İlk olarak hangi dövüş sanatından başlanmalı?

Küçüklükten beri hevesim var. Fakat zaman ayıramadım şu an bu söylediklerimden birine başlamak istiyorum. Sizden ricam bu yazdıklarımdan hangisi yeni başlayan biri için en uygunu başka bir dövüş sanatı söylemeyin rica ediyorum.

Hangisi yeni başlıyan biri için uygun ; Wing Tsun, Aikido, Krav Maga, MMA, Aikido, Eskrim

Şimdiden teşekkürler.

Not : Hangisine başlanırsa en kısa zamanda kendimizi koruyacak seviyeye geliriz. Bu sanatların hiç birini adam pataklamak için yapmıyorum. Sadece kendimi savunmak, zindelik ve farklı bakış açılarını öğrenmek için yapıcam.

Güncellemeler:
Not : 18 yaşımdayım :)
Güncel #1

1|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Karete

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Wing chun savunma sanatı üzerine kurulu bir dövüş stilidir illada kendini korumak için yapıcaksan onu öğren yanlız wing chunda kendini savunman için çok çok iyi bir seviyeye gelmen gerekir. Öyle sokak dövüşünde wing chun baştaki seviyelerde sökmez dayağı yersin söylemedi deme. Yazdıgın dövüş branşlarının hemen hemen hepsini barındıran tek bir stil var oda karma dövüş sanatları (MMA) İçinde yerde savunma ve saldırı (jijiutsi) Güreş, Judo teknikleride mevcuttur. Tabikide Muay thaide yani karma dövüş sanatları yapan bir adam hemen hemen hepsini barındırıyor onun için tavsiyem mma yönünde olucaktır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• MMA karma dövüş sporu onu yapmak için boks ve güreşde lisansın olması gerekli wing tsun saçma sapan bişey ben olsam boks ya da kickboks tercih ederdim ondan sonra da karma dövüş sanatlarına kadar yolu var

0|0
    0|0
  • Ilk olarak kortung ju sanatini yapmani oneririm kick boksada gittim muay thai de ama kortung ju hrm zevkli hem cok sey ogretiyor 👍👍

0|0
    0|0
Yükleniyor...