Ateistlere sorum var. Lütfen yardım edin.

Ben de ateistim.

Ama şu sorularıma cevap vermenizi istiyorum.

Ben ölünce varlığımızın devam edeceğine inanmıyorum. Bu yüzden şimdi her şeyi yapıyorum. Ölüm varsa ve tanrı yoksa beni hiç bir şey durduramaz ki. Başkalarının çektiği acıların bir önemi yok ki. Acı çeker ve sonsuza dek yok olur. Şimdi yaptıklarımızın ya da yapmadıklarımızın bir önemi yok ki. Arkadan anılan saygı değer bir insan olmuşsun neye yarar sen hiç bir şey hissetmeyeceksin. İyi bir insan olmuşsun neye yarar ? Ödül yok ceza yok ?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Nasıl olsa fani dünya inancım yok o zaman bu dünyada vur patlasın çal oynasın diyebilirim düşüncesindesin. Neden kurallara uyayım ki diyorsun.

Anlatayım. Eğer herkes senin gibi düşünseydi kaos olurdu. İnançlı olmayan insanlar için bile kuralların ve kanunların bir anlamı vardır. Kısacık ömrünü güzel geçirebilmen için düzen ve dirliğe ihtiyacın var. Eğer günlük yaşarsan ileri de başına ne geleceğini bilemezsin. Halbuki inançlı insanlar bu dünyayı sınav alanı olarak görürler. Ahiret yaşamına hazırlık için girdiğimiz bir testtir bu dünya.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Şimdi yaptıklarımızın ya da yapmadıklarımızın çok önemi var. Kendine ve çocuklarına (ve de başkaları için) daha iyi yaşama koşulları, "daha iyi dünya" yaratmak için kendi çapında bir mücadele vermen gerekiyor. Bunu "ölüm sonrası ödül" için değil, kendi içinden geldiği için ve de yapman gerektiği için yaparsın. Bunu doğaüstü bir güç emretmedi, her insanın içinde olan vicdan ve empati doğurdu. Yaşarken iyi bir insan olarak değer görmek, sevilip sayılmak ve öldükten sonra öyle anılmak aynı şeydir... Dünyada bir iz bırakırsın. Emin ol, ölürken huzur içinde ölürsün

0|0
    0|0
  • Madem ödül yok ceza yok ne anlamı var o zaman bu hareketlerin? Kötüysen arkadan ananla birlikte seni çok anarlar ona göre.

0|1
    0|0
  • Son nefesini verirken saygiyla anilacagin dusuncesi bile rahatlatir insani . Aziz Nesinin hayatini bir okumani tavsiye ederim dinlerle ve tanriyla ilgili kaliplarin tam oturmamis .

0|0
    0|0
  • illa ödül veya ceza için mi yaşamak lazım, önemli olan insan olmanın gerektirdiği şekilde yaşamak, inan veya inanma farketmez, yaşadığın hayatı kendine yakıştırıyorsan ve mutluysan gerisi önemli değil.

0|0
    0|0
  • Ölümü uyku gibi düşün, rüyasız bir uyku... Ödül ceza beklentin yanlış, etiğe insani değerlere duygulara göre hareket ediyoruz.. Vicdan bir yerde.

0|0
    0|0
  • madem haşa Allah'a inanmıyosunuz söylesenize bir canlı nasıl oluyo da yaratıcısı olmadan kendiliğinden var oluyor?

0|0
    0|0
  • ŞİMDİ neden ataistsin? ALLAH'A NEDNE İNANMIYORSUN? indirdiğine neden iman etmiyorsun dediğimde diyeceksinki nerde allah. peki ALLAH BİZE GÖZÜKSE İDİ onu görmeden ibadet etmenin dolayısıyla inanan ve inanmayanların mükafatını nasıl belirleyecekti? bu şuna benzer: bir sınava giriyorsun sınav diyoruz ama sana cevaplarıda veriyorlar ne anlamı kaldı sınavın? ALLAH VARDIR İMANIN ŞARTLARINDAN BİRİSİDE GAYB A YANİ GÖRÜLMEYEN ALEMDE OLAN ALLAH'a İNANMAKTIR.

