Akil İnsanlar mı? Akil insancıklar mı?

Siz nasıl düşünüyorsunuz? Bu Akil insan girişimi ülkeyi bölmek için mi yoksa provoke etmek için mi yoksa gereçekten ülke adına faydalı bir oluşum mu? Bir Bebek veya 20 sinde Daha aşkını yaşayamamış sevdiklerini geride bırakan birini serseri bir kurşun ile canını alan katiller ile barış sürecine girmek ne kadar doğru?

En önemlisi de Bu Akil insanların ağzından çıkan sözler. Yıllarca bunlara gönül verdik, kiminin filmlerini izledik, kiminin sesini dinledik? Bu kişilere karşı bakış açınız değişti mi? Saygılarımla,

0|0
41

En İyi Kız Görüşü

• Benzer bir konu açıldığı için paylaştığım düşüncelerimi yinelemek istiyorum;

RTE zamanında “psikolojik operasyonlarla halkın ikna edileceğini söylemişti.Akil adamlar bu yüzden var. Akil adamları ne istiyor o da belli.Bu adamaları neden biz Silivri'de, Cumhuriyet mitinglerinde ve bir çok yerde göremedik.

Bu insanlar neye göre seçiliyor, bizler bile bir işe girerken onlarca sınava giriyoruz, ya bu adamlar?Bakın görün neye göre seçilmişler;

"AKİL İNSANLARININ AKIL DIŞI SÖZLERİ

KADİR İNANIR - "Kürt başka PKK başka şeklinde bir ayrım söz konusu değildir, PKK'lılar neden kardeşimiz olmasın. PKK bir Kürt partisidir"

YILMAZ ERDOĞAN - " Ölen Pkk'lılar şehittir "

HÜLYA AVŞAR - "Kürtler de şehit verdi her şey karşılıklı"

PROF. DR. MURAT BELGE - "Devletten ordudan yana değil de dağdaki Kürtle birlikte yaşamak isterim"

PROF. DR. DOĞU ERGİL- "Pkk'lı da asker de bu ülkenin evladı. Bir şehit tutturdular gidiyorlar. Ne şehidi Allah aşkına"

Kürtle PKK'yı aynı kefeye koyan, dağdakileri destekleyen, ölen PKK'lı ise ona şehit diyebilen birileri akil adam yapılıyor; bayrağımızın adını değiştirmek gerektiğini, laikliğe karşı olduğunu, Türk ve Atatürk düşmanı ve ırkçı olduğunu bu adamlar zaten açıkça söylüyor.Şimdi siz hala bunlara akil adamı der misiniz? Gerçi deriz biz; çünkü bizim kelimelerin anlamı sürekli değişiyor.Bu arada biz bu akil adamlarla uğraşırken Bebek Katili'nin yanına 4.heyet de gitti.Bunların uyguladığı uyutma politikası başka bir şey değil, fakat boşuna bunlar, Atatürk'ün ve atalarımızın kurduğu devleti ortadan kaldıramayacaklar, bu toprakları bölemeyecekler.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Terör örgütüyle mücadele edilir , müzakere değil , hepimiz bitmesini istiyoruz , karşılığında ne verileceğini bile tam manasıyla söyleyemedikleri bir şey için destek isteyen yandaş kişiler olarak görüyorum ..

1|2
    0|0
    • Size tamamen katılıyorum. Peki sizce; bu bir iktidar intiharıdır diye bile bile bunun üzerine gidiyor hükümet? Artık bölünmenin son aşamasında mıyız?

• Geçen bir bayan bahsetti doğuda düğünde kürdü türkü elele kolkola halay çektik hiç kimse sen osun bile demedi .Bu hükümetin ötekileştirme çabaları , tıpkı türbanı siyasetlerine simge yaptıkları gibi , uzun zamandır süregelen birarada yaşayan insanların arasını açmak .rte kendini dev aynasında görüyor ama halkın böyle büyük bir tepki vereceğini ummuyordu , ona oy verenlerin çoğunun oyu MHP ye bir kısmıda CHP ye kayıyor ve umarım bu şekilde devam eder .Tüm kirli işleride su yüzüne çıkıyor.

• bu kurulan heyet sankı bı orgutu ya da partıyı tutanlar degl kı turkıyeyı nasl barısa yaklastırablrm nasl dha fzla teror sorunlarını onleyeblrz dıye kuruldu sonucta ve en azneden bsıler ıcın cabalıyolar bekleyıp görmedn smdıden yorum ypmk ynlş olr bnce denemktn ne gelr soncta barıs ıcın ugrasccaklar bn ıse yarayacagına ınanıyrm

0|0
    1|2
  • belki savaşın sorumlusunu devlet olarak görmek daha mantıklıdır.20 yaşındaki gençleri askere alıp rütbelilerin ayakkabısını temizleten de aynız zihniyet.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• ben bun girişimin faydalı olacagını düşünüyorum

0|0
    2|1
Yükleniyor...