Squatla bacak kalınlaşır mı incelir mi?

Kirli bilgiler havuzu gogıla ne yazsam tersi çıkıyor, bilen arkadaslardan yorum bekliyorum. Baldır kısmını kalınlastırmak için spor yapın deniyor dogru mudur? Bilmeyen sallamasın işimiz gucumuz var surda

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Yapış şekline bağlı bu kullandigin agirliga ve yaptigin tekrara

1|0
    0|0
    • kankacım gunde 15 tane yapsam haftada 4 gun yapsam dumbıllarım da 4er kilo

• O cok az gelir sanirim her gün yapilmaz üstelik 10 tekrardan kac set yapabildigini dene mesela 3 set 2 gün dinlen bacagindaki agri gecerse yine yap

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu işlerle yaklaşık 5 ay uğraşmış ve en ince ayrıntısına kdr araştıran birisi olarak tavsiyelerimi dinlemeni öneririm...

Eğer bacaklarının kalınlaşmasını istiyorsan bunu kas küylesi şeklinde yapmalısın... Ve bunu 4-5 kiloluk dumbell ile yapamazsın... İlk önce bir spor salonuna gitmeni öneririm...(ama dikkat et spor salonunda squat rack olmalı yoksa sıkıntı çekersin ) sonrasında en aşşağa 10+10 kiloları bara takıp barı omzuna alıp full squat yapacaksın... Ve sonrasında her gittiğinde ağırlığı artıracaksın ki kas gelişsin büyüme olsun..

Diğer bir hareket ise dumbell lunge hareketi bunuda 30 tekrar yapcaksın squatdan sonra elina en az 5 kilouk dumbellarla yap bunuda... Bacakların nasıl yandığını hissedeceksin...

Eğer daha da çok pump isterse leg extension ve leg curl ile makinesinide kullanabilirsin izole olarak son olarak...

Evet bunlardan
    Squat; 4×10
    Dumbell lunge; 30 tekrar
    Leg extension ; 4×10
    Leg curl: 4×10

Bunlardan sadece squatı bile yapsan yeterlidir lakin ağırlıklar ağır olmak zorunda yoksa büyüme olmaz...

Kalflar için ise calf raise makinesinde
    4×20 lik ağır kilolarla yakacaksın kasları iyice...

Hadi kolay gelsin.. Evde yapmaya kalkma olmaz ama eğer bar v ve ağırlık plakası alabilirsen belki yapabilirsin...

0|0
    0|0
  • Kalınlaşır daha doğrusu bacağın üst ön bölümü biraz ileri çıkar. yanlardan çok büyümez ama onun için başka bir hareket olması lazım.

0|0
    0|0
  • Spor da ben bacak için yapıyordum kalınlaşır ama kızların erkeklere oranla biraz daha grç gelişir kas siye biliyorum ama faydası olur merak etme

0|0
    0|0
  • kalınlaşır.
    sonuçta bacak kaslarınla hareketi yapıyorsun.

0|0
    0|0
  • G*t büyür diye biliyorum ama 😀

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Squat ağırlığa dayalı bir spor. Haliyle kas yaptırır ve kalınlaştırır. Eğer zaten kas yapın kalınsa, genelde inceltmek için yapacak pek bir şey yoktur, kardiyo yapabilirsin. Yani ağırlığa dayalı değil de daha çok koşmaya ve kondisyona dayalı şeyler. Bunlar da kas yaptırır evet ama aynı zamanda yağ da yaktırır ve dozunu arttırmadığın sürece ronaldo bacağına da dönmez bacağın. Uzun süreli hafif tempoda koşu iyi olabilir.

1|0
    0|0
  • squatla bacak kalınlaşır kalçan ve bacaklarının üstü özellikle gelişir kalın durur ordakiler kas olsa da fazla yapıldığı takdirde bayanda beğenmediğim bir hal aldığı bir gerçektir

1|0
    0|0
  • kalınlasır

0|0
    0|0
  • Kalinlasir cunku kas yapiyorsun

0|0
    0|0
  • Kalınlaşır yaşadım ordan biliyorum hem de ağırlıksız olarak yapmama rağmen ama popo sevdalısı olduğumdan vazgeçemiyorum :D

0|0
    0|0
  • Squat yağ eritmez, kas yapar. Bu yüzden bacaklar istenilen inceliğe ulaşmadan squat yapılmasını önermez antrenörler.

0|0
    0|0
    • kanka benim de cok ince işte napsam kalınlasır?

• @herifce kanka gunde 15 tekrar haftada 4 gun yeterli olur mu?

• Zamanla 15 tekrarı arttır, zorlanmadan

Yükleniyor...