Bugün 10 Nisan Polis haftası..

Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü...

Polisler hakkında fikirleriniz nelerdir?

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• Haklarında hayırlısı..Ben pek iyi düşünmüyorum kendileri hakkında.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Polislerle pek aram iyi olmamasına rağmen 10 Nisan Polis haftasını kutluyorum ve daha duyarlı olmalarını umuyorum ...

1|2
    0|1
  • Ülkemizde polisin hakları çok az.

Söyleyin bana hangi ülkede suçlu ateş etmeden polis ateş edip suçluyu yaralarsa suçlunun polisi dava etme hakkı var?

0|2
    0|3
    • Dünya'nın hiç bir medeni ülkesinde polis keyfine göre insan vuramaz. Suçlu ne demek? Polis mi yargıç bu? Ne suçu işlemiş, hırsız mı, dolandırıcı mı, katil mi? Ne yaptı da polis adamı vurdu? Olmaz demeyin, yarın sizin de başınıza gelebilir, sokakta yürürken bile çatışma ortasında kalıp hayatını kaybeden insanlar var. Bazı konularda daha duyarlı olmak lazım, özellikle konu insan hayatıysa.

• sevmiyorum. çoğu hava atmak için bu mesleği seçmiş kişiler, güvenilmez

hiçbir günlerini de kutlamıyorum.

0|3
    0|1
  • polisler... şu havalı.. gözlüklü.. kendini muteşem olarak görenler :s

1|1
    0|0
  • 10 Nisan Polis haftasını kutluyorum

0|2
    0|0
  • Turk polisi bilmem ne desem

0|3
    0|0
  • Neler neler.

1|2
    0|0
  • asker candır polis canan:)

0|1
    1|2
  • Küçükken Amerikan filmleri bende polis olma isteği uyandırdı da olamam.

0|1
    0|0
  • tarikatcı cemaatci bir olusum oldugunu düsünüyorum ve sevmiyorum

0|1
    1|0
  • seviyoruz polisleri...

0|1
    2|2

Erkekler Ne Diyor 9

• Alayı cemaatçi tayfasıdır.

Her geçen vatandaşı didik didik kimlik kontrolüne sokarken profil resmimdeki sakallı halimden tırsıp bana ve yanımdaki arkadaşıma yol açan polis üniformalı beslemelerden çok gördüm... Eee, hörmette saygı etmeye cesareti yok tabi. Çünkü ona o mesleği verenler onlar. O yüzden onlara hizmet ediyorlar. Halka değil...

Yani kısacası, bugün polislerin çoğu "halkın" polisi değil, "cemaat polisi" dir desek yanlış olmaz sanırım...

Halkın, devletin polisini severiz, sayarız. Sayıları azdır. Allah onlara görevlerinde kolaylık versin.

Ama cemaat köpeklerini sevmeyiz. Seveni de sevmeyiz.

0|1
    1|0
  • Polislik çok zor ve fedakarlık isteyen bir görev. Umarım polislerin, imkanları ve çalışma koşulları iyileştirilir.

Bunun yanında artık şu toplumsal olaylara nasıl müdahale edileceğini öğrenseler çok seviniriz. Her eylemde biber gazları havada uçuşuyor. Geçen sene Fenerbahçe-Galatasaray maçında binlerce insanı mağdur ettiler. En son Emek Sineması'nın yıkılmasını protesto eden insanlara karşı anlaşılmaz derecede güç kullandılar. Bu tip hareketler olayları bastırmaktan ziyade daha da büyütüyor.

0|1
    0|0
    • Evet sana polisin yetkilerinin ülkemizinkinden çok çok çok olduğu ülkeler sayarım ve bunlar güya sizin modern dediğiniz özendiğiniz ülkeler.

Ama çok keskin adaletleri var. Eğer polis katı olursa, suçlular suç işlemeye korkar.

• Bir say da öğrenelim, ülkemizde olmayan ama başka ülkelerde olan polis yetkilerini. Adaletin keskin olması başka bir şeydir, önüne geleni kesmesi başka bir şey. Hangi medeni ülkede polisin sokak ortasında insanları dövme hakkı var? Dur ihtarını uymadılar diye insanların vurulması, göz altında insanların kaybolması nerede var? Bunlar mı istediğin polis hakları?

• polislik.. çok boş.. iki badem bıyık bırakan polis.

neyse haftası kutlu olsun.

2|3
    0|1
  • Kişisel olarak iyi insanlar muhakkak vardır içlerinde ama teşkilat olarak haz etmiyorum. Kaldı ki bizim ülkede polislik, halkın güvenliğini sağlayan bir teşkilattan ziyade, iktidarın sopalı elinden başka birşey değil. Polis teşkilatında verdikleri, afedersin daha doğrusu veremedikleri eğitim,polisin mesleki yetkisini keyfi kullanması ve orantısız güç kullanmaları her an,her yerde rahatlıkla görebileceğimiz şeyler.

Buna rağmen hala birileri polisin yetkileri az diye ağlıyor.Hayret.

0|1
    0|0
  • genç polislere uyuz olsamda polisler candır. toplumsal olaylarda yaptıklarına hak veriyorum. taş atanlara su sıkması sopalarla eylem yapanlara karşı jop kullanması cok normal. tüm kötü adamlar polislerden korkar. polis teşkilatı dıe bırsey olmadıgını düşünsenize :)

0|1
    0|0
  • polisler mi :/

2|2
    0|1
  • maalesef o da elden gitti..

iyi haftalar olsun.

1|2
    0|0
  • polislerle tek ilişkim göztepe maçlarında yaşadıklarım. hoş anılar değil.

1|1
    0|0
  • benm bir alıp veremediğim olmadı şimdiye kadar. belki benim şansıma kötüsü çıkmadı karşıma.

0|1
    0|0
Yükleniyor...