0|0
    0|0
  • buda ateistliğin geçerliliğinin olmadığının kanıtıdır

1|0
    0|0
  • ateist değili ama

ateist =dogmalara karşı karnı tok, sırtı dik, mantıklı, düşünen, düşünmeyi seven, kavramın ve kavramanın bilincinde olan, yobaz zihniyete karşı, "gerçek islam farklıdır" fırlatmalarına gülüp geçen, dünyada savaşların çoğunun din yüzünden ortaya çıktığının farkına varan, birey veya bireylere verilen isimdir diye düşünüyorum

0|0
    1|0
  • Cehennemde zebanilere anlatırsın meleğim. <3

0|2
    0|0
  • Peki sen Ateist olmayanların yapmadığı neyi yapıyorsun ? Biraz açıklarmısın..

0|0
    0|0
  • işte o yüzden nefis ve şeytan sana her şeyi yaptırıyor

0|0
    0|0
  • sen bana ateistliği açıklasana öncesinde

0|0
    0|0
  • Arkadaşım insan olmanın gereği kendinin ve sevdiklerinin başına gelmesini istemediğin şeyleri başkasınada yapmamandır.Hadi sen inanmıyorsun ahirete diyelim.Peki dünyada görmezmisin yapanın yanına hiçbirşeyin kar kalmadığını.Adalet her zaman saat gibi işlemekte vakti geldimmi hiç şaşmıyor.Anasına babasına kötülük yapanların,İnsanlara zarar edenlerin hiç sonunu görmüyormusun. Şu kötü insanların dünyadaki son zamanlarını bir araştırmanı tavsiye ederim..

1|0
    0|0
  • Ateist olsaydım herşeyi yapardım emin ol.Sende yapmalısın o yüzden bence:D.Biraz klişe olacak senin için belki ama bu evren kendi kendini yaratmamıştır bence.Ben tanrıya inanıyorum ama kitaba inanasım gelmiyor.Herşey o kadar katı ki..

1|0
    0|0
  • bu nedir kiiiii

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hööff

1|1
    2|1
    • höf diyeceğine cevap verseydim arkadaşım

bir de moderatör olacaksın adamakıllı cevap versene

• havan kime senin modsun diye kendini bir şey sanma

• ben modum diye hava atmıyorumda cevabım bu beğenmeyebilirsin bende bir üyeyim cevabım bu hemen modsun yok havanda bu yani cevabım beğen beğenme

• eee yanı? tamam madem ınanmıyosun madem ölücez hersey bıtecek buyur cozut. kolay gelsın... soru cumlelerınde bı soru olusamamıs sankı..

0|0
    0|0
  • Ciddi problemlisin kendine acil bir danışman bul

0|0
    2|1
    • Kızım 1 %99u müslüman olan (tam yaşamasa da müslümanım diyen) bir ülkede yaşıyosun. %1lik bir kısmı gayri müslim olan bir ülkede geneli sosyal içerikli konular olan bir sitede ataitlikten soru soruyosun herkesten bşde utanmadan matınlı cevaplar bekliyosun. Yaşın 25i geçmez aklın 0 onu geç ateistliğin eolduğundan haberin yok sadece H.z Allaha inanmadığını anlatıyosun daha sayarımda anlamazsın sen. Önce bir dünyaya neden geldin onu araştır bir bak bakalım, ne için yaratılmışsın.

• Tamam ama kötülük yapınca kendini iyi hissediyor musun? Tamam, ateist olabilirsin senin seçimin ama Atatürk gibi saygıyla anılmak, ne güzel insandı denileceğini bilmek seni rahatlatmaz mı? Ateistler sadece Allah'a inanmaz diye birşey yok ama... Sen iyi İNSAN olmaya bak bence...

1|0
    0|0
    • Yani burada ateistliği gözler önünde ezdin bravo

Yükleniyor...