. Bursaspor

0|1
    0|0
  • 50 yılda bir şampiyonlupa oynadınız o şike değilde hersene ligde ilk 2 de olan mı şike yapmış güldürme beni.2045 de de siz bunu konuşursunuz biz 6. yıldızı almaya çabalarız aramızda ki fark işte.

0|0
    0|0
    • Yorumun neresinden tutsan saçmalık akıyor. Lecister 100 küsür yıllık tarihinde ilk defa şampiyon olacak, ne yani şimdi onlar da şike mi yaptı. Ya da Chelsea 50 yıl sonra premier ligde şampiyon oldu o da mı şike oluyor.

Ayrıca trabzonspor un superligdeki 41 sezonda 7 superlig şampiyonluğu, 8 Türkiye Kupası, 7 cumhurbaskanljgi kupası, 5 Başbakanlık kupası 1 süper kupa şampiyonluğu vardır. Ve Sizinkiler in aksine bunlar tertemiz sampiyonluklardir. Şike ile 40 tane kupa alsanız ne yazar

• 18 de 17 olmuyor mu 1 yenilgi oluyor ben ne dedim 17 maçta 1 yenilgi aldı demedim mi bence sen biraz kitap oku.

• 18 de 17 demek bir yenilgi almak olmuyor. 18 maçın 17 sinde aynı neticeyi almak demek oluyor. Cahilliginı örtmek için kıvırma yoluna gitmissin ama bu seni Şu an daha kötü duruma düşürdü.

• Okumadım yazıyı fakat yaşanan olayların nedeni cehalet.

0|0
    0|0
    • Okumadan yorum yapan insanın başkalarına cahil demesi de ayrı bir ironi

• Bence ilk başta okumamakla doğru davranmissiniz. Çünkü okumamış haliniz okumuş olandan daha mantikli konuşuyor. Orada iki kere futbolda şiddetin taraftarı değiliz hiç bir zaman yazdım dikkat edersen ve insanların nasıl bu hale geldiğini anlattım.

• tamam kardeşim sen haklısın cahil olan benim.

• Trabzon maçlarından cimbomu ve feneri kolladiklari taraftar dayanamadı

0|0
    0|0
Yükleniyor...