Kase kullanıcılarının hayata dair tespitleri neler?

erkeklerin onları aşağılık gibi hissettiren kadınların götünden ayrılmamalarının sebebi, pipileriyle bir türlü barışamamalarından kaynaklıdır. küçükken amcalara gösterme mantığının altında yatan sebep de budur ; kabul görmek ve onaylanmak.

kadın bedeninin cazibesi karşısında girdikleri bu aşağılık piskolojisi onların ilişkilerini de şekillenidiriyor. bir kadın ona değer verince afallayan erkek, türlü götlükler yaparak hak ettiği aşağılık mertebesine ulaşmaya çalışıyor.

bununla beraber bir erkeği çok fazla yücelten kadın da kendi değerini arttırmaya çalışır içten içe.çünkü kendi üstünlüğünün her zaman farkındadır.

erkekler daha az düşünüp çoğunlukla içsezileriyle hareket ederler. bu yönleriyle hayvanlara daha çok benzerler kadınlar ise onların bir üst versiyonu diyebiliriz.

Güncellemeler:
içeriğe odaklanmayıp soru başlığına yönelmenizi salık veriyorum.:(

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• erkekler ve erkek davranış kalıplarıyla barışık kadınlar için çükün kalkmasının verdiği güç ruh durumu kadınsılığın içine girip çıkınca yok olduğundan ve değer vermek kadınsı davranış sayılabileceğinden* koduğumun p**evenkleri değer verildiğinde kendilerine küçümsüyorlar.değer vermezsen de çük yarışına girebilecekse giriyor giremeyecekse emmeli gömmeli diye kendini pazarlamaya başlıyor:(

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Daha önce karaladıklarımdan bir iki parça koyayım.

Orta yaştakilerin huzur evi gibi düşünüyorum otelleri. S*** edilmişler bir araya toplanmış gibi. Heyecanını yitirmiş p**ler gibi.

Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmedik ki birbirimizi olduğumuz gibi kabul edelim. Anlam yükleyen hep biz olmalıyız. Değiştiren de... Öyle bir oyun ki bu değiştirmek; bittiğinde ne olduğunun farkına varmayıp yeniden değiştirmek, farkında olmadan eski haline çevirmek istiyoruz. Yalandan nefret eden ikiyüzlüleriz.

Öğretmenler sokaklarda güzellik, polisler suç, askerler kargaşa, misyonerler yeni piyonlar, akademisyenler İstanbul’u anımsatan bulutlu bir hava görürler.

Sınırlar olmalı özgürlüğe zincir takacak kadar güçlü. Kişinin sadece oturuyor olması sadece düşünüyor olması sadece hayatta kalıyor olması yüzyıllardır kaleleri giderek güçlenen imgeleri rahatsız eder. Oturmak, onurlu bir kavram olan çalışmayı yani kendi karnını doyururken başkalarını zenginleştirmeyi, birtakım sebepler için çıkan savaşlarda gerekli olan fedakâr can sahibi ihtiyacını karşılamayı, neslin devamı için gerekli olan döl yatağını oluşturmayı, çeşitli turistik gezilerden beslenen dinleri kendisine düşman edinir.

Her ailenin belli sınırları vardır. Kimisi için kız çocuğunun okula gitmesi bile yeterince büyük bir tehditken bazı aileler için ancak çocuğun cinsiyet değiştirmesi bir tehdit olabilir. Sınırlar vardır. Sürü kendi fikirlerince sınır koyar. Bu durumda ailenin gelişimde ne kadar iyi-kötü olduğunu düşünmeden edemiyorum. Gerçekten bizi sevdikleri için mi sınır koyuyorlar yoksa korktukları için mi ? Bu korku bizim için mi yoksa onların kayıp verme korkusu mu ? Kaybın biz olması mı yoksa sadece eksilmek mi ?

Tespitçiliğimi kenara koyup, filmime kaldığım yerden devam edeyim.

0|0
    0|0
  • boş boş feminist takılanların tespitleri bunlar. evet haklısın böyle erkekler var. ancak genelleme yaparsan doğru olmaz. her erkek aynı değildir. tıpkı her kadının aynı olmadığı gibi. en az şerefsiz erkekler kadar şerefsiz kadınlarda mevcut bu hayatta.

0|1
    0|0
  • tespitcinin babası cCc

link

link

link

link

1|0
    0|0
  • Bir tek "kadın, üstünlüğünün farkındadır" bölümü hiç olmadı:/

Kadın, aslında biraz daha (gerçekten) üstünlük yakalasa hiç fena olmazdı.

0|0
    1|1
  • Nutella'yı kaşıkla mı yesem yoksa ekmekle mi diye düşünürüm genel yaşamımda.

1|0
    0|1
  • erkeklere saydırıp sektiren tüm kadınların aslında asıl amacının, sizden nefret ediyorum diye haykırışlarının ardında ya yeter artık ne olur üzmeyin beni/biz mesajının yattığını düşünüyorum.

bence artık siz beklemekten sıkılmış nerede kaldığını merak ettiğiniz beyaz atlı prensinizin bir an önce gelip karşınıza çıkmasını ve bütün hayatınızı O na anlatmak istiyorsunuz

0|0
    0|0
    • yok be öyle değil.

• yok la seviyoruz sizi tamam ama işte, kendisini aşağılık gibi hissettirdiğim zklemediğim dalga geçtiğim küçümsediğim erkeklerin g*tümden ayrılmaması sonra ne hikmetse önem verdiğim zamanlarda götleşip havalara girmesi falan sence de bu bir tesadüf mü?

• genelleme yapsaydın her iki cinsinde böyle cins bir huyu var deseydin hak verirdim sana

lakin sadece erkekler diye tırnak içerisine belli bir kesimi alırsan

yanlı yanlış konuştuğunu düşündüğümü belirtmek isterim

• kendi yaptıgın bir psikolojik tespit mi ?

0|0
    0|0
  • hayatı, hakkında tespit yapacak kadar bile ciddiye almıyorum

0|0
    0|0
  • herhangi bir ustunluk varsa erkegin asagilik psikolojisinden degil, kadinin seytana hizmet etmesinden

0|0
    1|0
  • kafan güzelmiş.. Nereden aldın..?

0|0
    0|0
  • nasıl bir tespitse senı buna surukleyen kucukken cok pipi gördun galiba

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...